Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat- brak możliwości wyświetlenia niektórych kanałów.

pawel325 05 Cze 2011 11:33 6218 11
  • #1 05 Cze 2011 11:33
    pawel325
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów!

Otóż mam problem z cyfrowym Polsatem. Nie da się wyświetlić kanałów takich jak np. polsat, tv4, itp. Można powiedzieć że ze wszystkich działają tylko tvp1 i tvp2, tvn i tvn7
    Pasek od "power" zapala się i znika i tak przez cały czas, a gdy się zapali na dłużej pasek od "quality" jest na czerwono w granicach 10-30.
    Dekoder był sprawdzany na innej antenie i działa bez zarzutów.
    Jest jeszcze drzewo, którego liście stoją na drodze anteny i nie wiem czy to może być głównym powodem. No ale przecież cyfrowy Polsat mam nie od dziś...
    Może uszkodzony konwerter? Nie mam pojęcia.. ;/ Dzwoniłem na infolinie cyfrowego Polsatu. Kazali sprawdzić ustawienia anteny, poza tym nie usłyszałem nic sensownego.

Proszę o pomoc.

1 11
  • #2 05 Cze 2011 11:39
    sanatarium
    Poziom 22  

Trzeba szukać krok po kroku, sprawdzić kabel, czy złącza są dobrze zarobione, najlepiej je wymienić na nowe, konwenter też może być uszkodzony, lecz pierw bym pokręcił anteną. Jak był dobry sygnał i szło oglądać to drzewo nie ma nic do tego

0
  • #4 05 Cze 2011 12:55
    pawel325
    Poziom 2  

sanatarium napisał:
    uszkodzony, lecz pierw bym pokręcił anteną. Jak był dobry sygnał i szło oglądać to drzewo nie ma nic do tego

Wydaje mi się ze ustawienie anteny jest dobre. Problem pojawił się z dnia na dzień..

mihal2002 napisał:
    To zetnij te gałęzie i dekoder dostanie "oświecenia"

Tylko że owe drzewo jest sąsiada :evil:
    w zeszłym roku ścinana byłą duża gałąź, a teraz można powiedzieć ze w odległości 5m od anteny przysłania "oko" mała gałązka. Czy ona może mieć taki fundamentalny wpływ?

0
  • #6 05 Cze 2011 23:21
    pawel325
    Poziom 2  

mihal2002 napisał:
    To odciąg tę gałązkę i zobaczysz jaki ma wpływ. A jak sąsiad nie da obciąć gałęzi to zostaje CI zmiana lokalizacji anteny.

Odciągnąłem gałąź i nadal to samo :cry:

0
  • #8 06 Cze 2011 11:17
    pawel325
    Poziom 2  

konwerter jest sprawny. dzisiaj rano został sprawdzony w serwisie. Jeszcze spróbuje z ta gałęzią :x

0
  • #10 08 Cze 2011 14:53
    kajron
    Poziom 29  

Link różne częstotliwości i polaryzacje więc raczej nie przyroda czy kabel , na początek ustawienia fabryczne i przeskanować jeśli sie nic nie zmieni i pozostałe programy z danych częstotliwości są prawidłowo to dekoder operatorowi do sprawdzenia

0
  • #11 09 Cze 2011 11:50
    Olek II
    Moderator

kajron napisał:
    dekoder operatorowi do sprawdzenia

Nie pisz głupot. Autor napisał, że na innej antenie tuner pracuje poprawnie, konwerter również sprawdzony.

0
  • #12 09 Cze 2011 15:50
    kajron
    Poziom 29  

Cytat:
    Nie pisz głupot. Autor napisał, że na innej antenie tuner pracuje poprawnie, konwerter również sprawdzony.
    zrobi jak uważa ja tylko podaje rozwiązanie dekoderach polszmaty występuje takowa usterka czy jak to zwał , a osobiście spotkałem sie z takim czymś że na instalacji na której pracuje ariva jest wszystko ok a dekoder polsatu nie widział pewnych częstotliwości
    Cytat:
    konwerter jest sprawny. dzisiaj rano został sprawdzony w serwisie.
    sprawdzenia konwertera śmieszy mnie takie stwierdzenie nawet laik kuknie na wykaz i widzi że różne polaryzacje i częstotliwości

0