Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel SIEMENS -czy wystarczy zmienić kartę

ignac41 09 Cze 2011 05:35 1895 2
  • #1 09 Cze 2011 05:35
    ignac41
    Poziom 12  

WITAM

Mam uszkodzony panel OP SIEMENS 6AV6 545-0CA10-0AX0. Nie da się go już naprawić, więc muszę kupić nowy. Kupno nowego w serwisie jest bardzo drogie. Mogę taniej kupić nowy niezaprogramowany i w związku z tym pytanie. Panel posiadał kartę pamięci SanDisk. Cz jeżeli włożę kartę do nowego OP to wystarczy aby działał( podobnie jak sterowniki S7)?
    Mam taki sam panel w drugiej maszynie i mógłbym przegrać program. Czy w panelach OP program może być chroniony hasłem?

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Cze 2011 12:05
    Rkarcz
    Specjalista Automatyk

Karta pamięci powinna zawierać BackUp panela - o ile oczywiście ktoś go zrobił. Tak na pewno jest dla paneli programowanych z poziomu WinCC Flexible'a, ale przecież panele programowane z poziomu ProToola z WINCE na pokładzie też tą opcję powinny posiadać. BackUp dostępny jest w oknie ControlPanel.

Przykładowy katalog główny karty z BackUp'em panela MP277 10' Touch wygląda tak:

https://obrazki.elektroda.pl/6655902400_1307613297.jpg

Więc jeśli karta miała zgrywany BackUp wystarczy tylką ją włożyć do nowego panela i uruchomić RESTORE z opcji BACKUP/RESTORE Control Panela.

Jeśli karta nie miała na sobie BackUp'u, a Ty masz identycznie zaprogramowany panel to są 2 opcje:
    1. Stworzenie BackUp'u panela działającego na karcie SD, i użycie go w nowym panelu opcją RESTORE. Kłopotliwe może być uruchomienie ControlPanela bo od razu startuje Runtime aplikacji HMI... Ale na chwilę pojawia się okno z opcjami START/CONTROLPANEL i coś tam jeszcze... Pozostaje mieć szczęście
    2. Użycie ProSave'a i stworzenie BackUp'u urządzenia na swoim PC'ie. Następnie wgranie zawartości do nowego panela. Tu niestety ktoś mógł skonfigurać kanały komunikacji nie włączając możliwości Uploadu (mgliście coś mi takiego się przypomina).. :-(

A najbardziej szczegółowo znajdziesz to tu:

How do you backup/restore with a Windows-based panel?

http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/26342570

Pzd
    RK

0
  • #3 22 Cze 2011 18:22
    ignac41
    Poziom 12  

Witam

Poszedłem za radą Kol. Rkarcz. Nie było zrobionego BackUp na karcie , więc zrobiłem BeckUp na kartę na sprawnym panelu. Kartę włożyłem do nowo zakupionego panelu i zrobiłem RESTORE.
    Po tej operacji panel działa prawidłowo.
    Zamykam temat.

DZIĘKI

0