witam
Czy ktoś naprawiał może takie stateczniki Qtis e 2x58/220-240 firmy OSRAM, mam ich kilka zepsutych chyba wszystkie z tego samego powodu nie działają.
Objaw taki: po włączeniu prądu, świetlówki zapalają się na kilka sekund i gasną, przy następnym wyłączeniu i włączeniu znowu tak samo.
W obwodach jest po kilkanaście lamp reszta pali się bez zastrzeżeń.
Stateczniki zaczęły przepalać się po 4 latach ok 16h/dobę użytkowania.
Może ktoś wpadł na to jaki element zużył się w tych statecznikach i nie daje już rady a po wymianie jego cieszył bym się z dalszego ich używania.
Pozdrawiam
Czy ktoś naprawiał może takie stateczniki Qtis e 2x58/220-240 firmy OSRAM, mam ich kilka zepsutych chyba wszystkie z tego samego powodu nie działają.
Objaw taki: po włączeniu prądu, świetlówki zapalają się na kilka sekund i gasną, przy następnym wyłączeniu i włączeniu znowu tak samo.
W obwodach jest po kilkanaście lamp reszta pali się bez zastrzeżeń.
Stateczniki zaczęły przepalać się po 4 latach ok 16h/dobę użytkowania.
Może ktoś wpadł na to jaki element zużył się w tych statecznikach i nie daje już rady a po wymianie jego cieszył bym się z dalszego ich używania.
Pozdrawiam