Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica 5560B423 triak zaworu przesterowania

20 Sie 2011 20:47 3824 5
  • Poziom 2  
    Nieszczęsna Amica stała się problemem, zablokowany zawór przesterowania spowodował rozsypanie triaka. upalenie rezystorów 330 om i 10 kom. Niby wymieniłem, ale efekty mizerne, gdzieś po około 30 sekundach, zawór przełącza się na zraszanie i mu to już zostaje, dopiero całkowite wyłączenie 230V pozwala na chwilowy powrót do stanu wyjściowego i wypompowanie wody.
    Przy okazji gdzieś mi drgnęła ręka przy pomiarach napięć i zwarłem kondensator w przetwornicy( 10uF/400V), co jeszcze oprócz mostka prostowniczego, rezystora 8,2 oma i wypalonej ścieżki mogło się stać.
    Ktoś pisał, że można zastosować płytki elektroniki bez zraszania, a czy jest możliwe zastosowanie programatorów od serii PA czy PB?
  • Poziom 37  
    Mógł się jeszcze teraz uszkodzić procesor.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    To jest PC 5560B423, przetwornica jest ugotowana, ale po podpieciu zewn. +5V zaczyna dawac ślady życia, chwilowo przestałem drążyć temat(mam jej (amici) serdecznie dość, po ok. czterech latach wględnie poprawnej pracy zaczęły się schody i trwają do dzisiaj.Łezka sie w oku kręci na wspomnienie poczciwej Wiatki, która po 20-tu latach straciła już "karoserię" ale była ciągle sprawna elektrycznie).

Na poważnie muszę się wybrać do jakiegoś lepiej zaopatrzonego sklepu po zakupy elementów SMD, każdą zmianę będę sygnalizował na forum i oczywiście wielkie dzięki za każdą podpowiedź czy sugestię.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Jeżeli występują problemy z zaworem przesterowania należy wymienić
    rezystory 330 ohm i 10 Kohm oraz triak i zawór przesterowania lub zastosować przekaźnik który będzie wyłączał zawór a program pralki dalej pójdzie nie trzeba wymieniać sterownika. Przekaźnik musi mieć styki NO i NZ.
    Montujemy go tak, ze do cewki przekaźnika doprowadzamy przewody idące do zaworu przesterowania, następnie przecinamy jeden z przewodów idących do pompy wody i podłączamy oba końce do styków przekaźnika. Działa to tak ze normalnie styki przekaźnika są zwarte co umożliwia prace pompy wody i wypompowywanie wody, natomiast gdy pralka uruchamia funkcje polewania od góry podaje napięcie na przekaźnik który rozłącza pompę wody.
    O ile naprawisz usterkę która powstała przez zwarcie przy pomiarach.
  • Poziom 28  
    Na 99% uszkodzenie procesora skoro po wymianie elementów zawór przesterowania jest ciągle wysterowany.