logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Karta graficzna dla niedzielnego gracza około 200zł

Flan 31 Lip 2011 14:22 1315 8
REKLAMA
  • #1 9778223
    Flan
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Witam,
    Przejrzałem ostatnie tematy dotyczące kart graficznych, jednak nie znalazłem nic dla siebie.
    Zależy mi na karcie na którą wydam około 200zł.
    Chciałbym, żeby działała mi większość gier ze znośnym FPS. Detale mogą być na minimum. Następną modernizację sprzętu przewiduję za ok 5 lat.
    Moja konfiguracja:
    AMD Athlon 64 dual 3800+ (2,01GHz)
    płyta GIGABYTE GA-M61P-S3
    2GB ram,
    zasilacz chieftec 400W.
  • REKLAMA
  • #2 9778230
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    3850, bo więcej będzie procesor ograniczał. Chyba, że go podkręcić to i 4850 by się nadała.
  • REKLAMA
  • #3 9778467
    Flan
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Karty z tymi mikroukładami znalazłem nowe w cenie 300-316zł.

    Na allegro
    3450- 150zł
    http://allegro.pl/najlepsza-gecube-hd-3850-256mb-ddr3-dual-dvi-box-i1742803981.html
    4850:
    http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=4850+karta

    Czy warto kupić tą kartę biorąc pod uwagę moją konfigurację? Podoba mi się, że jest na gwarancji jeszcze.
    http://allegro.pl/his-hd5750-5750-icooler-iv-512mb-i1742728365.html
  • #4 9778611
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Poziom wydajności trochę powyżej 4850.

    Czemu wyszukujesz "4850 karta"? Wystarczy 4850 i wyskoczy ich więcej.
  • REKLAMA
  • #5 9778683
    Flan
    Poziom 10  
    Posty: 18
    daavid117 napisał:
    Czemu wyszukujesz "4850 karta"? Wystarczy 4850 i wyskoczy ich więcej.

    Ahh, fakt. Wpisałem w pole przeglądarek dodatkowo "karta", żeby odfiltrować żelazka i inne dziwne rzeczy. Potem tylko zmieniłem wyszukiwarkę z googla na allegro a termin wyszukiwania zostawiłem.
    Ok, czyli w przypadku 5750 za 255zł właściwie nie ma sensu dopłacać. Opłacalnie 3850/4850.

    Czy gdybym miał możliwość kupienia 4870 ( http://www.agito.pl/karty-graficzne/gainward-...olden-sample-1gb-ddr5-pci-e-box.0.338129.html )
    za 200zł to iść w tym kierunku?
  • #6 9778702
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Tak, ale po to by ją potem sprzedać za 280zł ;). Twój procesor będzie ograniczał takie karty. Mówiłem już - 3850 lub 4850 + OC procesora.
  • #7 9778731
    Flan
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Aha, no dobrze, to teraz jeszcze pytanie, czy fakt, że maszyna jest za słaba do możliwości danej karty sprawia, że efekt końcowy jest gorszy od układu ze słabszą, ale dobrze dobraną kartą? Czy też po prostu już nic nie zyskam powyżej pewnego poziomu, a stracę tylko kasę?
  • REKLAMA
  • #8 9778747
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Flan napisał:
    po prostu już nic nie zyskam powyżej pewnego poziomu, a stracę tylko kasę

    To jest odpowiedź.
  • #9 9778761
    Flan
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Dziękuję bardzo.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje karty graficznej w cenie około 200 zł, która zapewni znośną wydajność w grach na jego starym sprzęcie (AMD Athlon 64 dual 3800+, płyta GIGABYTE GA-M61P-S3, 2GB RAM, zasilacz Chieftec 400W). Uczestnicy dyskusji sugerują modele takie jak Radeon HD 3850 i 4850, wskazując, że mocniejsza karta, jak 4870, może być ograniczona przez procesor. Wskazano również na dostępność kart na Allegro oraz na to, że lepiej zainwestować w tańsze modele, które będą lepiej współpracować z istniejącą konfiguracją.
REKLAMA