Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung B2710 zmiana języka przez HWK

oskarmarek 21 Jun 2011 08:47 4452 3
    oskarmarek
    Level 2  
    Witam kolegów.
    Koledzy mam małe pytanie , mianowicie posiadam do samsungów HWK i chciałbym zmienić w tym modelu język , ale mam chyba problem ze sterownikami USB wgrałem takie :
    SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones
    i efekt mam taki że czyta mi info telefonu ale gdy daje Zapisz Flash mam coś takiego :

PING: OK, COM11 - MODEM
    Product : GT-B2710
    Software: B2710MAJI1
    Regions : Cosmor
    Language: de,en,es,el,fr,it,tr
    Release : 2010 September Rev: 1
    IMEI: 353531-04---------------
    Use [QCDI Info] to get Network Keys

Ports:
    Modem:
    COM11: SAMSUNG Mobile Modem V2

i następnie w okienku mam komunikat :
    Search for USB Device Time-Out 256, select ports manually

Czy błąd ten jest spowodowany prze złe sterowniki USB , a jak tak to jakie stery do tego trzeba wgrać .
    Jestem dopiero uczącym sie i czasami sie gubię w tych sterownikach USB bo nigdzie nie mogę znaleść dokładnych informacji co do tych sterowników .
    oskarmarek
    Level 2  
    Czy kabel micro usb od noki bo może być zastosowany do samsungów bo taki właśnie tylko mam , osobiście wydaje mi sie że schematy kabli usb są chyba takie same do wszystkich marek telefonów .
    I jeszcze jedno czy ten model samsunga flash robi sie z baterią czy może bez??
    Brzymeq
    Level 32  
    Masz tutaj downloader z plikami

Link

Kablem się robi każdym tak samo, to jest standard microusb obojętnie jakiego producenta. Jeśli masz problemy ze sterownikami to nie jesteś sam bo w samsungu to normalne. Warto mieć zainstalowane Samsung new PC studio i Samsung Kies te programy zawierają część sterowników. I wypada mieć kolekcje sterowników do modemu które jak piszesz posiadasz.
    Agielos
    Level 23  
    Nie zapomnij przed podłączeniem kabla wcisnąć na telefonie kombinacje :
    - Volume DOWN + 9 key i Power Button , bo inaczej nic nie zrobisz tym programem.