Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 6L nie widzi papieru

14 Sie 2011 06:03 3113 10
  • Poziom 8  
    Kupiłem używaną HP Laserjet 6l.
    W większości prób użycia ,,nie widzi" papieru. Wyświetla się informacja ,,brak papieru" w sytuacji, gdy papier jest w zasobniku. Czasem jednak działa normalnie tzn. pobiera papier i drukuje. Kompletnie się na tym nie znam...
    Może mi ktoś pomoże dlaczego tak się dzieje?
    Byłbym również bardzo wdzięczny za podanie linku do instrukcji obsługi tej drukarki, bo ja w języku polskim nie mogę nic znaleźć.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Do czyszczenie lub wymiany rolka pobierająca i być może separator. Koszt nie jest duży ale trzeba wiedzieć jak.

INSTRUKCJA
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź. Gdyby ta usługa była robiona przez fachowca w zakładzie to jaki mógłby być jej orientacyjny koszt?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Do 100zł plus części.
  • Poziom 8  
    dzięki bardzo
  • Poziom 8  
    Z tą drukarka to nie można się nudzić. Gdy wyświetla się ,,brak papieru" mimo że papier jest w zasobniku to trzeba wyłączyć komputer i po ponownym uruchomieniu jest wszystko ok. Nie znam się na tym , ale to chyba raczej nie jest wina separatora. Może ktoś miał podobny problem?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Dodam jeszcze, że mam taką samą drukarkę, już po naprawie separatora, i nie trzeba wiele trudu, by zrobić to samemu, lecz trzeba mieć trochę pojęcia o działaniu drukarki, że jak już się coś źle zrobi, by móc naprawić. Głownie mam na myśli ustawianie trybów, które można ustawić w porządku, lub źle o 180 stopni. Koszt całej naprawy w moim przypadku wyniósł 18zł, części kupiłem na allegro, ale jestem pewien, że wystarczyło umyć stare gumki (potem w innych drukarkach i kserach już tylko myłem i też działało. W każdym razie po naprawie nie zdarzyło mi się, by drukarka pobrała więcej lub mniej niż jedną kartkę (>0 ^ <2), czyli wszytko w porządku. Drukarka, jeśli nie wyczuwa papieru, zapala pomarańczową diodę i nie pozwala drukować, jeśli widzi papier, świeci się dolna zielona dioda. Drukarka podejmuje dwie próby pobrania papieru, jeśli bez skutku, to rezygnuje, zapala diodę pomarańczową i czeka na naciśnięcie przycisku (tylko jeden jest...), po naciśnięciu robi obrót czyszczący wałek i po chwili podejmuje ponownie próbę pobrania papieru. Może to, co napisałem rozjaśni ci trochę czego od ciebie chce drukarka. Najlepiej opisz zachowanie diod w Twojej drukarce.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    mzimu1 napisał:
    Z tą drukarka to nie można się nudzić. Gdy wyświetla się ,,brak papieru" mimo że papier jest w zasobniku to trzeba wyłączyć komputer i po ponownym uruchomieniu jest wszystko ok. Nie znam się na tym , ale to chyba raczej nie jest wina separatora. Może ktoś miał podobny problem?

A rolka się obraca czy od razu informuje o braku papieru?
  • Poziom 8  
    Fajne jest to, że pali się dolna zielona dioda a jednoczesnie wyświetla, że brak papieru. Gdy nacisnę przycisk to niby że brak papieru to jednak papier pobiera i drukuje... charakterystykę techniczną. Taka chyba strona testowa w języku angielskim. A jednocześnie informuje, że ..oczekiwanie na user".
    Czarna magia.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Hej.
    Wygląda na to, że brakuje komunikacji między komputerem a drukarką, bo przycisk zachowuje się poprawnie, ma tak działać, jeśli nie występuje żaden błąd - to znaczy, że drukarka nawet nie ma pojęcia o wystąpieniu błędu... Jednak powiem Ci tak - mam tą drukarkę podłączoną przez kabel LPT <-> USB, wcześniej miałem podłączoną przez router z printserverem, i NIGDY nie instalowałem do drukarki innych sterowników, niż te, które znalazłem w systemie Windows XP. Co ciekawe, te sterowniki nigdy nie wyświetliły mi informacji o braku papieru, nawet jeśli go fizycznie nie było w drukarce... Z tego wnioskuje, że masz zainstalowane jakieś sterowniki producenta? Jaki w ogóle system masz na tym komputerze? Jeśli XP, to możesz spróbować odinstalować wszystkie sterowniki i zainstalować drukarkę, wybierając model z listy (ominąć automatyczne rozpoznanie i instalację). Prawdopodobne może być uszkodzenie kabla LPT,
    choć nawet nie wiem, czy taki występuje u Ciebie... Korzystasz z portu LPT czy przejściówki na USB? I podaj, jaki system operacyjny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Ture11 - wielkie dzięki! Postąpiłem tak jak mi poradziłeś i przeinstalowałem drukarkę. Dziki problem zniknął - nie wyświetla, że brak papieru gdy papier jest. Działa normalnie, bez wcześniejszych mocno wkurzających sensacji. Podziekowania wielkie składam i pozdrawiam serdecznie!