Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CBD 130-16S "huczy bęben"

04 Lip 2011 17:33 2776 10
  • Poziom 13  
    Witam!Problem mój polega na tym,że pralka podczas pracy,a szczególnie na wysokich obrotach "staje się głośna".Przy pustym bębnie obracając go coś w środku huczy.Czy przyczyną tego mogą być łożyska?Proszę o pomoc!
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Witam.
    Zdejmij pasek. Pokręć kołem pasowym, jak głośno to łożyska do wymiany.
  • Poziom 13  
    Jeżeli łożyska do wymiany,to może ktoś mi podpowie jaki typ łożysk(symbol) i chyba jakiś simerring(jaki typ).A gdzie ewentualnie mogę dostać takie łożyska i ewentualnie simmering?

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

A może ktoś mi pomoże i opisze jak wygląda wymiana takiego łożyska,no i jakie są symbole tych łożysk.
  • Poziom 13  
    Znalazłem symbole łożysk:6204 i 6205 tylko nie wiem dlaczego były podane dwa, rozmiar simmeringu:30*52*10.Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego były podane dwa typy łożysk i czy to na pewno takie łożyska idą do tej pralki.Prosiłbym jeszcze o opis wymiany tych łożysk.
  • Poziom 42  
    Dlatego 2 różne łożyska, bo taka jest budowa osi bębna i piasty.
  • Poziom 13  
    Czy podane przeze mnie typy łożysk i simmeringu będą pasowały do mego typu pralki i jak je zamontować?
  • Poziom 13  
    Proszę o pomoc w tej sprawie bo nie ukrywam,że jest ona dość pilna!
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Zacznij od zdjęcia koła pasowego. A później jak masz odrobinę pojęcia to się zorientujesz sam co dalej. A po wymontowaniu starych łożysk,do sklepu i po zmartwieniu.
  • Poziom 13  
    W jaki sposób najlepiej wyjąć stare łożyska?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    piterr_1 napisał:
    W jaki sposób najlepiej wyjąć stare łożyska?

Wybijając je,jeśli zostały w obudowie,lub ściągaczem ,jeśli zostały na osi.
  • Poziom 13  
    Wszystko poszło szybko i sprawnie.Pralka chodzi jak nowa.Dziękuję za pomoc!