Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka samsung RL33 błąd RD

01 Sie 2011 22:36 4765 3
  • Poziom 12  
    witam,mam problem:po burzy (może to zbieg okoliczności a może nie)wyskakuje mi błąd RD.Jak lodówka postoi kilka godzin to znów chodzi kilka dni i znów RD.Co może być przyczyną czy ta nieszczęsna klapka(silniczek)czy coś jeszcze?
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie

Też mam nieszczęśliwie RL33 EAMS i borykam się z tą klapką praktycznie od kilku lat od nowości lodówki. Problemem zawsze było przymarzniecie tej klapki. Nieszczęścia pozbywałem się na okres około pół roku do roku poprzez spryskanie uszczelki tej klapki olejem silikonowym w sprayu ( tym samym co uszczelki drzwi w samochodzie na zimę). Niestety ostatnio problemy się nasiliły. Wymieniłem klapkę i grzałkę klapki, nawet lekko dociąłem uszczelkę klapki, ale nadal jest powracający "rd". Rozebrałem zamrażalnik w trakcie piszczenia , aby dostać się do klapki i stwierdziłem brak przymarznięcia. Klapka maksymalnie otwarta. Wyłączenie i włączenie zasilania skutkujące normalnie kilkukrotnym obrotem klapki również nie wystąpiło. Pomogło dopiero siłowe przekręcenie klapki w inną pozycję i włączenie lodówki. Wówczas zaczęła się kręcić i ustawiać we właściwych pozycjach (otwarta/zamknięta).

Czy problemem może być awaria silnika - a dokładniej jego ustawienie się w pozycji "martwej" z której nie jest w stanie już wystartować?

A może Szanowni Koledzy Macie jakieś inne koncepcje co może być z tą "nieszczęśliwą lodówką". Silnik będę mógł sprawdzić jak znowu lodówka obwieści swoim radosnym piszczeniem komunikat "RD".:cry:

Pozdrawiam
    Marcin

• Poziom 20  
    do wymiany kompletna tylna ściana. koszt ok 100 zł
  • Poziom 13  
    Miałem problem z Samsungiem SR-L39, i te same objawy, pomogła wymiana ściany, pozdrawiam