Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV z dostępem do sieci. Filmy w formacie mkv z dysku sieciowego.

13 Cze 2011 15:27 4181 17
  • Poziom 11  
    Witam,

chciałbym sie zorientować czy i jak rozwiązać następującą kwestie.
    Chcę kupić nowy TV 40 - 42". Marka dowolna. Natomiast zależy mi na kilku funkcjach.

1. Mam dość sporo filmów na dysku sieciowym. Dużo z nich jest w formacie MKV 720p i 1080p. Chciałbym aby TV był wstanie bez kłopotu je odtwarzać bo nie mam odtwarzacza multimedialnego (a nie mam takiego bo nie mam TV) - oglądam w łóżku na netbooku.

2. Dość sporo TV oglądam jako stream zatem chciałbym alby mój nowy TV (ok. 40") miał możliwość podłączenia do internetu.

3. Większość z tego co oglądam jako stream jest z USA (hulu i netflix) i UK - potrzebuje zatem tv, w którym da się skonfigurować połączenie VPN niezbędne do uzyskania odpowiedniego adresu IP.

Czy da się taki TV kupić?

A jeśli nie to jak najprościej, w inny sposób (ale bez podpinania netbooka do TV bo pilotem tego nie wyłączę) to załatwić.

Pozdrawiam,
    Galtom

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Popraw pisownie. [forestx]
  • Poziom 15  
    Polecam telewizor Samsunga serii 6 lub wyższej. Ja sam mam LE40C750 i moge powiedzieć co nastepuje:

1. Sam telewizor oferuje bardzo dobrą jakość wyświetlania a wbudowany odtwarzacz ma wsparcie dla bardzo wielu formatów multimediów. Nie otwiera mi tylko mp4 nagranych komórką :)

2. Wiem że hulu i netflix są dostępne na platformie SmartTV (tak się to nazywa u Samsunga) (link) ale w polskiej wersji sklepu Samsung Apps nie można ich znaleźć. Nie wiem od czego zależy dobór oferty ale wiem że jest o wiele więcej contentu, w tym płatnego, w ofercie Samsung Apps, tyle że ja tego u siebie nie widzę:) Da się doinstalować aplikacje spoza sklepu (np. z pendrive'a) ale i tak nie wiem czy zadziała, bo możliwe że nie ma ich w ofercie dlatego że nie ma mozliwości skutecznegio pobierania opłat (wszystkie aplikacje jakie mam dostepne to darmówki i słyszałem coś o tym że np. IPLA nie udostepnia na telewizorach płatnego contentu bo są problemy jakieś z licencjami)

Co do konfiguracji VPNa to wątpię aby jakikolwiek telewizor na to pozwalał, chyba że jest taka opcja w samej aplikacji.
  • Poziom 11  
    Jakieś pomysły?
  • Poziom 11  
    I Hulu działa?
  • Moderator
    Tej witryny jeszcze nie sprawdzałem. Ale cokolwiek odpalam to działa. Nigdy nie było komunikatu że "czegoś nie można otworzyć"...
  • Poziom 11  
    Żeby oglądać hulu musisz mieć IP z USA. Jeśli w TV nie da się połączyć przez VPN lub Proxy to dupa zbita. W przypadku HULU dochodzi jeszcze kwestia abonamentu za $7.99 miesięcznie jeśli chcesz oglądać na czymś innym niż PC.

Ale np. do streamów z BBC czy iPlayera wystarczy IP z UK - bo usługa jest darmowa.
  • Moderator
    Aby dostać IP z terenu USA lub UK trzeba mieć do tego IP dostęp i nie ma to nic wspólnego z typem telewizora.
    Kwestia wykorzystywania Proxy w odbiorniku to już zupełnie inny problem. W odbiorniku wpisuje się IP "z ręki", a jak to dołączysz to już zupełnie inny problem.
    I niewątpliwie temat na zupełnie inne dział tego forum.
  • Poziom 11  
    Ja się nie pytam skąd i jak wziąć IP.

IP, które się wpisuje w TV to zapewne IP sieci wewnętrznej (bo jakie inne IP można tak wpisać) - więc nie to. Dalej bowiem TV łączy się po prostu przez router/bramę i tyle.

Pytam o to czy TV (który???) obsługuje połączenia proxy lub VPN.

Skoro to nie temat do działu o TV (który kupić) - to do jakiego?
  • Poziom 10  
    Ja kupiłem LG z funkcją DLNA. Adres powinno się dać zrobić przez serwer proxy w USA.
  • Poziom 11  
    Tylko jak (jest opcja???) skonfigurować proxy/VPN w telewizorze.
    Jest taka opcja?
  • Moderator
    Panasonic o którym pisałem ma DLNA....
    Nie miałem potrzeby konfigurować jeszcze..
    W manualu odbiornika jest opis konfiguracji.
  • Poziom 11  
    Ale DLNA a konfiguracja połączenia proxy/VPN do dwie niezależne sprawy.
    Możesz sprawdzić czy masz możliwość stworzenia takiego połączenia właśnie po to, żeby zmienić IP?

Pozdrawiam,
    Galtom
  • Poziom 10  
    Niestety nie ma proxy, więc IP sie nie da zrobić. Mam tylko taki pomysł : postawić linuxa z proxy, który dostanie adres z USA i na nim zrobić siec wewnętrzną, do której podłączy się TV. Powinno się to zachowywać tak jak podsieć domowa w Ameryce.
  • Poziom 11  
    Właśnie tego (komutera) chciałem uniknąć. Nie trzeba kombinowac az tak skomplikowanie.
    Wystarczy że do TV podepne netbooka (i moge pusicic stream przez HDMI) lub podepne TV do biurkowego PC gdzie udostepnie polaczenie sieciowe.

VPN zalatwia reszta bo Netflixa, BBC i hulu ogladam juz od ponad roku w ten spsosob ale to po pierwsze dodatkowe urzadzenie, ktore musi działać a po drugie nie da sie tego obslugiwac jednym pilotem :-(

Moizna gdzies szukac z hakowanego oprogramowania do tych telewizorow - to co w nich siedzi to przeciez system operacyjny....

Dodano po 1 [minuty]:

Moze takie cos obok TV bedzie rozwiazaniem (Boxee) tylko troche drogie :-(

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić błędy. Trzeci raz prosić nie będę. [forestx]

W urzadzeniu z ktorego teraz korzystam (telefon) nie ma polskich czcionek. Bedzie poprawa, pozniej.
  • Poziom 15  
    Sprawdziłem na moim Samsungu (seria 7) - nie ma możliwości ustawienia proxy w opcjach połączenia. Jest coś takiego projekt SamyGo[Link] czyli niezależne oprogramowanie do telewizorów Samsunga i to daje jakąś nadzieję ale czy gra jest warta świeczki... ?

Ale czy taka opcja jest rzeczywiście potrzebna w TV? Telewizor musisz podłączyć do sieci tak czy inaczej i jeśli nie jest to jedyny odbiornik Internetu w domu (a już widzę że nie jest:) ) to proxy/VPN możesz ustawić na routerze i powinno śmigać. Sam nigdy nie konfigurowałem takiego połączenia więc wybacz jeśli palnąłem głupotę.
  • Poziom 11  
    W routerze pewnie się da. Być może nie każdym ale powinno być to wykonalne.
    Problemem jest to, że wtedy wszystkie yrzadzenia w sieci wewnętrznej też z tego połączenia korzystają. Zatem jeśli (hipotetyczna sytuacja), Żona chce w tym czasie pooglądać coś na vod.onet.pl to nie poogląda - bo z IP z USA to nie będzie dostępne. Najwygodniej jest wtedy gdy połączenie można skonfigurować w sasmym urzadzeniu.
  • Poziom 15  
    galtom napisał:

Problemem jest to, że wtedy wszystkie urzadzenia w sieci wewnętrznej też z tego połączenia korzystają.

To w przypadku globalnego ustawienia proxy, ale na routerze z OpenWrt można postawić i skonfigurować VPN lub tunelować połączenie. Może to by rozwiązało problem?

Taka sugestia pojawiła si ę na forum SamyGo [Link] więc skoro nawet rozwijany niezależnie przez linuksiarzy (!!!) firmware nie ma możliwości zmiany proxy to wątpię by jakikolwiek brandowany ją miał.