Po włączeniu do trybu "playback" miga zielona diodka i pika z częstotliwością ok 2Hz, wyświetlacz miga ale treści nie wyświetla, nie działa także podświetlenie.
W trybie robienia zdjęć, wyświetlacz miga, zapala się jego podświetlenie, czasami miga zółta pozioma kreska, czasami wysunie się obiektyw i bez przerwy z częstotliwością ok. 1Hz otwiera się i zamyka migawka oraz tak jakby ruszał lekko focusem. Czasami przy wyłączaniu pojawia się napis "LUMIX" (ale tylko i wyłącznie jak jest włożona SD).
Aparat nie ma żadnych oznak zamoczenia. Żadnych zwarć na kondensatorach, nie reaguje na uginanie i ogrzewanie pcb.
Po odłączeniu obiektywu i/lub wyświetlacza robi to samo. W żadne tryby serwisowe, resety (również wyjęcie baterii RTC), etc nie wchodzi; jedynie przy włączeniu z przyciskami "stabilizer" i "up" w trybie "playback" szybko miga zielona dioda - ale to koniec jakichkolwiek reakcji.
W serwisówce nie znalazłem odpowiedzi. Obiektyw raczej wykluczam - chyba jego uszkodzenie zostało by określone komunikatem na lcd.
Aparat zachowuje się jak by był upośledzony
Czy mogę prosić o jakieś porady?
W trybie robienia zdjęć, wyświetlacz miga, zapala się jego podświetlenie, czasami miga zółta pozioma kreska, czasami wysunie się obiektyw i bez przerwy z częstotliwością ok. 1Hz otwiera się i zamyka migawka oraz tak jakby ruszał lekko focusem. Czasami przy wyłączaniu pojawia się napis "LUMIX" (ale tylko i wyłącznie jak jest włożona SD).
Aparat nie ma żadnych oznak zamoczenia. Żadnych zwarć na kondensatorach, nie reaguje na uginanie i ogrzewanie pcb.
Po odłączeniu obiektywu i/lub wyświetlacza robi to samo. W żadne tryby serwisowe, resety (również wyjęcie baterii RTC), etc nie wchodzi; jedynie przy włączeniu z przyciskami "stabilizer" i "up" w trybie "playback" szybko miga zielona dioda - ale to koniec jakichkolwiek reakcji.
W serwisówce nie znalazłem odpowiedzi. Obiektyw raczej wykluczam - chyba jego uszkodzenie zostało by określone komunikatem na lcd.
Aparat zachowuje się jak by był upośledzony
Czy mogę prosić o jakieś porady?