W celu przestrojenia na "górne" pasmo UKF radiomagnetofonu RX-CT800 należy:
1. Usunąć kondensator C12
2. Zmienić kondensator C5 na 15 pF
Już po tych czynnościach pojawiają się stacje z górnego UKF.
Cewką heterodyny /ściskanie i rozciąganie/ oraz trymerem heterodyny ustawiamy stacje na właściwym miejscu skali.
Następnie stroimy obwód wzm. w. cz. na max. wzmocnienia trymerem obw. w. cz. dla górnej częstotliwości np. 106 MHz oraz cewką obw. w. cz. dla dolnej częstotliwości np.89 MHz.
Tutaj zamieściłem schemat blokowy tego radiomagnetofonu
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2776628-30.html#1389947