Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup telewizora pod konsolę - LG 42PJ350

12 Cze 2011 18:58 2924 7
  • Poziom 1  
    Witajcie!

Piszę do Was aby poradzić się przy zakupie telewizora, który planuje zrobić w okolicy września 2011. Nie ukrywam, że w dużej mierze kieruję się ceną i rozmiarem (42 calowy). Do pewnego czasu byłem sprecyzowany, że chcę kupić LCD lecz przyjrzałem się także telewizorom plazmowym. Jak się okazało, znalazłem bardzo ciekawy obiekt - LG 42PJ350. Przeglądałem opinię na internecie i praktycznie każdy bardzo chwali ten telewizor. Niski pobór prądu (80/90 wat przy ciemnych scenach, 140 przy nieekonomicznych ustawieniach i 200wat przy dużej ilości bieli) - nie ukrywam, że znaczy to dla mnie wiele gdyż jestem studentem i sam płacę rachunki za prąd :P W dodatku olbrzymi kontrast (3mln), niski czas reakcji, 600hz odświeżanie. Minusem może być brak fullHD (ale powiedzcie sami, czy tak naprawdę przy naszych standardach i standardach obecnych gier jest to aż taka ogromna różnica ?). Filmów z USB nie zamierzam oglądać więc brak takiego odtwarzania również mnie nie odrzuca. Odbiór telewizji - kablówka z UPC :) Też więc nie mam co do tego wymagań :)

Powiedzcie mi jednak (jeśli posiadacie ten telewizor lub jeśli nie posiadacie a na podstawie parametrów jesteście w stanie ocenić) jak może się on spisywać w grach ?
    1. Czy odczuje brak FullHD ?
    2. Czy rozdzielczość którą oferuję ta plazma pogorszy jakość w porównaniu do standardu LCD ?
    3. Czy może to być dobry wybór pod Xboxa360 ? (innej konsoli nie posiadam czy odtwarzacza poza DVD również)

Nie ukrywam, że co do jakości obrazu z Xboxa 360 to mam jakieś tam wymagania. Sądząc po kontraście, czasie reakcji, odświeżaniu i ogólnie polecaniu plazm pod gry (subiektywna opinia oczywiście) to chyba będzie to dobry wybór ?

Co o tym sądzicie ? Proszę o konstruktywne opinię. Serio, kasy na Panasonica, Pioneera (w zakresie plazm) czy Sony (w zakresie LCD) nie mam. 1400zł jak za telewizor 42 calowy to cena naprawdę okazyjna. W dodatku brak jakiś szczególnych wad które mogły by spowodować gorszy obraz niż w innych wyjątkowo reklamowanych modelach. Również proszę zachować argumenty w stylu: "LCD rulezzzz plazmy do śmieci" czy "plazmy się szybko wypalają".

Z góry za wszystko dziękuje!

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Tu masz trochę powyżej przedziały Sony http://www.promoceny.pl/letak/4741/p/3/ (u góry po lewej). Moim zdaniem warto dołożyć. Ja mam podpiętego Xboxa i jestem zadowolony. Co prawda nie gram zbyt dużo, ale w trakcie męskich wieczorów się sprawdza. UPC też daje radę, bo też mam.
  • Poziom 10  
    kupuj samsunga c530 , ma najmniejszego inputlaga i ma full hd ogólnie pod konsole jest wyśmienity!
  • Poziom 14  
    Pewnie zdajesz sobie sprawę, że telewizor pod konsolę ma dużo większe wymagania niż zwykły odbiornik. Dlatego czasem warto dopłacić za jakość i wybrać coś z wyższej półki jak na przykład sony. Zobaczysz wówczas, że warto było zainwestować trochę więcej.
  • Poziom 16  
    Sony i wyższa jakość? To już nie te czasy. Poza tym pytający obrał kierunek na plazmy i dobrze robi. A czy Sony produkuje plazmy?
  • Poziom 1  
    Dobry tv smigam na nim polecam smieszne siano dobry obraz gram na ps3 nie na xbox ale efekt powinie byc ten sam :)

Dodano po 3 [minuty]:

Tonsilman to sobie kup do grania lcd powodzenia jak grasz na multi . Plazma tylko do grania na stronie gdzies znalazlem nie pamietam gdzie Moj tv moze twoj przyszly na usa i zajmowal 4 albo 3 miejscie w ocenie uzytkownikow pomiedzy samymi panasonicami :)
  • Poziom 12  
    gadcie głupoty srony mam model kdl 32 5500 i jest to syf bardzo przycina obraz i dzwiek odradzam kuzyn ma samsunga i pieknie to lata
  • Poziom 14  
    Osobiście nie przechodziłbym na plazmę a to ze względu na niską energooszczędność oraz trwałość.
    Na kontrast i czas reakcji teraz się nie patrzy, a odświeżanie 600 Hz to fikcja. Główna reguła przy dobieraniu tv pod konsole to nie mniej niż 100 Hz.
    Odpowiadając na Twoje pytania:
    1. tak
    2. raczej tak

W podobnej kwocie wziąłbym na Twoim miejscu Sony 40ex500.
    Jak różne są opinie tak dużo telewizorów jest do wyboru :)
    Jedni chwalą LCD, inni plazmę. Wybór należy do Ciebie.
    Myślę, że powinieneś poczytać o tych technologiach w internecie.
    Zacznij może od tego.