Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit Wise 107 PL V padły łożyska w bębnie

zyjanu 04 Cze 2011 06:12 4383 3
  • #1 04 Cze 2011 06:12
    zyjanu
    Poziom 13  

Witam
    Padły mi łożyska w pralce indesit wise 107pl v. Chciałem je sam wymienić ale nie mogę wyciągnąć bębna z plastikowego zbiornika bo nie za bardzo mogę sobie poradzić z jego rozpołowieniem. Niby są jakieś zatrzaski ale i tak nie można zdjąć pokrywy - tak, jakby była to jednorazówka. Może ktoś już ma patent na powyższy problem? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

1 3
  • #2 04 Cze 2011 07:58
    leonard666
    Poziom 17  

Witam.
    Prawdopodobnie zbiornik jest klejony, więc pozostaje wymiana całego zespołu lub zabawa z przecinaniem szlifierką (tarcza 1mm) a następnie uszczelnianie i skręcanie na śruby. Poszukaj na forum jak to się robi to będzie ci łatwiej pracować. Ja osobiście tak robiłem i nie było problemów. Poczytaj to. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1588426.html

0
  • #3 02 Mar 2015 10:44
    myty
    Poziom 13  

Dla potomnych.
    W pralkach tych montowano bębny plastikowe i metalowe. Wystarzcy odkręcić tylną sciankę i widać za kołem pasowym jaki mamy beben. W przypadku plastikowego, trzeba śzlifierką kątową - tarcza 1mm, rozciąć. W mojej był metalowy.[img]Indesit Wise 107 PL V padły łożyska w bębnie
    1.Aby go wyjąć należy wymontować pokrywę górną (podpowiedzi na YT),wymontować dozownik płynów, odkręcić ciężarek górny.
    2 Przewróćić na bok pralkę i wynontować silnik, będzie lżej wyjąć bęben.
    Przed każdą operacją proponuję robić zdjęcia, unikniemy wówczas niepotrzebnych problemów, gdyz jesteśmy amatorami i za diabła nie pamiętamy, czy ciężarek był w lewą stronę czy w prawą, nie mówiąc już o kolorach kabelków od grzałki na przyklad. Tak, że nie żałowac telefonu.
    3 Odkręcamy od spodu amortyzatorki, stawiamy pralkę na nogi i wyjmujemy bęben. Trochę trzeba sie pogimnastikować, ale spokojnie sami wyjmniecie.
    4 Jak już go mamy na wierzchu, odkręcamy koło posowe i wybijamy przez drewienko śrubę którą wcześniej wkręciliśmy.
    5 Odkręcamy osiem śrub imbusowych i znów przez drewienko wybijamy wałek główny z krzyżaka z łożyskami. Mamy krzyżak na zewnątrz i do garażu aby zadziałac uniwersalnym narzędziem - młotkiem.
    6 Potem do sklepu po dwa łożyska- koszt 30-60PLN, składamy wszystko w odwrotnym kierunku nie żałując smaru.
    Cała operacja zajmuje amatorowi kilka godzin ale satyswakcja gwarantowana, żona mówi że pralka jak nowa a my zaoszczedziliśmy 300-500PLN. Ale podczas demontażu róbcie duzo zdjęć to naprawicie pralkę w kilka godzin, bo mi zeszło troche dłużej. I to tyle:)

pozdrawiam myty[/img]

0
  • #4 02 Mar 2015 13:59
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

myty napisał:
    Dla potomnych.
    W pralkach tych montowano bębny plastikowe i metalowe.

Jak dla potomnych to bębny występują tylko metalowe
    myty napisał:
    Potem do sklepu po dwa łożyska- koszt 30-60PLN, składamy wszystko w odwrotnym kierunku nie żałując smaru.

trzeba pamiętać jeszcze o wymianie simeringu!

0