Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baza danych/ arkusz / klient poczty e-mail

04 Cze 2011 13:11 1175 1
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich!
    Zastanawiam się nad zrobieniem prostego programu - bazy danych do której będę dopisywał kolejno w wierszu 1. nazwa odbiorcy, 2 e-mail 3 treść 4 załączniki.
    I tutaj pod górę.. Chciałbym aby baza była zintegrowana z pocztą np: gmail tj. klikam w maila - wysyła się treść i załączniki do odbiorcy. A gdybym kliknął w nagłówek "e-mail" wysyła sie mail do wszystkich maili w bazie danych z odpowiednią treścią i załącznikami.
    Po klinknięci w nazwę odbiorcy pokaże mi sie nagłówek jako nazwa odbiorcy i nasza wspólna korespondencja poza tym miałbym tu wszystko co chcę wiedzieć o moim pracowniku tj kontakt, jego stawka, rekomendacje i nagany ( w przypadku gdyby chciał podwyżkę- wchodzę i wiem czy mu się należy). Ma to na celu uporządkowanie kontaktów z pracownikami.

myślicie, że dałoby się coś takiego zrobić?? Myślę tu głównie a M O Access. i hiperłącza jako bazie danych. tylko co z tym mailem?

Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 26  
    chcesz zrobić coś w stylu spisu wysłanych wiadomości?

Jedynie co mi przychodzi do głowy to własny serwer WWW i skrypt do tego.
    Co do programu, to tworzysz strukturę danych i z pomocą protokołu sieciowego, odwołujesz sie do serwera.

Ale wytłumacz jeszcze raz, co chcesz zrobić...