Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWG910D - wymiana łożyska

1OnSlow 21 Jun 2011 21:49 4194 10
    1OnSlow
    Level 9  
    Zatarło się łożysko na bębnie, odkręciłem koło pasowe i nie wiem jak zabrać się za wyjęcie łożyska. Jestem absolutnym amatorem w tym temacie. Proszę o poradę.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1  
    1OnSlow
    Level 9  
    Przepraszam, teraz zauważyłem że nie podałem pełnej nazwy modelu to AWG 910D.
    Jeśli chodzi o nr serwisowy to "genialny" producent umieścił go na papierowej naklejce pod szufladą na proszek tuż nad krawędzią drzwi. Wpiszę to co udało mi się z niego odczytać:
    8537 833 1(6?)??? 99 083? 000032
    Bęben wyraźnie złożony jest z 2 połówek, ale nie łączą go żadne śruby, klamry czy spinki.Chyba ciężko go będzie rozebrać, a bez tego nie widzę sposobu aby zdemontować to łożysko.
    Będę wdzięczny za wszelkie porady.
    sujka5
    Level 26  
    obawiam się że zbiornik jest klejony...
    szymon_8511
    Level 12  
    kolego jeśli nigdy nic nie robiłeś z pralkami to radzę zawołać jakiegoś "mechanika" bo raczej Ci ciężko będzie to zrobić: trzeba "odpiąć" wszystko co dochodzi do bębna, od rękawa przez pompkę i silnik po grzałkę i amortyzatory...
    1OnSlow
    Level 9  
    Z pewnością wyjęcie bębna to trochę pracy. Obejrzałem go dokładnie z każdej strony i wiem, że nie będę miał z tym problemu. Zastanawiam się tylko co dalej. Czy to łożysko w ogóle jest wymienialne? Gdyby ktoś przewidział możliwość wymiany to przecież w prosty sposób można by to umożliwić po zdjęciu koła pasowego. Jeśli mam spędzić "pół" dnia na wyciągnięciu bębna i stwierdzić, że zamiast łożyska trzeba kupić cały bęben to nie wiem czy w ogóle opłaca mi się ją naprawiać? "Głupi" pasek kosztuje ok 80pln.
    szymon_8511
    Level 12  
    Tego Ci nikt na 100% nie powie czy zbiornik jest klejony czy da się go rozmontować:) sam sie spotkałem że w jednym modelu zdarzały sie bębny "w całości" a zdarzały się rozłączalne i to właśnie w Whirlpoolu i Elektroluxie.... także musiałbyś wyjąć, po zdejmować klipsy i spróbować go rozdzielić jak się da to wtedy wymienisz jeśli nie pozostaje zakup nowej pralki... bębny z obudową kosztują od 500zł wzwyż także rzadko się opłaca. Pozdrawiam
    lopp
    Level 20  
    1OnSlow wrote:

Bęben wyraźnie złożony jest z 2 połówek, ale nie łączą go żadne śruby, klamry czy spinki..

Zatem wygląda na to iż jest klejony. Jeśli pralka ma "parę lat" to można rozważać zakup nowej.
    szymon_8511
    Level 12  
    a nie doczytałem uważnie, mój błąd :)
    1OnSlow
    Level 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc, zamierzam kupić nową pralkę, z pewnością innej marki.
    Pozdrawiam
    Monterek 1969
    Level 12  
    Kolego jesli wiesz jak wyjąć bęben,to poszukaj mechanika który ci go zregeneruje a potem sam zamontuj.Da się to zrobić chociaż sporo zabawy :D
    A przy okazji juz wiekszość producentów klei zbiorniki ......cóż taka polityka