Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica WMS862M skaczący bębęn co robić?

cuba1313 07 Cze 2011 22:19 3469 4
  • #1 07 Cze 2011 22:19
    cuba1313
    Poziom 16  

Mam problem jak w tytule. Podczas wirowania pralka chce przemieścić z miejsca pracy. Po rozkręceniu pleców zobaczyłem zniszczone dwa amortyzatory na dole. Oczywiście skoczyłem do sklepu i sprzedawca mi sprzedała dwa. Zostały wymienione, lecz problem nie zniknął. Strasznie się tłucze. Po zdjęciu klapy z góry widzę podczas pracy jak bęben skacze do góry. Jak docisnę ręką mocno to w miarę jakoś normalnie się obraca. Nie wiem co robić, czy jest możliwe, że sprzedawca mi wcisnął nie te amortyzatorki? Czy one są uniwersalne, czy posiadają jakieś parametry? Czy może gdzie indziej jest przyczyna?

0 4
  • #2 07 Cze 2011 23:52
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Które dwa? W Amice są dwa amortyzatory 55N białe i jeden 80N czerwony. Poza tym może być pęknięty krzyżak bębna.

0
  • #3 08 Cze 2011 01:36
    zhudomel
    Specjalista AGD

Czy silnik powoli rozpędza się na wirowanie, czy od razu ma pełne obroty?

0
  • #4 08 Cze 2011 07:24
    cuba1313
    Poziom 16  

Pralka posiadała dwa czarne amortyzatory od dołu. Zmieniłem na podobne tyle, że białe. Podobne w sensie gabarytów. Pralka rozpędza się raczej płynnie, nie ma jakiegoś szarpnięcia

0
  • #5 08 Cze 2011 15:10
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

cuba1313 napisał:
    Pralka posiadała dwa czarne amortyzatory od dołu.
    Rzeczywiście tak jest , źle skojarzyłem model (może to już skleroza?), poza tym temat krzyżaka bębna aktualny ,sprawdź mocowanie obciążników kotła i jak pisał kolega zhudomel sprawność elektroniki sterowania silnika ( chyba moduł Remco 5151 lub 5153 ).

0