Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić spawarke do 4000zł. Proszę o poradę

uczen23 17 Cze 2011 19:25 4917 15
  • #1 17 Cze 2011 19:25
    uczen23
    Poziom 8  

Witam .Mam poważny dylemat ,chodzi o kupno spawarki,tylko nie wiem jakiej?? :/
    Chce spawać kątowniki płaskowniki i do samochodu , motorów -do elementów aluminiowych, do baków -żeby spaw był szczelny i w miare przyzwoity -w sensie cienki.Potrzebny też będzie ,do spawanie stelaży aluminiowych -regały warsztatowe.
    Nie wiem jakiej mocy -choć wiadomo każdy by chciał mieć sprzęt o dużej mocy ,bo się zawsze przyda :D . Nie wiem jakiej marki ? jeździłem po castoramach praktikerach i suma sumarum nic nie mają.Więc zdaje się na waszą wiedzę .
    Koszt max to 4.000zł

• #2 17 Cze 2011 20:51
    kidu22
    Poziom 35  

TIG AC 200A ci pozwoli zrealizowac zamierzenia.

• #3 18 Cze 2011 22:45
    uczen23
    Poziom 8  

5300 to trochę za dużo, bo wszedłem na ceny tych sprzętów.
    Czy można coś zakupić w mniejszej kwocie ?

• #4 20 Cze 2011 21:27
    H3nry
    Poziom 27  

Kupisz w tej cenie Tiga AC DC 200A z osprzętem podstawowym.Niestety do blacharki samochodowej się nie nadaje .

• #5 22 Cze 2011 14:45
    uczen23
    Poziom 8  

Witam , mogę wiedzieć czemu się nie nadaje??
    Właśnie chciał bym ,żeby był do takich prac : do kątowników , płaskowników,do blachy samochodowej,do zespawania jakiegoś buggy.Też do aluminium -do stelaży ,do elementów aluminiowych przy motorach,do baków,do podwozi aut. Właśnie do takich prac .Typowo warsztatowe.
    Mógł bym trochę nawet więcej dołożyć ,tylko w miarę rozsądku -nie połowe sumy której pisałem ,czyli 4000.
    Z góry dziękuję , za uwagę.

• #6 22 Cze 2011 16:19
    H3nry
    Poziom 27  

1.Nadmierna ilość ciepła jaka jest wprowadzana w procesie= skurcze i naprężenia.
    (jest co prawda MicroTack czy Spot w przypadku Kemppi i podobne dodatki ale nie w tej cenie )
    2.Spore wymagania do czystości spawanych materiałów.
    3.Czasochłonne, mało wydajne.
    Czy ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach robi blacharkę palnikiem ? Raczej nie , TIG to taki odpowiednik palnika :)
    Spawanie konstrukcji rurowych, zbiorników Al i podobnych TAK , podwozi samochodów zdecydowanie nie !

• #7 23 Cze 2011 10:55
    uczen23
    Poziom 8  

Więc co byś mi proponował?? bo już sam nie wiem : / .Jakie rozwiązanie było by najlepsze ?
    Kupna 2 spawarek MIgomatu i tiga? .Dużo bym musiał dołożyć do sprzętu spełniające moje oczekiwanie?
    Wyżej Kidu22 napisał że TIG AC 200A dał by mi tą satysfakcję : )
    Więc co robić ???

• #8 24 Cze 2011 22:12
    uczen23
    Poziom 8  

Da rade ,bym się doczekał jakieś fachowej podpowiedzi ? :)
    Bo trochę czas mnie goni.
    Z góry dziękuje bardzo. Na pewno się odwdzięczę . Bardzo ważne .

• #9 24 Cze 2011 22:37
    JUNOST
    Poziom 10  

Witam, do spawania blachy w samochodach oraz grubszej stali proponuję migomat.
    Np: ESAB origo mig C170 jest świetny i przystępny cenowo a jak chcesz spawać aluminium to tylko TIG. Jest na allegro trochę tego sprzętu np: Dedra 200A AC/DC za 2100 zł .

• #10 25 Cze 2011 22:58
    uczen23
    Poziom 8  

Więc mam rozumieć, że muszę zakupić dwa sprzęty ?!
    Jeśli wiesz dużo na ten temat, pomógł byś mi wybrać w miarę dobry sprzęt - taki naprawdę nadający się do warsztatu i nie tylko. Maszynkę, która będzie miała co robić. Proszę o wybranie miga i tiga, mogę poświęcić max po 2500 na urządzenie. Czy będą w miarę dobre???
    A nie ma miga i tiga w jednej skrzynce ? : )

• #11 26 Cze 2011 08:44
    H3nry
    Poziom 27  

Popszukaj tego Link
    Do zródła dokupisz dowolne wręcz klocki . Jakies 2 lata temu kupiłem takiego staruszka z nowszym podajnikiem za 4,6k netto. Polecam kompletowanie pod "mokry" zestaw:!:

• #12 26 Cze 2011 15:46
    JUNOST
    Poziom 10  

Dużo to ja nie wiem, piszę tylko o tym co znam z własnego doświadczenia.
    A więc tak, odradzam stanowczo zakup taniego migomatu o dziwnie brzmiącej nazwie!!!. Miałem kiedyś "migomat" FLORA miał niby 140A a tak naprawdę to ledwie 50 dawał,podajnik plastikowy z silniczkiem jak od magnetofonu jednym słowem porażka.Teraz mam ESAB C170 i to jest migomat praktycznie do wszystkiego ,drut 0,8 i spawam blaszki 1mm na 2-4 zakresie a przy załączeniu 8 zakresu płaskownik 10 mm praktycznie przetopi na wylot . Moje zdanie jest takie, szkoda kasy nerwów i czasu na kupowanie badziewia. Odnośnie tiga to widziałem DEDRE w użytkowaniu przez ponad rok praktycznie codziennie i znajomy który ją posiada chwali sobie ten sprzęt.:D

• #13 18 Lip 2011 21:17
    uczen23
    Poziom 8  

Witam ,przepraszam ,że się długo nie odzywałem . Problemy małe.
    Z waszych porad wnioskuję że lepiej kupić 2 sprzęty i problem był by z głowy :)) . Ale też kolega kidu22 pisze ,że taki model jak : TIG AC 200A . Pozwolił by mi zrealizować zamierzenia. Zaś TY H3nry piszesz że model Tiga AC DC 200A ,dał by rade ,tylko że nie nadaje się do blacharki. Pózniej zaproponowałeś mi bym kupił PSS 3500 i dokupić sobie jakieś klocki .Pod mokry zestaw-nie bardzo rozumie ,co znaczy to zdanie??
    I co ja nieszczęsny mam zrobić ??? pomóżscie .Zdaję się na was,bo maćie o tym pojęcie .

• #14 19 Lip 2011 08:15
    JUNOST
    Poziom 10  

Mokry zestaw znaczy się chłodzony cieczą, tylko poco kupować coś takiego gdy nie spawa się produkcyjnie?. Nawet migomaty do 250A robi się bez chłodzenia wodnego ja spawam esabem 170 i rączka spokojnie to wytrzymuje, to reduktor ma co robić i zastanawiam się nad zakupem podgrzewacza gazu.
    Uważam że do zarobkowego spawania blacharki i jakiś grubszych robót kup sobie ESAB C170 i będzie to optymalny wybór.

• #15 23 Lip 2011 20:18
    uczen23
    Poziom 8  

Więc wniosek jest taki ,jak pisałem wcześniej ,czyli zakup 2 sprzętów ,lub ewentualnie porwać się na coś konkretniejszego i kupić jak podpowiadał H3nry model PSS 3500 .Myślę że to będzie rozsądny zakup któryś z tych opcji .Bo strasznie mnie już to męczy - A dawno powinienem być po zakupieniu . Namyślam się do konca miesiąca i coś postanowie ,a co postanowie -zobczymy.
    Dziękuję wszystkim chętnym co chcieli pomóc.

• #16 04 Sie 2011 10:35
    Luccc
    Poziom 9  

A nie lepiej kupić spawarkę AC/DC 200A, ewentualnie trochę więcej. Masz uniwersalny sprzęt którym pospawasz aluminium, nierdzewkę i stal czarną ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson