logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Karta graficzna do gier za 50zł

BartoszToLolek 05 Lip 2020 13:49 2292 21
REKLAMA
  • #1 18800450
    BartoszToLolek
    Poziom 8  
    Posty: 45
    Ocena: 32
    Witam szukam taniej karty graficznej do Gier za 50zł
    Specyfikacja komputera
    Amd Athlon 4200+
    ram 4,5Gb
    Zasilacz 450w (Brak Wtyczki 6Pin)
    Karta Graficzna GeForce 210 512 mb
    Płyta Główna Gigabyte ga-m56s-s3
    Szukam karty która będzie wiele lepsza od obecnej
    Z góry Dziękuję I Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 18800491
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15498
    W tej kwocie nie kupisz niestety nic wiele lepszego.
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #3 18800567
    BartoszToLolek
    Poziom 8  
    Posty: 45
    Ocena: 32
    sosarek napisał:
    W tej kwocie nie kupisz niestety nic wiele lepszego.

    a jekieś radeony ?
    gt 220 ?
    geforce 9500 ?
    gefoce 9600 ?
    te grafiki sie opłaca ?
  • REKLAMA
  • #4 18800582
    ITSpec.

    Poziom 42  
    Posty: 5703
    Pomógł: 937
    Ocena: 740
    Nie. To stare śmiecie, często trupy, na których nie pograsz w nic oprócz pasjansa, może MC odpalisz w 720p.
    Tak można łatwo zmarnować 50 zł.
    Konto firmowe:
    Sprawny Komputer Tomasz Kokoszewski
    Patriotów 50, Warszawa, 04-912 | Strona WWW: https://sprawnykomputer.com.pl
  • #5 18800667
    BartoszToLolek
    Poziom 8  
    Posty: 45
    Ocena: 32
    ITSpec. napisał:
    Nie. To stare śmiecie, często trupy, na których nie pograsz w nic oprócz pasjansa, może MC odpalisz w 720p.
    Tak można łatwo zmarnować 50 zł.

    A coś moze do 100 zł
    np 8800 Gts ?
  • REKLAMA
  • #6 18800673
    ITSpec.

    Poziom 42  
    Posty: 5703
    Pomógł: 937
    Ocena: 740
    Sprawdź sobie jak wygląda jej wydajność w porównaniu do tej, którą masz.
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Niby 500% mocniejsza, a i tak jest dwa razy gorsza od takiego starocia jak GTX 550Ti.
    To nie są karty do gier.
    Konto firmowe:
    Sprawny Komputer Tomasz Kokoszewski
    Patriotów 50, Warszawa, 04-912 | Strona WWW: https://sprawnykomputer.com.pl
  • #7 18800703
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48132
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    Patrząc na resztę sprzętu to niezależnie od dołożonej karty ten komputer jest zbudowany w oparciu o piętnastoletnie podzespoły, szału z grami raczej nie będzie i dokładanie czegokolwiek do tego komputera to raczej strata pieniędzy.

    Coś takiego można dokupić:Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Po aktualizacji BIOS do wersji F6H można pomyśleć o wymianie zabytkowego procesora na Phenoma II X4 945 (koniecznie wersję 95W, wersji 125W płyta nie zniesie na dłuższą metę).

    To jest o ile zasilacz na te wszystkie fanaberie pozwoli - 450W bez 6 pin oznacza, że jest to jakaś masakra prawdopodobnie.
  • #8 18800827
    BartoszToLolek
    Poziom 8  
    Posty: 45
    Ocena: 32
    dt1 napisał:
    Patrząc na resztę sprzętu to niezależnie od dołożonej karty ten komputer jest zbudowany w oparciu o piętnastoletnie podzespoły, szału z grami raczej nie będzie i dokładanie czegokolwiek do tego komputera to raczej strata pieniędzy.

    Coś takiego można dokupić:Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Po aktualizacji BIOS do wersji F6H można pomyśleć o wymianie zabytkowego procesora na Phenoma II X4 945 (koniecznie wersję 95W, wersji 125W płyta nie zniesie na dłuższą metę).

    To jest o ile zasilacz na te wszystkie fanaberie pozwoli - 450W bez 6 pin oznacza, że jest to jakaś masakra prawdopodobnie.

    Mam biosa f6h i też myslałem o Phenomie x4 945
    A i tak zasilacz masakra czarna lista ale go wymienie jak znajde w domu yesico
    A co do karty graficzej to może zamiast 6670 to może 4850 512 mb ?
    I patrząc naAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany to wygląda na to ze 4850 jest lepsze od 6670
    A 4850 jest tanszę od 4850 patrząc na wersje bez oc i z 512 mb vramu Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany więc czy się opłaca tego 4850 ?
  • #9 18800858
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48132
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    4850 to stara karta, większość już ze względu na sporą emisję ciepła i pracę w niezbyt komfortowych dla GPU warunkach spoczywa na złomie. Mimo że 4850 jest wydajniejsza, to nie polecam. A już szczególnie do obecnego zasilacza. Ogólnie taka karta, tak jak i mega awaryjne serie Nvidii 8800, mają krótkie szanse działać po ponad dekadzie eksploatacji. Ja bym tego nie kupił.
  • #10 18800898
    BartoszToLolek
    Poziom 8  
    Posty: 45
    Ocena: 32
    dt1 napisał:
    4850 to stara karta, większość już ze względu na sporą emisję ciepła i pracę w niezbyt komfortowych dla GPU warunkach spoczywa na złomie. Mimo że 4850 jest wydajniejsza, to nie polecam. A już szczególnie do obecnego zasilacza. Ogólnie taka karta, tak jak i mega awaryjne serie Nvidii 8800, mają krótkie szanse działać po ponad dekadzie eksploatacji. Ja bym tego nie kupił.

    Wiem ze 8800 są bardzo awaryję bo sam taką miałem na pulpicię było okołó 100 stopi a po klku miesącach na szafie zaczeła pokazywać artefakty
    Mi głównie zalezy na jak najmiszej cenie a do 4850 mogę dołozyć ze 5 wentylatorów zeby ją schłodzić i pastę wymienić
    A i 6670 jest drosza i słabsza niz 4850
    Zasilacz jak już pisałem wymienie na yesico jak znajde tam też nie ma złącza 6 pin ale bym dołożył przejściówkę i wiem ze ten zasilacz sobie poradzi z tą kartą.
  • #11 18800913
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48132
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    To kupuj. Miejmy nadzieję, że pożyje dłużej niż miesiąc, bo to ten sam kaliber błędu co seria 8800, tylko jeszcze cieplejszy. Pamiętaj tylko, że jest to stara technologicznie karta (i ma na przykład shader model w wersji 4). No ale i tak za dużo nowych gier na tym nie odpalisz, więc może będzie starczyć. 6670 nie bez powodu jest droższa.

    Jak ten Yesico nie ma 6 pin w standardzie to prawdopodobnie też raczej nie nadaje się do tandemu ciężkiego procesora i ciężkiej karty.
  • #12 18800944
    BartoszToLolek
    Poziom 8  
    Posty: 45
    Ocena: 32
    dt1 napisał:
    To kupuj. Miejmy nadzieję, że pożyje dłużej niż miesiąc, bo to ten sam kaliber błędu co seria 8800, tylko jeszcze cieplejszy. Pamiętaj tylko, że jest to stara technologicznie karta (i ma na przykład shader model w wersji 4). No ale i tak za dużo nowych gier na tym nie odpalisz, więc może będzie starczyć. 6670 nie bez powodu jest droższa.

    Jak ten Yesico nie ma 6 pin w standardzie to prawdopodobnie też raczej nie nadaje się do tandemu ciężkiego procesora i ciężkiej karty.

    A tak z ciekawości zapytam czemu bardziej proponujecie 6670 ?
    A i zdaje sobie racje ze 4850 nie ma shader modela 4 i ma pewnie starszego direct X
    I nie gram w jakieś najnowsze gry bardziej mi chodzi o poprawienie wydajności w aktualnych grach takich jak
    Gta Sa,Call of Duty 2,Call of Duty 4 modern warface I CS:GO kture chodzi na 7 Fps
    Bo o nowszych grach moge sobię pomazyć ze względu na procesor i ram który coś wonlo chodzi najprawdopodobniej ze mam go w konfiguracji 2x1Gb 1x2Gb i 1x512Mb
  • #13 18800962
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48132
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    BartoszToLolek napisał:
    A tak z ciekawości zapytam czemu bardziej proponujecie 6670 ?

    Ze względu na potencjalnie znacznie niższą awaryjność, co w przypadku dziesięcioletnich kart wcale nie jest takie oczywiste.

    O nowszych grach to raczej przez procesor można marzyć.
  • #14 18800989
    BartoszToLolek
    Poziom 8  
    Posty: 45
    Ocena: 32
    dt1 napisał:
    BartoszToLolek napisał:
    A tak z ciekawości zapytam czemu bardziej proponujecie 6670 ?

    Ze względu na potencjalnie znacznie niższą awaryjność, co w przypadku dziesięcioletnich kart wcale nie jest takie oczywiste.

    O nowszych grach to raczej przez procesor można marzyć.

    Jeszcze mam małe pytanko co do 4850
    Czy ta awaryjność jest głównie z powodu wysokich temperatur ?
    I jeśli tak to 4850 jakie temperatury osiąga ?
    wiem procesor to jedynie się do starych gier nadaje ale najbardziej to na gpu narzekam bo one jest bootleneckiem
  • REKLAMA
  • #15 18800996
    ITSpec.

    Poziom 42  
    Posty: 5703
    Pomógł: 937
    Ocena: 740
    Możesz przestać cytować całe posty? PO CO TO ROBISZ?

    BartoszToLolek napisał:
    I jeśli tak to 4850 jakie temperatury osiąga ?

    A skąd mamy to wiedzieć? Jest jedna 4850 na świecie?
    Z nową pastą, w dobrze wentylowanej obudowie niższe, ze starą pastą, w skrzynce z Chin - wyższe. Co to za bezsensowne pytania. Oczekujesz odpowiedzi: "-no 93,63928 stopnia C będzie miała w Twoje obudowie"???
    Konto firmowe:
    Sprawny Komputer Tomasz Kokoszewski
    Patriotów 50, Warszawa, 04-912 | Strona WWW: https://sprawnykomputer.com.pl
  • #16 18801088
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48132
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    BartoszToLolek napisał:
    Czy ta awaryjność jest głównie z powodu wysokich temperatur ?

    Jest to karta o dużej emisji ciepła, to raz, ale przede wszystkim stara. Czym starsza karta i czym bardziej się grzeje tym krócej żyje. Tutaj masz TDP ponad 100W (zdaje się 110W jeśli dobrze pamiętam) i premierę w 2008 roku. Już większość tych kart padła ze starości.
  • #17 18801615
    korzychxp
    Poziom 11  
    Posty: 311
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Ja bym polecił GTS 450 a najlepiej tą 550Ti, bo ma nowszy DirectX.
  • #18 18803846
    pawelr98
    Poziom 39  
    Posty: 6464
    Pomógł: 413
    Ocena: 1154
    dt1 napisał:

    Po aktualizacji BIOS do wersji F6H można pomyśleć o wymianie zabytkowego procesora na Phenoma II X4 945 (koniecznie wersję 95W, wersji 125W płyta nie zniesie na dłuższą metę).

    Po co brać 945 kiedy 955 C3 też jest na liście ?
    Podejrzewam, że płyta odpali każdy procesor ale nie każdy będzie w stanie pracować w sposób ciągły.

    Poza rewizją C2/C3 wszystkie (poza 840) Phenomy II X4 są w zasadzie takie same. Jedyne co się zmienia to zegar i w bardzo niewielkim stopniu napięcie. A oba te parametry spokojnie można zmienić w biosie bądź za pomocą K10Stat.
    Lekko zbić napięcie zasilania i pobór mocy spadnie.
    955 łatwiej dostać niż 945 bo tego pierwszego sprzedano dużo więcej i jest go na rynku wtórnym sporo.

    Albo Athlon II X4. Istnieje szansa poszukania ich taniej niż phenomów.

    Serię HD4000 i Nvidię 8xxx bym zostawił w spokoju. To stary złom już na końcówce żywota. Jak coś dożyło do tego wieku to i tak cud.

    Za 100zł da radę wydębić w pełni sprawną HD7770 która jest o lata świetlne w porównaniu do tego co kolega przegląda.
    Gdyby tylko zasilacz był sensowniejszy to mógłbym z czystym sumieniem polecić.
  • #20 18804388
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48132
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8242
    pawelr98 napisał:
    Po co brać 945 kiedy 955 C3 też jest na liście ?
    Podejrzewam, że płyta odpali każdy procesor ale nie każdy będzie w stanie pracować w sposób ciągły.

    955 w wersji 95W jest czasem trudny do dostania, większość była w wersjach 125W. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować 955/95W, jeśli się taka wersję dostanie. Natomiast znalezienie 945/95W to dosyć łatwa sprawa.
  • #21 18804617
    Dra98
    Moderator - Komputery Serwis
    Posty: 9193
    Pomógł: 1320
    Ocena: 1072
    BartoszToLolek napisał:
    Mam biosa f6h i też myslałem o Phenomie x4 945

    Nawet zwykły 945 czy 955 jest bardzo drogi i zupełnie nieopłacalny, za tą wydajność to cena koszmarna, a 95W są jeszcze droższe. Niestety ten sprzęt nadaje się tylko do całkowitej wymiany.
    Jeśli jednak lubimy wyzwania/mamy dużo wolnego czasu/mamy zacięcie to ze starszych kart - nie polecam za bardzo - nadających się do czegoś w grę wchodzą HD5770/5750/6750/6770 w cenie do 90 zł max.
    BartoszToLolek napisał:
    A coś moze do 100 zł

    Z nowszych i to jak pawelr98 polecał można rozważyć HD7770 czy HD7750 (ostatnio dla kogoś kupiłem poniżej 90 zł). Procesor Athlon II X3 435 można rozważyć za +/- 35 zł, używany PSU Fortron 350W MDN/HLN poniżej 50 zł i to wszystko.
    Lepszym rozwiązaniem jednak jest kupno używanego zestawu z i5 drugiej lub trzeciej generacji i dołożenie karty graficznej typu GTX750Ti/950 lub podobnej wydajności.
    dt1 napisał:
    dokładanie czegokolwiek do tego komputera to raczej strata pieniędzy.

    Również uważam, że modernizacja tego zestawu to tylko strata czasu i marnowanie środków.
  • Pomocny post
    #22 18804991
    pawelr98
    Poziom 39  
    Posty: 6464
    Pomógł: 413
    Ocena: 1154
    ITSpec. napisał:
    pawelr98 napisał:
    Po co brać 945 kiedy 955 C3 też jest na liście ?

    Właśnie ze względu na TDP.


    Pomiędzy 955 C3 a 965 C3 też jest różnica 95W a 125W mimo, że taktowanie różni się tylko o 100MHz. Podejrzewam, że różne TDP wzięto "z czapy" i nie ma to większego znaczenia. I i tak i tak będzie sekcja chodzić na styk.

    Napięcie zmieniłbym od razu na mniejsze w celu ograniczenia poboru mocy.
    Taktowanie to już zależy od wymagań i tego jak płyta będzie sobie radzić.

    Eksploatuję te procesory bardzo długo (swego czasu X4,X6 i do dzisiaj 24/7 działa mi Athlon II X2 z zaniżonym zegarem i napięciem) więc trochę o tej architekturze wiem.

    Zmianę procesora mogę zasugerować wtedy, kiedy trafi się jakaś okazja na Phenoma-a II lub Athlona II X4 za mniej jak 50zł.
    X3 to tak sobie, jak są po 30-40zł to od biedy tez można.
    Nie wiem, czy ta płyta nie ma opcji odblokowania. Można poszukać w biosie.
    A nuż by się trafił sprawny czwarty rdzeń.

    Zasilacz i kartę kupiłbym w ciemno bo to zawsze można przełożyć.
    Kupno jakiegoś poleasingowego będzie raczej lepszym wyborem bo dostajemy działającą całość pod późniejszy upgrade. Zasilacz zapewne też będzie nieco lepszej klasy niż to co obecnie.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje taniej karty graficznej do gier w budżecie 50 zł, mając na uwadze specyfikację swojego komputera z procesorem AMD Athlon 4200+, 4,5 GB RAM i zasilaczem 450W bez wtyczki 6-pin. Odpowiedzi wskazują, że w tej cenie nie ma sensownych opcji, a proponowane modele, takie jak GeForce 8800, 9600, czy Radeon 4850, są przestarzałe i często awaryjne. Użytkownicy sugerują, że lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie budżetu do 100 zł, aby rozważyć karty takie jak Radeon HD 6670 lub GTX 550Ti, które oferują lepszą wydajność. Wskazano również na problemy z zasilaczem oraz konieczność modernizacji całego zestawu, aby uzyskać zadowalające wyniki w grach.
REKLAMA