Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Samsung RL33EAMS i komunikat "rd"

09 Lut 2006 07:48 15894 11
  • Poziom 14  
    Gdzieś od połowy roku posiadam lodówko-zamrażarkę Samsung RL33EAMS i już dwa razy w ostatnim czasie zdażyło się, że lodówka wyłączyła się a na wyświetlaczu pokazało się "rd". Wiem, że najprościej i najlepiej jest wezwać serwis (w końcu jest na gwarancji) jednakże lubię wiedzieć w czym jest problem i dlatego proszę jeżeli ktoś wie co to oznacza to proszę o odpowiedź.
  • Specjalista AGD
    musisz wezwac serwis ;) albo jak Ci sie pojawi "rd" poprostu rozmrozic zamrazalnik(najlepiej cala noc)
  • Poziom 18  
    Witam. Wezwij serwis to po pierwsze. Po drugieprocedura serwisowa przewiduje wymianę grzałki odszraniania klapki dopuszczajacej powietrze do chłodziarki, w/w klapki i pozycjonera tej klapki. ZARZADAJ TEGO OD SERWISU inaczej bedziesz miał cały czas ten problem.
  • Specjalista AGD
    Nic niezadaj, po pierwsze wystarczy tylko przyciecie uszczelki od klapki :)
  • Specjalista AGD
    po primo -lodóweczka na gwarancji
    duo -wezwać serwis
    bojak tak dalej pójdzie to zlikwidują serwisy
    po trzecie jak serwis dojrzy twoją przeróbke to co wtedy?
  • Poziom 14  
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Oczywiście nic sam nie będę robił ponieważ nie chcę stracić gwarancji, ale teraz przynajmniej wiem co jest grane i jak rozmawiać z serwisem. Na razie działa no i co teraz. Pewnie serwis nie będzie chciał przyjechać.
    I jeszcze jedno jaki to może mieć związek z wysoką temperaturą w kuchni, ostatnio urodził mi się syn i troszkę bardziej dbałem o ogrzewanie (piec węglowy) no i temperatura wymknęła mi się spod kontroli, w szczycie w kuchni miałem 26*C. Tylko przy tak wysokiej temperaturze to się zdarzyło.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedzi.
  • Specjalista AGD
    mogloby to miec zwiazek z temperatura w kuchni, jakbys otwieral duzo razy albo na dlugi czas drzwi od zamrazalnika.
  • Specjalista AGD
    servisant napisał:
    Nic niezadaj, po pierwsze wystarczy tylko przyciecie uszczelki od klapki :)

Nie mogę pojąć dlaczego niektórzy nie potrafią używać polskich znaków diaktrycznych. Jakieś problemy techniczne? Szczególnie "ciekawie" taki tekst wychodzi w połączeniu z błędami ortograficznymi.

Co to jest niezadaj ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Zamrażalnik otwierany był sporadycznie raz na kilka dni. Ale bardzo dziękuję za odpowiedzi (podpowiedzi). Jeżeli tylko problem ten wystąpi ponownie to wezwę serwis.
    Temat uważam za wyczerpany.

Serdeczne dzięki.
  • Poziom 9  
    Witam,
    odświeżę trochę temat bo mam właśnie taki problem.
    W piątek ok południa lodówka zaczęła "piszczeć" , niestety serwis w mojej okolicy był "do południa" więc znalazłem ten temat oraz jeszcze :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic908402.html
    Odmroziłem lodówkę (od ok południa do wieczora ok 20-stej) i włączyłem. Działała więc się szczęśliwy że porady działają "zapomniałem" o sprawie.
    No i dziś w nocy lodówka znów zaczęła :(
    I mam pytania w związku z tym :
    - czy da się jakoś wyłączyć ten sygnał ?? o 2 w nocy jest _BARDZO_ wkurzający a ciężko chodzić po sąsiadach by przenieść zawartość lodówki
    - czy 8h rozmrażania mogło być za mało ? w domu jest ok 21.5 stopnia bo są małe dzieci ....
    - czy klapka z tyłu zamrażalnika jest tylko na 4 śruby + zatrzaski ? góra trzyma całkiem mocno i nie chciałbym czegoś połamać ...
    - czy można coś jeszcze zrobić prócz wezwania serwisu ?
  • Poziom 9  
    witam
    Miałem taki sam problem, wezwałem serwis lecz jak to nie raz bywa serwisant się nie pojawił. Lodówka czekała 20h (a mięso się psuło pojawiły się nowe formy życia) włączyłem lodówkę i problem zniknął na jakieś trzy tygodnie więc znowu tel. do serwisu no i tu powtórka z rozrywki włączyłem ponownie lodówkę, tylko że ręcznie wprowadziłem tem. w lodówce na najwyższą z dostęp czyli 9 stopni odpukać chodzi już ponad pół roku