Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Predom Termet GCO-DP-23-17

03 Cze 2011 15:36 2929 4
 • Poziom 2  
  witam, jesli dubluje temat to przepraszam, podajcie linka do tematu, a jesli nie tomoj problem polega na tym ze piec ogolnie dziala normalnie grzeje wode i grzejniki, ale jesli jest wylaczone grzanie grzejnikow (kaloryferow) to po zamknieciu wody piec tak jak powinien, odlacza gaz i nie grzeje wody i po np 15-25min roznie, otwieram wode piec nie grzeje wody, powod swieczka nie pali sie, i pytanie moje wlasnie dotyczytego dlaczego lub z jakiego powodu ta swieczka gasnie samoczynnie??
  dodam ze jak nie bylo pradu przez 10godz, wylaczenia energetyki, swieczka ciagle sie palila.
  bardzo prosze o parade
  ps.czujniki ciagu i przegrzewu wymienione na nowe

  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  Jako że dorobek kolegi na tym forum jest niewielki , ostrzeżenia nie wlepię jeszcze tym razem . Jednak kolejne posty pisane w tym stylu zostaną odpowiednio nagrodzone.
  Mod.serwisant73
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Zdemontuj wymiennik spaliny-woda i go porządnie przepłucz. Kocioł o to się prosi! Jest słaby przepływ spalin do komina i po zamknięciu wody kocioł jest tak nagrzany, że któryś z ograniczników Ci odcina dopływ gazu... Trzeba również sprawdzić czy modulator zaworu gazowego jest dobrze wyregulowany.... Również istotne znaczenie ma płomyk dyżurny, ale z tego co napisałeś nie wynika by był palnik płomyka dyżurnego zakurzony..... Płomień dyżurny ma być ostry i dynamiczny. Nie może być ciągnący się z żółtymi języczkami.....
 • Poziom 2  
  wykrecilem i wyczyscilem dysze i palnik swieczki
  jak juz wpomnialem czujniki spalin i przegrzania sa nowe i dzialaja dobrze, ale jak odrecialem i odsunolem czujnik przegrzewania piec dziala dobrze
  i co zauwazylem po zamknieciu wody temperatura wody na piecu rosnie do ponad 90stopniC co powoduje ze czujnik wylacza piec, problem jest taki ze nie dziala pokretlo regulujace tem wody urzytkowej i teraz nie weim czy samo pokretlo sie popsulo czy cos na plytce, jak to sprawdzic ?
  ps. gdzie znajduje sie wymiennik spaliny-woda i modulator zaworu gazowego ???
  dzieki za zainteresowanie sie problemem

  Proszę poprawić błędy pisowni
  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  mod - mirrzo
 • Poziom 25  
  Trzeba odkamienić oba wymienniki ciepła, najzwyklej w świecie po wyłączeniu c.o. kamień w nagrzewnicy oddaje ciepło i rośnie temp. do 98 stopni i kocioł zachowuje się prawidłowo, wręcz wrzeszczy WYMAGAM FACHOWEJ KONSERWACJI a nie tylko czyszczenia pędzelkiem.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Wymiennik spaliny-woda znajduje się nad palnikiem i potocznie nazywa się go nagrzewnicą lub kaloryferkiem. Co do odkamieniania, to raczej po stronie C.O. nie następuje zakamienienie /w układach otwartych przy częstej wymianie wody może ale...../
  Woda krążąca w układzie C.O. jest cały czas ta sama i zawiera znikome ilości kamienia. Inna sprawa ma się z podgrzewaczami...... tzw. Junkersami, gdzie nagrzewana jest woda napływająca z sieci.
  Objaw, który opisałeś sugeruje, że masz niedrożny wymiennik spaliny woda /nagrzewnicę/
  Pomiędzy lamelkami znajdują sie cząstki stałe wynikające z procesu spalania, które kumulują ciepło i blokują przepływ spalin do komina. Zdemontuj go od i przepłucz strumieniem wody, aż będzie prześwit pomiędzy lamelkami. Przy okazji wyczyść cały kocioł..... Modulator zaworu gazowego jest to urządzenie znajdujące sie na zaworze gazowym /w tych kotłach kolor cewki modulatora jest niebieski/ i tego nie reguluje się samemu! tej operacji dokonuje serwisant! Jeżeli zawór modulator jest przeregulowany, to grzeje kocioł zbyt dużym wydatkiem gazu i go przegrzewa, wówczas kocioł w trakcie grzania wody pracuje niestabilnie i miast modulować płomień wyłącza się i włącza.