logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Naprawa stateczników Quicktronic Osram Qtis e 2x58/220-240 - co się zużywa?

Roszer 15 Cze 2011 11:56 2568 2
REKLAMA
  • #1 9614423
    Roszer
    Poziom 17  
    Posty: 380
    Pomógł: 11
    Ocena: 60
    witam
    Czy ktoś naprawiał może takie stateczniki Qtis e 2x58/220-240 firmy OSRAM, mam ich kilka zepsutych chyba wszystkie z tego samego powodu nie działają.
    Objaw taki: po włączeniu prądu, świetlówki zapalają się na kilka sekund i gasną, przy następnym wyłączeniu i włączeniu znowu tak samo.
    W obwodach jest po kilkanaście lamp reszta pali się bez zastrzeżeń.
    Stateczniki zaczęły przepalać się po 4 latach ok 16h/dobę użytkowania.
    Może ktoś wpadł na to jaki element zużył się w tych statecznikach i nie daje już rady a po wymianie jego cieszył bym się z dalszego ich używania.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 9615612
    Arturo2005
    Poziom 33  
    Posty: 1892
    Pomógł: 149
    Ocena: 484
    Jesteś pewien że to stateczniki? Miałem ostatnio podobny przypadek. Objawy takie same z tym że winne były świetlówki.
  • #3 9616258
    Roszer
    Poziom 17  
    Posty: 380
    Pomógł: 11
    Ocena: 60
    Tak to stateczniki, po wymianie statecznika na nowy stare świetlówki świecą, poza tym zanim wymienie statecznik zepsuty sprawdzam świetlówki zakładając na przepalony statecznik nowe świetlówki z kartonu.
    pozdrawiam
REKLAMA