Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa + woda ze zbiornika

Kazeczek15 13 Kwi 2015 19:42 2409 7
  • #1 13 Kwi 2015 19:42
    Kazeczek15
    Poziom 8  

W związku z tym, że potrzebuję używać swojej myjki ciśnieniowej marki Karcher "w terenie", będę musiał jeździć z własną wodą. Plan mam następujący: zbiornikopaleta 1000l jako główny zasób wody, z niej będzie pobierał hydrofor (wytwarzając niezbędne ciśnienie dla działania myjki, ponieważ mój model nie jest sam w stanie pobierać wody) i dalej do myjki. Jeśli chodzi o prąd, całość będzie zasilana z agregatu.
    Teraz moje pytania, mam do dyspozycji następujące urządzenia:
    zbiornik na palecie - wiadomo, raczej nic specjalnego Myjka ciśnieniowa + woda ze zbiornika Myjka ciśnieniowa + woda ze zbiornika
    powyżej tabliczki znamionowe pompy oraz zbiornika ciśnieniowego.
    Co jeszcze potrzebuję dokupić poza ww. wymienionymi podzespołami (nie wliczając rur i kształtek), wiem że przydałoby się zabezpieczenie przez chodzeniem pompy na sucho.
    Czy ciśnienie podawane porzez pompę można jakoś swobodnie regulować, tak aby np uzyskać podobnego do tego jakie mam ze szlaufa ogrodowego?
    Czy do zasilania pompy oraz karchera wystarczy zwykły jednofazowy agregat, czy musi podać jakieś specjalne stabilizację itp?
    Na co jeszce powinienem zwrócić uwagę aby taki układ działał bezawaryjnie oraz wydajnie?
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 13 Kwi 2015 20:02
    jofa-j1
    Poziom 16  

A po co sobie komplikujesz życie? Ja bym zrobił tak: zbiornik 1000 l. na np. przyczepce, odpowiednio podwyższonej tak żeby był 1m nad myjką zasilający myjkę wężęm na ssanie o średnicy większej niż wlot do myjki. I tro wszystko, możesz sprawdzić jaka jest wydajność na połóączeniu do myjki spuszczając wodę ze zbiornika i mierząc czas. Porównaj to z parametrami karchera-wydajnością i będziesz wiedział czy to wystarczy. Ja zasilam moja myjkę z pompy hydroforowej ale mam jeszcze hydrofor który słuzy do magazynowania i wyrównywania ciśnienia. Bez hydroforu to ciężko Ci będzie bo pompa będzie pracowała non stop, przy chwilowj przerwie pracy Karchera pompa pracuje na maxa. Trzeba by zawór przelewowy zabudować, komplikuje to sprawę, no chyba że Karcher będzie daleko od zbiornika z wodą

0
  • #3 13 Kwi 2015 20:07
    Kazeczek15
    Poziom 8  

Hydrofor mam, zbiornik około 80l - wymieniłem go w posiadanych gratach. Zdecydowałem sie na takie rozwiązanie bo nie chcę być uzależniony od pozycji karchera (bez pompy musi znajdować się zawsze niżej zbiornika aby wytworzyć chociaż minimalne ciśnienie), hydrofor daję mi także taką swobodę, że gdy nie potrzebują bardzo dużego ciśnienia, nie musze korzystać z karchera bo wystarczy np takie jak jest w szlaufie ogrodowym - a to już załatwi pompa.

0
  • #4 13 Kwi 2015 20:21
    jofa-j1
    Poziom 16  

No to zastosuj do pompy wyłacznik ciśnieniowy i pompa będzie się sama załączała i wyłączała a do zbiornika zastosuj czujnik poziomu cieczy, uchroni to pompę przed "pracą "na sucho" Agregat jednofazowy wystarczy jeżeli Karcher i silnik pompy będzie też jednofazowy a moc agregatu musi byc większa niz odbiorników (myjka i silnik pompy)

0
  • #5 14 Kwi 2015 21:07
    JACU626

Poziom 26  

Z mocami agregatów hmm zawsze za mało, zrób test myjka potrzebuje duuużo więcej przy starcie i zatrzymaniu. Zrób test zanim pojedziesz w teren, chcesz myć elewację znaki kostkę??

0
  • #6 15 Kwi 2015 10:06
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Agregat stabilizacji mieć nie musi ale jeśli to ma pracować to nie może być chiński z alu uzwojeniami i moc co najmniej 3kW (a nawet lepiej) , pompa karchera ma ciężki start (pod ciśnieniem w wężu) i badziewny agregat zrobi buuuuu i pompa też zrobi buuuu, po czym siądziesz i ochlapiesz się wodą żeby ochłonąć z nerwów.

*musi mieć tą moc na jednej fazie bo w 3 fazowych podaje się moc wspólną.

1
  • #7 15 Kwi 2015 11:42
    JACU626

Poziom 26  

Dlatego zapytałem co ma myć, człowiek kiedyś z Krakowa do mnie dzwonił wygrał przetarg na mycie tablic przy drodze i znaków. Okazało się że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup myjki spalinowej woda też z baniaka zaciągana i tak myje bezproblemowo zarabiając kase i nie denerwując się.

0
  • #8 15 Kwi 2015 14:31
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

JACU626 napisał:
    Dlatego zapytałem co ma myć, człowiek kiedyś z Krakowa do mnie dzwonił wygrał przetarg na mycie tablic przy drodze i znaków. Okazało się że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup myjki spalinowej woda też z baniaka zaciągana i tak myje bezproblemowo zarabiając kase i nie denerwując się.

To bierz od razu spalinową myjkę, porządny agregat 1 fazowy 4-5kW to już sporo kasy (bez aluminium w prądnicy).

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo