Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ktory system Risco wybrac GTI czy Agility

wurban 16 Jun 2011 23:49 5351 11
Optex
 • #1
  wurban
  Level 9  
  Cześć. Potrzebuję porady specjalistów. Co możecie mi powiedzieć na temat Risco GTI lub Agility ? Chciałbym kupić któryś z tych systemów. ale nie wiem który.

  Bardzo prosze o pomoc.

  Dziękuję z góry !
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  LiveCam
  Level 16  
  Witam!
  Risco jak Risco wydaje mi się, że jest to bradzo dobra firma. Ja osobiście bardzo ją lubię.
  Tak więc GTI bardzo miło wspominam. Bardzo prosty system do konfiguracji jak i do montażu. Fajne bo komunikaty głosowe są po Polsku. Można podłączyć ją pod telefon stacjonarny i ma powiadomieni tzw. funkcja "Follow Me" . Dotychczasowe modele które miałem po ochronie bardzo łatwo można było przywrócić do ustawie fabrycznych. Nie wiem jak teraz Solid zabezpiecza je ale nigdy nie było problemu z systemami GTI po nich. Osobiście nie polecam Tobie używek, lepiej pare złotych wydać więcej i mieć spokój z gwarancją itp. Aha i można dokupić klawiaturę za ok. 200 zł i wtedy można schować centralę.

  Co do Agility to niby jest to nowy model ma oddzielną centralę i klawiaturę . Fajna stylistyka itp. Ale ja niestety nie lubie tych systemów. Miałem bardzo duże problemy z nimi i szczerze to nie polecam. Chodzi o konfiguracje. Miałem model po ochronie i ja niestety nie dalem rady jej skonfigurować.

  Zastanów się no czym Ci zależy czy na nowości czy na czymś sprawdzonym.
 • Helpful post
  #3
  yvv
  Level 20  
  Zamontowałem kilka Agility - porażka. Kiedy wszystko zaprogramowałem (łacznie z monitoringiem), wszedłem do zmiany kodów użytkownika. Kazałem klientowi wprowadzić 4 cyferki kodu. Klient wciskał i klawiatura zaczęła piszczeć, nijak nie dało sie tego wyłaczyc, tylko wyciągnięciem baterii. Po ponownym uruchomieniu klawiatury, system wrocił do ustawień fabrycznych. I wszystko od nowa. Oczywiście problemy z odświeżaniem stanu sabotaży czujników jest tu normalką. Odradzam Agility z całego serca. System jest zabawkowy. Dwa chodzą bez zarzutu, ale to chyba tylko przez przypadek.
 • Optex
 • Helpful post
  #4
  LiveCam
  Level 16  
  No zgadzam się z wypowiedzią kolegi jest zabawka i nic innego. Jest poprostu do kitu. Za tą cenę to już bym wolał kupić coś Jablotrona.
 • #5
  wurban
  Level 9  
  No dzięki za szybką odpowiedź.
  Wezmę jednak tego Risco GTI, cały czas miałem system Risco no w sumie Rokoneta w domu i nigdy nie sprawiał problemu. Co prawda był to przewodowy system ale bardzo fajny.
  Więc żadne Jablotony mnie nie interesują.
  Tylko teraz nie wiem czy kupić gdzieś w sklepie czy wziąć od Solida . Mówisz, że nie ma potem problemu z konfiguracją więc chyba wezmę od Solida. Ale chciałbym jeszcze żebyście się wypowiedzieli na ten temat.

  Aha i powiedzcie mi jakie czujniki wybrać ? Widziałem, że są dwa rodzaje Iwave jakieś inne. Czym się różnią ?
 • Helpful post
  #7
  LiveCam
  Level 16  
  Wiesz co z tymi czujkami Risco to różnie. Jedni mówią że Iwave są dużo lepsze, a inni że Iwise są lepsze. Ja osobiście kupuje Iwise są tańsze i według mnie spisują się świetnie i nie ma sensu przepłacać bo tak i tak wykryje ruch.Oczywiście jeśli ktoś powiesi je na hali 100x100 to wiadomo, że ktoś ma szanse przejść niezauważony. Jest jeszcze opcja "odporne na zwierzęta". One również świetnie działają , u rodziny montowałem właśnie takie ponieważ mają kota i jeszcze nigdy kot nie uruchomił alarmu .
  Więc mówię, ja osobiście Ci polecam Iwise (starszy model ). Są czułe i tanie.
 • Helpful post
  #8
  electricsystem
  Level 11  
  Zamontowaliśmy wiele systemów GTi oraz Wisdom bez problemów chodzą do dzisiaj, wymiana baterii na nowe to jedyne podjazdy na te obiekty.
  System Agility prócz zewnętrznego wyglądu raczej nas nie zachwycił.
 • #9
  wurban
  Level 9  
  No rozumiem. A co z tym skonfigurowaniem po Solidzie ? Bo dużo się słyszałem, że te firmy ochroniarskie ciągle coś odwalają więc boję się, że nic potem nie zrobie z tym alarmem.
 • #10
  electricsystem
  Level 11  
  Po Solidzie:
  Jeżeli kupiłeś używkę z Alle. po Solidzie to musisz znać/poprosić o kod serwisowy, niech osoba sprzedająca skontaktuje się z instalatorem i poprosi o ten kod co skróci tobie czas instalacji. Bywa też że zostawiają kod standardowy chyba 0133.
  W każdym razie zachęcam do Wisdoma lub GTi będziesz go miał to nawet przez maila lub telefonicznie ustawimy cały sprzęt.Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #11
  LiveCam
  Level 16  
  electricsystem wrote:
  Po Solidzie:
  Jeżeli kupiłeś używkę z Alle. po Solidzie to musisz znać/poprosić o kod serwisowy, niech osoba sprzedająca skontaktuje się z instalatorem i poprosi o ten kod co skróci tobie czas instalacji.
  .


  Solid ma normalną wersje GTi. Nie maja żadnych specjalnych konfiguracji sprzętowych, zwykła sklepówka taka jak idzie na rynek. Tylko przyklejają sobie nalepkę Solid.
  Ja nigdy nie miałem problemow z powrotem do ustawień fabrycznych GTi. Po prostu jak otworzysz obudowę masz zworkę JP9 do resetu. Wszystko powinno być oki po wykonaniu procedury przywracania ustawień.
 • #12
  wurban
  Level 9  
  Dzięki chłopaki za pomoc. Jednak wziąłem nówkę od Solida ale w razie czego wiem że nie będę musial jej wywalać na śmietnik.