Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry wideodomofon jednoabonamentowy na dwa piętra

04 Wrz 2011 08:40 3768 4
 • Poziom 25  
  Witam,wideodomofony montuje rzadko,częściej CCTV.Czy możecie polecić mi jakiś dobry wideodomofon,który śmiga na na około 75 metrów.Przeważnie stosowałem takie Orno OR-031 na odległości 10-15 metrów.Wiem że to nie szał,ale spisuje się dobrze.Klient jest wymagający .Wideodomofon musi uchylać furtkę i elektrozaczep.Najlepiej żebym nie musiał puszczać dodatkowych "koncentryków" do toru wizji,a puścił jeden konkretny kabel ziemny.Schemat: kaseta jedno abonamentowa - dwa wideodomofony na piętrach.Dziękuje za sugestie.
 • OptexOptex
 • OptexOptex
 • Poziom 25  
  Wszystko oki,tylko przerażają mnie grubości żył w Urmecie na duże odległości.Natomiast Commax mniej żył i konkretnie piszą 0,5mm2 na 50m,1mm2 50-100metrów co mnie bardziej uspokaja :)
  Dziękuje za pomoc i może ktoś jeszcze się wypowie :)
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Montowałem ORNO tydzień temu zakupione przez klienta na 70 m kabel żelowy wzmacniacz do prowadzenia rozmowy za mały rozmowa była słyszana (dla mnie troszkę za cicho, w porównaniu z domofonem analogowym) co do obrazu nie miałem zastrzeżeń osobiście montowałem zestawy Commax, Urmet (Urmet ze względu na cenę mniej popularny, a konkurencja nie śpi).
  W tego typu instalacjach zwróć uwagę na odległości i jakie rozwiązanie jest przy otwieraniu rygla.
  Jeżeli zalecają osobny transformator dobrze jest dodatkowo pościć odrębny przewód do rygla wpinając w instalacje Videodomofonu potrafi wprowadzić zakłócenie w postaci buczenia (wzmacniacz rozmowy zbiera i wzmacnia tętnienie prądu zmiennego 50Hz).
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Witam :D

  Nowe trendy wskazują na stosowanie cyfrowych systemów wideodomofonowych z dodatkowymi funkcjami jak zamek szyfrowy i wykorzystanie rożnych czytników i kluczy elektronicznych. Można również dołączyć kamerę CCTV pozwalającą zobaczyć teren wokół wejścia.

  W przypadku rozległych instalacji i odległości przekraczających 50 m, można zastosować cyfrowy system, pozwalający realizować instalacje do 150m, przy zastosowaniu zasilacza miejscowego przy monitorze.

  Takim rozwiązaniem dysponuje łódzka firma Laskomex w systemie CD-2502AR.

  System ten posiada kody zamka szyfrowego (cztery cyfry), czytnik RFID do kart i breloków oraz czytniki TM współpracującymi z tzw. pastylkami dallas. Przy zastosowaniu odpowiednich monitorów z dodatkowym przyciskiem, można oprócz elektrozaczepu sterować napędem do otwierania bramy

  Aktualnie produkowane monitory, umożliwiają podłączenie jednej kamery CCTV w przełącznym trybie pracy.

  Do domku jednorodzinnego doskonale nadaje się wąski panel CP-2530R (szer.10 cm), a w domku można założyć monitor 7" lub zbliżony do unifonu z małym ekranem. Podaję link do instrukcji takiego systemu.

  http://www.laskomex.pl/dokumentacja/cyfrowe/cd2502v68.pdf

  Zobacz, może ten sprzęt rozwiąże twój problem.

  ;) pozdrawiam i miłego dniia