logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Binatone X430 Zawiesza sie na ekranie startowym... NAPRAWA

balar 03 Cze 2011 14:06 3544 5
REKLAMA
  • #1 9572728
    balar
    Poziom 16  
    Posty: 264
    Pomógł: 10
    Ocena: 9
    Witam
    Tak jak w temacie mam problem z navigacjia podczas użytkowania wyłączyła sie i nie chciała reagować na włącznik. Teraz włącza sie ale wisi na ekranie startowym i tyle nie pomaga reset, przycisk ON-OFF.
    Po podpięciu pod usb wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB"

    Nie mam pojęcia czy to usterka soft czy haderowa

    Moze ktos juz cos takiego przerabiał??
  • REKLAMA
  • #2 9572907
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Objaw jest charakterystyczny, i najbardziej typowy, jesli ktos wlacza stacyjke majac podpiete urzadzenie..
    Sugeruje wgrac firmware od nowa..
  • REKLAMA
  • #3 9573059
    balar
    Poziom 16  
    Posty: 264
    Pomógł: 10
    Ocena: 9
    No tak ale jak to wgrac gdy komp nie widzi poprawnie tej navi... jakas podpowiedz...?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 9578431
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Do wgrywania Firmware nie jest konieczna komunikacja USB (a nawet jesli jest, nie musi sie widziec z poziomu windows CE)
    W takim przypadku urzadzenie wprowadza sie w tzw. tryb serwisowy - specjalna sekwensja przyciskow lub odpowiednio przygotowana zawartoscia karty SD. Instrukcja JAK to zrobic jest ZAWSZE dolaczona do paczki z Firmware.

    Oczywiscie, tak jak pisal Koala, mozna tez wylutowac kosc pamieci, wsadzic w programator i zaprogramowac BINarka. Poczem wlutowac.
  • #6 9581529
    balar
    Poziom 16  
    Posty: 264
    Pomógł: 10
    Ocena: 9
    Panowie wielkie dzięki za pomoc odnosnie programowania w programatorze to racze lipa bo nie posiadam:( ale zainteresowalo mnie motyw z ta kombinacjia przyciskow :) moze nie ma ktos w swoim zapleczu serwisowym przypadkiem rozpiski i sprawdzonego oprogramowania do tej navi??

    Pozdrawiam

    Dodano po 3 [godziny] 11 [minuty]:

    Ok problem rozwiązany....

    A oto sposób naprawy:

    1.Ciągamy oprogramowanie:
    Voxtel(podobno stabilniejsze od Binatone):
    X430: https://rs135cg2.rapidshare.com/#!download|13....zip|10918|R~6EAF017D84002D48AEF5D78D0A8E3545

    lub

    Binatone:
    X430:http://rapidshare.com/files/376208208/x430boot_Binatone.zip

    2.
    Po ściągnięciu rozpakowujemy i przegrywamy na czysta kartę pam i wkladamy do navi.

    3.
    Przesuwamy suwak ON/Off na OFF wciskamy górny przycisk sleep i jednocześnie przesuwamy suwak na ON trzymając przycisk sleep około 20sek.

    Po tym czasie powinien pojawić się ekran flashowania romu.

    PS: Zalecane robić to wszystko na podpiętej ładowarce.

    KONIEC

    PS2: Dzięki wielkie za podpowiedz koala106:)
REKLAMA