Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon / szyfrator do drzwi w pokoju ?

26 Sie 2011 11:56 3432 9
  • Poziom 11  
    Witam. Ostatnio nocowałem w Hiszpanii w hotelu i nie dostałem klucza do pokoju tylko karteczke z kodem. Zachodzę pod drzwi a tam klamka taka w stylu obkręcanej której nie dało się przekręcić i obok szyfrator na ścianie. Wpisałem kod pchnąłem drzwi i wszedłem. Od środka klamkę dało się przekręcić i po prostu wyjść. Chciałbym zrobic coś takiego w pokoju za niewielkie pieniądze. Podobno da sie nawet zmieścić w 100zł. Prosiłbym o wytłumaczenie jak podłączyć szyfrator z elektrozamkiem,................. Bo podobno jest możliwość że mogą źle działać z powodu różnicy napięcia. Pozdrawiam :)
    Moderowany przez Tracer2:

Prosze się z Regulaminem zapoznać !!!

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Nie zmieścisz się w 100 zł, zakładając, że musisz kupić wszystkie elementy, tj. wymienić zwykłą dwustronną klamkę na gałko-klamkę (nie znam cen), wstawić w futrynę elektrozaczep (od ok. 30 zł), kupić naścienny szyfrator (do montażu wewnątrz jakieś 80-100 zł) oraz - w zależności od parametrów szyfratora i elektrozaczepu - jeden wspólny zasilacz lub dwa różne.
  • Pomocny dla użytkowników
    Aby nie kupować specjalnej gałki (jak w Hiszpanii), to wyjście z pokoju może być zrealizowane przez naciśnięcie przycisku otwarcia, który byłby w środku przy drzwiach. Tak jest np. w bankomatach. Na zewnątrz otwieranie kartą magnetyczną (u ciebie szyfrem), od środku już tylko przycisk.
    Musisz też rozważyć wejście do pokoju gdy nie będzie prądu.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista od telefonów
    kombinujesz..kombinujesz.. Zakładasz elektrozaczep. Zmieniasz klamki na gałko-klamkę. Kupujesz w pewnym serwisie ustrojstwo na RFID za ok 100 pln i masz z głowy. Ale w 100 pln się nie zmieścisz. LUB--zkładasz mechaniczny zamek szyfrowy do drzwi. zamiast tej klamko- gałki. Za ok 100 pln. tez w tym serwisie..
    Albo- dokładasz kasy i masz zamek na odcisk paluszka..
    I wszysko po to aby nie kręcic kluczem...
  • Poziom 11  
    mam jeszcze pytanie czy da sie jak juz mi sie jakos uda zrobić te drzwi z elektrozamkiem i szyfrownikiem. To czy da sie jakoś tak zrobić żeby ustawić jakąś blokade jak bede w środku a ktoś z zewnatrz bedzie znał hasło i zechce wejśc a ja będę wewnątrz i nie zechce żeby wchodził. Da się coś z tym zrobić ? i jeszcze pytanie co do podłączenia szyfrownika i elektrozamka. Jak podłaczyć je razem i co ma je zasilać ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    ok ale weź wytłumacz jak podłączyć elektrozamek z szyfrownikiem. Czy muszę wymieniać klamke ? I co ma to wszystko zasilać ? proszę o pomoc
  • Pomocny dla użytkowników
    patrykoziczek napisał:
    ktoś z zewnatrz bedzie znał hasło i zechce wejśc

Hasło można zmieniać jak rękawiczki. Co dzień możesz mieć inne, nawet co kilka minut.
    Typowy zamek szyfrowy ma ustawiany czas otwarcia, np. 2 sekundy. W tym czasie musisz pchnąć drzwi z zewnątrz do środka. Przeważnie jest to jakiś przekaźnik, do którego styków przyłączasz obwód zamka. Innymi słowy, najpierw musisz zrobić zamek elektryczny, który można otworzyć naciskając zwykły przycisk. Jak to będzie już funkcjonować, to zamiast przycisku wstawiasz klawiaturę z elektroniką.
  • Specjalista od telefonów
    Żarty sobie robisz. ..
    Jak podłaczyć elektrozaczep z "szyfrownikiem" -dwoma przewodami. Jak to zasilic??? zasilaczem lub z akumulatora.
    I pomyśl o jednym-elektrozaczep pozwala wejść naciskając drzwi BEZ klamki-czyli z gałka NIEOBROTOWĄ.
    Jak masz klamke to wszystgko jest bez sensu.
    Sądząc z poziomu orientacji jaki pokazujesz -kup sobie zamek na odcisk placa lub szyfr. Pełno tego w jakimś serwisie, poszukaj..
  • Poziom 19  
    zamiast elektrozamka stosujesz zworę elektro magnetyczna (duży elektromagnes montowany na górnej części drzwi)
    i do tego szyfrator posiadający styki zwierane po podaniu hasła ma rozwierać
    klamka zostaje ta sama jeżeli nie chcesz kogoś wpuścić przekręcasz klucz w zamku

100 zł na pewno nie zmieścisz