Witam.
Właśnie zakupiłem nowego touranka i ku mojemu nieszczęściu w drodze powrotnej okazało się, że auto jak się szybko przyspieszy traci moc i wyświetla się kontrolka check engin.
Jak podłączyłem pod laptopa to wyświetla, że 1 cylinder nie dostaje paliwa.
Po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu wszystko jest już ok.
Trochę pytałem i mówią ludzie (mechanicy), że to może przepustnica, czujnik temperatury paliwa a może filtr paliwa do wymiany (zaznaczę, że ten silnik nie ma dpf).
Na różnych forach piszą, że auto po prostu przechodzi w tryb awaryjny. To może być wszystko i właśnie dlatego piszę, bo co dwie głowy to nie jedna i może ktoś miał podobną usterkę.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zadziwiła i skłaniał bym się do trybu awaryjnego auta.
W aucie nie działały lampki od wstecznego. Co się okazało, wypięta była wtyczka w skrzyni od włącznika świateł cofania.
Podłączyłem i światła działają ale auto ma teraz te same objawy jak opisałem wyżej tyle, że już przy małej prędkości jadąc normalnie nie przekraczając 2000 obrotów.
Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
Właśnie zakupiłem nowego touranka i ku mojemu nieszczęściu w drodze powrotnej okazało się, że auto jak się szybko przyspieszy traci moc i wyświetla się kontrolka check engin.
Jak podłączyłem pod laptopa to wyświetla, że 1 cylinder nie dostaje paliwa.
Po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu wszystko jest już ok.
Trochę pytałem i mówią ludzie (mechanicy), że to może przepustnica, czujnik temperatury paliwa a może filtr paliwa do wymiany (zaznaczę, że ten silnik nie ma dpf).
Na różnych forach piszą, że auto po prostu przechodzi w tryb awaryjny. To może być wszystko i właśnie dlatego piszę, bo co dwie głowy to nie jedna i może ktoś miał podobną usterkę.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zadziwiła i skłaniał bym się do trybu awaryjnego auta.
W aucie nie działały lampki od wstecznego. Co się okazało, wypięta była wtyczka w skrzyni od włącznika świateł cofania.
Podłączyłem i światła działają ale auto ma teraz te same objawy jak opisałem wyżej tyle, że już przy małej prędkości jadąc normalnie nie przekraczając 2000 obrotów.
Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.