Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak prądu, bezpieczniki nietknięte

07 Sie 2011 15:41 21436 10
  • Poziom 2  
    Witam mam taki problem otóż dziś rano stwierdziłem dziwny fakt, w domu na parterze brak prądu, u mnie na pietrze prąd jest, pierwsze kroki do bezpieczników ale tutaj lekkie zdziwienie, gdyż były nietknięte, tzn nie "wybiły", zmieniałem na inne, włączałem ale bez efektu. Posiadam jeszcze jedną skrzynkę ale tamta jest zaplombowana a i nie mam pewności czy tamte korki są winne. Czy ktoś ma jakiś pomysł?, dodam że nie było czuć spalenizny, nie ma osmaleń ani tym podobnym.
  • Specjalista elektryk
    Witam.
    Cytat:
    Czy ktoś ma jakiś pomysł?, dodam że nie było czuć spalenizny, nie ma osmaleń ani tym podobnym.

Oczywiscie - załączyć "tamte", po uprzednim pomyśleniu, jaka mogła być przyczyna. Najpewniej nastąpiło przeciążenie zabezpieczeń.
  • Poziom 2  
    Tylko jakie przeciążenie mogło nastąpić w nocy, kiedy żadne urządzenie nie było używane? To mnie najbardziej dziwi, w dzień kiedy wszystko pracuje ok, ale w nocy?
  • Specjalista elektryk
    Witam.

No to bez wizji lokalnej się nie obejdzie.
    Nie obejdzie się również bez sprawdzenia, czy napięcie "dochodzi" (tfu-jakie dziwne słowo) do tych zabezpieczeń, które były wymieniane.

Tak czytam ostatnie tematy, i dochodzę do wniosku, by młodzi ludzie zebrali podpisy pod petycją do parlamentu rp na temat zmian w ustawie o języku polskim.
    petycja powinna mieć brzmienie - "zakaz używania dużych liter w pisowni polskiej". byłoby ciekawie.
  • Poziom 22  
    Posprawdzaj na stopkach bezpieczników czy dochodzi napięcie jeśli nie to pewnie pod plombą bezpiecznik się przepalił i trzeba będzie zaprosić panów z PE :) Ewentualnie jeśli masz licznik z kontrolką "Awaria"( będzie się owa kontrolka świecić w przypadku braku fazy ) lub elektroniczny (na wyświetlaczu są obecne wskaźniki obecności faz).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Nawzajem kolego Bronek22 :) !! Mod nas pomorduje za off topa:)
  • Specjalista elektryk
    Witam.

Dziwisz się, kolego karolq ?
    ele_pp dn. 07 Sie 2011 o 16:40 napisał:
    nie obejdzie się również bez sprawdzenia, czy napiecie "dochodzi" (tfu-jakie dziwne słowo) do tych zabezpieczeń, które były wymieniane.
    karolq dn. 08 Sie 2011 o 19:24 napisał:
    Posprawdzaj na stopkach bezpieczników czy dochodzi napięcie jeśli nie to pewnie pod plombą bezpiecznik się przepalił

Jak papuga. :D
  • Poziom 22  
    Do założyciela tematu czy posiadasz jakiś sprzęt do dokonania pomiarów,albo stwierdzenia jednoznacznie czy napięcie jest czy go nie ma
  • Poziom 2  
    Witam, elektryk stwierdził że do licznika prąd dochodzi, ale nie idzie dalej, diagnoza - upalony kabel i czeka mnie wymiana pionu
  • Specjalista elektryk
    ssnejkuu napisał:
    Witam, elektryk stwierdził że do licznika prąd dochodzi, ale nie idzie dalej, diagnoza - upalony kabel i czeka mnie wymiana pionu

Pytanie pomocnicze: czy ów elektryk zgłosił dostawcy zamiar rozplombowania licznika i w ogóle zajrzał pod pokrywę listwy zaciskowej??? Czy może ad hoc zawyrokował, że tzw. "pion" jest do wymiany nie zadając sobie trudu sprawdzenia połączeń na listwie licznika?
    Dywaguję trochę ale też przestrzegam bo częstą niestety praktyką jest naciąganie laików na "grubą robotę" za niemałe pieniądze (nie licząc demolki), podczas gdy usterka jest banalnie śmieszna.