Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica WMS862M skaczący bębęn co robić?

cuba1313 07 Jun 2011 22:19 3934 4
 • #1
  cuba1313
  Level 16  
  Mam problem jak w tytule. Podczas wirowania pralka chce przemieścić z miejsca pracy. Po rozkręceniu pleców zobaczyłem zniszczone dwa amortyzatory na dole. Oczywiście skoczyłem do sklepu i sprzedawca mi sprzedała dwa. Zostały wymienione, lecz problem nie zniknął. Strasznie się tłucze. Po zdjęciu klapy z góry widzę podczas pracy jak bęben skacze do góry. Jak docisnę ręką mocno to w miarę jakoś normalnie się obraca. Nie wiem co robić, czy jest możliwe, że sprzedawca mi wcisnął nie te amortyzatorki? Czy one są uniwersalne, czy posiadają jakieś parametry? Czy może gdzie indziej jest przyczyna?
 • #2
  machefi
  Home appliances specialist
  Które dwa? W Amice są dwa amortyzatory 55N białe i jeden 80N czerwony. Poza tym może być pęknięty krzyżak bębna.
 • #3
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Czy silnik powoli rozpędza się na wirowanie, czy od razu ma pełne obroty?
 • #4
  cuba1313
  Level 16  
  Pralka posiadała dwa czarne amortyzatory od dołu. Zmieniłem na podobne tyle, że białe. Podobne w sensie gabarytów. Pralka rozpędza się raczej płynnie, nie ma jakiegoś szarpnięcia
 • #5
  machefi
  Home appliances specialist
  cuba1313 wrote:
  Pralka posiadała dwa czarne amortyzatory od dołu.
  Rzeczywiście tak jest , źle skojarzyłem model (może to już skleroza?), poza tym temat krzyżaka bębna aktualny ,sprawdź mocowanie obciążników kotła i jak pisał kolega zhudomel sprawność elektroniki sterowania silnika ( chyba moduł Remco 5151 lub 5153 ).