Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder DTS i Dolby Digital itd.., sam

kg 17 Lut 2003 22:11 5625 14
  • #1 17 Lut 2003 22:11
    kg
    Poziom 11  

Witam
    Czy widzial ktos takie urzadzenie do kupienia, sam dekoder bez koncowek mocy (za rozsadna cene)
    KG

0 14
  • #2 17 Lut 2003 22:45
    djlj24
    Spec od car audio

Widziałem coś takiego Yamahy ale tam był jeszcze wzmaczniacz do tylnych głośników. No ale cena troszkkę wysoka ok.700 zł w komisie.

0
  • #3 18 Lut 2003 15:26
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

pytanie po co ci to?
    -każdy odtwarzacz DVD ma na pokładzie W.W dekodery

0
  • #4 18 Lut 2003 15:32
    zoltar
    Poziom 24  

Zdecydowana większość odtwarzaczy DVD nie ma dekoderów. Ma tylko wyjścia cyfrowe do podłączenia z dekoderem, który zazwyczaj znajduje się w amplitunerze lub wzmacniaczu.

0
  • #5 18 Lut 2003 15:41
    rubens

:arrow: zoltar odtwarzacz DVD który jest bez dekorów to.......
    nie patrze na takie
    -taniej jest kupić odtwarzacz który je ma niż kombinować z zakupem zewnętrznego ( o ile takie robią )
    - w sumie to ciekawe jak kupowałem 3 lata temu swoje DVD to tylko najniższy model nie miał ich na pokładzie a reszta miała
    wydawało by się zatem iż po trzech latach rozwoju jest to raczej standart ... aż będę musiał popatrzeć w sklepach jak to teraz jest....

0
  • #6 18 Lut 2003 15:47
    zoltar
    Poziom 24  

Tendencje się zmnieniły.
    Te z wyższej pułki cenowej z wyjątkiem 1800 Denona są bez dekoderów.
    Chodzi oto żeby ograniczyć liczbę kabelków i dekoder był jak najblizej wzmacniacza. Na kabelku cyfrowym nie ma strat na jakości i jest to uzasadnione, jak również plątanina kabli też nie jest wygodna.
    Oczywiście na płycie czołowej są wyszczególnione te wszystkie standarty, ale to oznacza tylko, ze radzi sobie z takimi płytami i przesyła zakodowane złaczem cyfrowym.

0
  • #7 18 Lut 2003 16:12
    rubens

no nie dokńca masz rację ...
    to że DVD ma dekodery to nie znaczy że będzie plątanina kabelków - nie trzeba bowiem ich używać a podłączyć tak jak sam piszesz DVD ze wzmakiem za pomocą złącz cyfrowych i użyć dekoderów we wzmaku ( sam mam tak podłączone )
    -fakt że w tym przypadku nie są nam potrzebne dekodery w DVD i ktoś może napisać że skoro ich nie potrzebujemy to po co je montować i podwyższać cenę? ale to do użytkownika powinna należeć decyzja które dekodery użyje

jest jeszcze jeden aspekt- gdyby dekodery były w większości dvd, to kowalski mógłby sobie zrobić 5 końcówek mocy i miałby za małe pieniądze kino domowe , a tak oprócz zakupu DVD musi kupić wzmak który będzie miał na pokłądzie dekodery.....

0
  • #8 19 Lut 2003 10:38
    zoltar
    Poziom 24  

Po pierwsze nie napisałem, ze nie produkoje sie DVD z dekoderami tylko że większość dzisiejszych ich nie ma a to jest drobna różnica. Klient oczywiscie ma prawo wyboru. I zgadzam się w 100% , ze DVD z dekoderem daję większe możliwośći kofigurascji go z innym sprzętem.

Myslę że należało by w końcu człowiekowi odpowiedzieć na pytanie.
    I sprawy mają się tak:
    Dla snobów ( ludzi co uważają , ze tanie to jest beee ) produkuje się dekodery zewnetrzne i są one najczęściej firmowe i drogie.
    Natomiast myślę , ze powinno dać się zaadoptować ( wyposażyć w obudowę i zasilacz oraz złącza ) jakiś dekoder standartowo mątowany w amplitunerach ( niektóre amplitunery są tanie to sama płytka z scalakami powinna być bardzo tania ).
    Z kolei mnie interesuje troszkę inne użądzenie. Podobno są produkowane.
    Czhodzi o moduł lub gotowy dekoder, który łączy się z DVD kablem cyfrowym. Następnie jego wszystkie wyjścia są skorelowane sprytnym układem do 2 kanałów w celu emulowania dźwięku dookulnego na słuchawkach. Jestem ciekaw czy spotkaliście się z czymś takim . NIe chodzi mi o emulacje Dolby surrond tego jest pełno. Chodzi o wmiarę poprawną emulację na słuchawkach systemu 5 kanałowego z prawdziwego zdażenia.

PS.
    A co do tendencji producetów to sprawdzcie w sklepach lub katalogach. Był przegląd w RE. Zdecydowana większość była bez dekoderów :))))))))))))))))

0
  • #9 19 Lut 2003 15:16
    kg
    Poziom 11  

Problem z tym ze mam szesc koncowek mocy, a kupienie zintegrowanego dekodera, gdzie jego wzm. koncowy bedzie odpowiadal parametrom moim wzmacniaczom jest w tej chwili niemozliwy, ze wzgledu na koszty. Moje przemyslenia na temat, systemu kina domowego w momencie kiedy zaczynalem zbierac sprzet byly klarowne, zmienily sie troche tendencje. Nie chcial bym specjalnie szukac DVD z dekoderami bo to tylko odsuwa problem w czasie.

0
  • #10 19 Lut 2003 15:57
    zoltar
    Poziom 24  

kg czy możesz rozjaśnić swoją ostatnią wypowiedź. Nie dokońca umię załapać o co w niej chodzi.

0
  • #11 19 Lut 2003 16:39
    rubens

ja też..... ni czaję

0
  • #12 21 Lut 2003 23:48
    kg
    Poziom 11  

teraz tendencje sa takie, aby robic DVD tylko z wy cyfrowym (wiekszosc) a te ktore widzialem z "pelnym" dekoderem maja zbyt ubogie mozliwosci regulacji. W momencie gdy 4 koncowki sa takie same 2 inne, do tego przednie kolumny i tylnie tez sa rozne to "zestrojenie" jest problematyczne. Kupienie "wymazonego" dekodera, przezemnie w tej chwili jest niemozliwe. Pomyslalem sobie ze do istniejacego systemu audio doloze sam dekoder, bez koncowek mocy ktore posiadam. Niestety ceny skutecznie zaczynaja przeszkadzac, pojawily sie co prawda tanie dekodery, do zestawow komputerowych ale nie maja mozliwosci dekodowania DTS. Yamaha rzeczywiscie produkuje cos co moglo by mi pooc, ale czy bedzie sie oplacalo to kupic ?

0
  • #13 22 Lut 2003 08:51
    Bob57
    Poziom 18  

Witam!
    a do czego Ci ten DTS??? przeciez 95% plyt w wyprzyczalniach to dzwiek DD ja mam takie rozwiazanie od 5 lat dekodera DTS nie posiadam i szczerze mowiac jeszcze mi nie byl potrzebny
    Pzdr.Bob

0
  • #14 22 Lut 2003 09:06
    rubens

bob - tak było do niedawna ostatnio jest coraz więcej filmów z DTS ( nawet pirackie na stadionie )

0
  • #15 23 Lut 2003 13:46
    kg
    Poziom 11  

Tworzy sie pewien trend (bo standardem tego nie mozna nazwac) by plyty audio wydawac na DVD wlasnie w DTS-ie, a i plyty audio CD sa w DTS np. Pink Floyd. Duzo ludzi z "drugiego obiegu" tworzy plyty audio wlasnie w DTS. Jest tak dlatego ze w DTS mozna uzyc 24bitow 96khz w kodowaniu i kompresja "cyfrwa" sygnalu jest mniejsza i to jest w zasadzie majwazniejsze.

0