Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa Karcher 791 + podumywalkowy podgrzewacz wody ?

05 Wrz 2011 13:24 7491 4
  • Poziom 2  
    Witam. Niedawno zostałem posiadaczem myjki Karcher k 7.91. Urządzenie spisuje się świetnie i postanowiłem wypróbować go do mycia samochodu. W sklepie karchera powiedziano mi, że aby chemie, szampony, woski etc. działały bez mycia i nanoszenia ręcznego niezbedna jest ciepła woda. Niestety myjka nie jest wyposażona w podgrzewacz. Wpadłem więc na pomysł, żeby przy kranie, z ktorego pobieram wodę do myjki zamontować podgrzewacz przepływowy. Myślałem konkretnie o podgrzewaczu Kospel Amicus EPO.D-4.
    W związku z tym mam kilka pytań. Po pierwsze, czy takie rozwiązanie w ogóle zda egzamin? Tzn czy to urządzenie wyrobi się z dostarczaniem ciepłej wody do Karchera ? Jesli nie to czy potrzeba urządzenia o większej mocy ?

Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.15 [dzimi]
  • Poziom 11  
    Witam.
    Podgrzewacz ma Wydajność przy przyroście temp.wody o 30°C: 1,9 I/min a myjka z tego co znalazłem wydajność tłoczenia 530l/h czyli 8,8l/min, musisz sprawdzić ile w rzeczywistości wody wypływa z myjki w ciągu 1 min.do wiadra lej wodę z zegarkiem w ręku. kolejna sprawa to częste włączanie i wyłączanie poboru wody a jak wiadomo to taki podgrzewacz ma swoje opóźnienie i dużo wody i chemii zużyjesz zanim umyjesz samochód.
  • Poziom 2  
    mhm. A wiesz może jakie urządzenia montowane są seryjnie w karcherach z funkcja podgrzewania wody ? Tam na pewno musi byc cos jak podgrzewacz przepływowy. Poza tym zmieniając ustawienia na MIX czy tez podpinając pianownice do karchera pobór wody jest znacznie mniejszy.
    Mam juz taki podgrzewacz u siebie w domu i podłączony jest do niego prysznic. Skoro wyrabia się z podgrzewaniem wody do prysznica to myślę, że z Karcherem tez by sobie poradził. Z tym, że chciałem się upewnić, bo może ktoś stosuje podobne połączenie. A wywalić 4 stówki za coś co mogłoby okazać się niewypałem to troche niebardzo ;)
  • Poziom 11  
    To jeżeli masz taki podgrzewacz w domu zamontowany to nie widzę problemu zamontować na próbę jak to działa na ile wodę podgrzeje. a fabryczne myjki z podgrzewaczem są na ropę, elektrycznych nie widziałem.
  • Poziom 11  
    Polak Potrafi, ale jest to zawracanie kijem Wisły. Po pierwsze nie wolno podawać ciepłej wody na pompę ciśnieniową, wysoka temperatura dobije i tak nie najmocniejszą pompę . Po drugie każdy podgrzewacz do myjki działa za urządzeniem, czyli myjka podaje wodę pod ciśnieniem na podgrzewacz, a ten dopiero podgrzewa wodę. Podłączenie domowego podgrzewacza wody pod myjkę jest niedopuszczalne. Więcej o podgrzewaczach do myjki Link