Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki wybrać tv spośród: sony kdl 40 ex 720 czy samsung ue40 d6500?

ciory 05 Wrz 2011 22:43 14484 13
  • #1 05 Wrz 2011 22:43
    ciory
    Poziom 7  

witam. Jestem nowym użytkownikiem i planuje zakup tv. Aktualnie zastanawiam się nad dwoma modelami, jak w temacie, tj. sony kdl 40 ex 720 czy samsung ue40 d6500. Tv będę używał przede wszystkim do oglądania filmów czy z anteny czy z pen driva. Planuje dokupić jeszcze odtwarzacz blue-ray. Czekam na porady. Ewentualnie czekam na jakieś inne ciekawe propozycje w podobnym przedziale cenowym i z podobnymi opcjami...

• #2 06 Wrz 2011 14:33
    Michal_rtv
    Poziom 14  

witam.
    Uważam, że Sony 40EX720 będzie lepszym wyborem. Spełni w 100% Twoje oczekiwania. Oprócz tego co potrzebujesz masz masę innych ciekawych funkcji :)

• #3 06 Wrz 2011 15:16
    januszbal
    Poziom 11  

Jak zwykle : na trudne pytanie - prosta odpowiedź. Weź telefon i podzwoń po serwisach, ale nie firmowych. Najwięcej do naprawy mają tzw. promocji. Osobiście mam Soniaka.

• #4 06 Wrz 2011 19:52
    AxelNext
    Poziom 38  

ciory napisał:
    czekam na jakieś inne ciekawe propozycje w podobnym przedziale cenowym i z podobnymi opcjami...

SHARP LC-40LE830
    PANASONIC TX-L42E3

• #5 07 Wrz 2011 09:02
    D.C
    Poziom 14  

Ja również jestem za ex 720. Telewizor jest niezwykle funkcjonalny. Będziesz mógł oglądać na nim materiały trójwymiarowe, czy nawet prowadzić wideorozmowy dzięki oprogramowaniu Skype. Życzę przemyślanej decyzji i zadowolenia z zakupu.

• #6 07 Wrz 2011 09:21
    ciory
    Poziom 7  

sharp - ciekawa propozycja, nie brałem go wcześniej pod uwagę. A jak jest z jakością sharpów? Miałem i mam do tej pory telewizory sony i jestem z nich bardzo zadowolony. Co prawda cena samego tv jak i wszelkich dodatków do niego jest spora, ale mimo wszystko jakoś wykonania i funkcjonowania tv warta była swojej ceny.
    A może mi ktoś powiedzieć jak w naszych warunkach sprawdza się wbudowany tuner tv satelitarnej obecny w samsungu? W sony go nie ma, a dzięki takiej opcji mogę wziąć sobie cyfrę+ bez dekodera, za który trzeba płacić.
    A jeszcze jedno pytanko, jak jest z odtwarzanymi formatami filmów przez te tv? Mam sony kdl ex500 i wiem, że odtwarzał nie za dużo formatów. Podobno samsung odtwarza więcej, prawda li to? Ale z drugiej strony planuje dokupić do tv odtwarzacz blue-ray, więc może lepiej kupić jakiś porządny odtwarzacz z USB który pociągnie również te filmy.

• #8 08 Wrz 2011 11:54
    ciory
    Poziom 7  

ehh i znowu mam mętlik w głowie. Samsunga raczej odrzucam, bardziej podobają mi się półmatowe matryce. Mam zamiar wybrać coś spośród SONY KDL40-EX720 lub SHARP LC-40LE830. Różnica w cenie nie jest duża, więc cena nie jest najważniejszym kryterium.
    Co polecacie z tych dwóch tv? Bo ja już zbaraniałem

• #9 08 Wrz 2011 14:21
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Ja na Twoim miejscu bez dwóch zdań brałbym Sony. Poczytaj sobie na stronie producenta o funkcjach. Możesz oglądać Youtube, Ipla, pełna przeglądarka internetowa, Skype, wiele wiele innych ciekawych rzeczy. Osobiście uważam, że seria EX7xx jest bardzo udana.

• #10 08 Wrz 2011 15:54
    kamera
    Poziom 14  

ciory napisał:
    ehh i znowu mam mętlik w głowie. Samsunga raczej odrzucam, bardziej podobają mi się półmatowe matryce. Mam zamiar wybrać coś spośród SONY KDL40-EX720 lub SHARP LC-40LE830. Różnica w cenie nie jest duża, więc cena nie jest najważniejszym kryterium.
    Co polecacie z tych dwóch tv? Bo ja już zbaraniałem

W tym linku masz wątek o tym Sonym http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/65896-nowa-seria-ex720.html Co do internetu to masz dostęp tylko do nielicznych stron to taki mało ergonomiczny (klawiatura z pilota ) gadżet :D

• #11 08 Wrz 2011 18:44
    konio68
    Poziom 15  

W Samsungu masz pełną przeglądarkę a poprzez smartfona możesz wprowadzać tekst do wyszukiwarki itd. Najbardziej multimedialny będzie D6500.

• #12 08 Wrz 2011 23:07
    ciory
    Poziom 7  

konio68 napisał:
    W Samsungu masz pełną przeglądarkę a poprzez smartfona możesz wprowadzać tekst do wyszukiwarki itd. Najbardziej multimedialny będzie D6500.

hmm akurat na tej multimedialności to mi aż tak bardzo nie zależy, od internetu mam laptopa, a do odtwarzania jakiś wyszukanych formatów filmów zamierzam kupić dobrego br. Do samsunga, jako marki nie jestem zbytnio przekonany, miałem dwa tv sony i naprawdę się sprawdziły, więc jakiś sentyment do tej marki pozostaje.
    ale dzięki za podpowiedź

• #13 08 Wrz 2011 23:17
    djbubu1
    Poziom 9  

Ja uważam, że Sony jest rozsądniejszym rozwiązaniem, sam mam telewizor Sony-ego i jestem z niego bardzo zadowolony. Bierz Sony i nie pożałujesz :)
    Pozdrawiam djbubu1.

• #14 14 Wrz 2011 15:41
    ciory
    Poziom 7  

zdecydowałem się jednak na soniaka i po paru godzinach testowania jestem zadowolony. Posiada sporo funkcji, obraz super! Więcej napisze jak go dłużej potestuje.
    Temat do zamknięcia.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson