Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chciałbym kupić telewizor 46 calowy - jaki?

jacekopal 16 Sty 2012 11:52 4111 8
  • #1 16 Sty 2012 11:52
    jacekopal
    Poziom 10  

Witam! Pozwolę sobie odświeżyć temat
    Zamierzam w niedługim czasie zmienić mój stary telewizor. ( 21caliCRT ) Proszę o pomoc w jego wyborze. Mogę przeznaczyć około 3 tysięcy złotych.
    Będzie on wisiał na północnej lub zachodniej ścianie. Od wschodu jest okno a od południa drzwi do drugiego pokoju który ma okna i od południa i od wschodu.
    Odległość od ekranu będzie w granicach 3-4 metry.
    Pokój ma wymiary 4 metry na 6 metrów
    Najczęściej oglądam programy informacyjne, przyrodnicze, sportowe, muzyka oraz filmy. Zazwyczaj korzystam z tv wieczorami , choć w wolne dni praktycznie nie stygnie.
    Preferuję obraz ostry, nie lubię obrazu zamglonego.
    Co do wyboru matrycy nie mam zdania. Chodzi mi raczej o to by obraz był ostry i płynny.
    Co do wielkości ekranu wybrałem wstępnie 46 cali. Nie wiem czy nie będzie to za dużo proszę o opinie również w tej kwestii
    Co do marek i typów mam na myśli wybór jednego z:
    1. Samsung UE 46D5500 http://www.ceneo.pl/11555262s
    2. Sony KDL 46EX520 http://www.ceneo.pl/12165474s
    3. Sharp LC 46LX630E http://www.ceneo.pl/13434334s
    4. Toschiba 46SL833G http://www.ceneo.pl/13317308s
    Jeśli macie jakieś uwagi lub całkiem inne typy godne polecenia to proszę o podpowiedź.
    Chciałbym aby poprawnie skalował sygnał słabszej rozdzielczości do rozdzielczości HD.
    Podłączone do niego będą:
    1. dekoder platformy cyfrowej, jakiej to jeszcze nie wiem
    2. sygnał z tv naziemnej analogowa/cyfrowa
    3. konsola do gier nad typem której jeszcze się zastanowię
    4. dvd/blu-ray
    5. computer/laptop
    Procentowo 50 % tv
    Sofa/kanapa będzie na wprost telewizora fotele z kątów bocznych.
    Myśle że wifi będzie potrzebne choć na razie mam internet przez iplusa ale myślę kupić ruter wifi i zrobić taką małą sieć w domu.
    Nie wiem czy będę korzystał z widgetów, gdyż to będzie dla mnie nowość. Jeśli to coś praktycznego to pewnie tak, jeśli mało praktyczny bajer to pewnie nie. Podobnie jak surfowanie po necie z poziomu telewizora również nie wiem.
    Co do usb wskazane by było by czytało filmy z polskimi znakami.
    Z 3d na razie zrezygnuję poczekam aż pojawi się więcej filmów i programów w tym systemie.
    Slot na karty SD mile widziany ale jeśli to kłopot to kupię potem dvd z taką możliwością.
    Sygnał do Tv z urządzeń stacjonarnych będę chciał przekazywać za pomocą hdmi.
    Tuner DVB-S jak najbardziej powinien być. Z tego co wiem smok-analog ma kończyć epokę 
    Co do sygnału telewizyjnego nie wiem jaki będzie ten cyfrowej telewizji naziemnej ale mam do nadajnika w linii prostej około 40 km.
    Programów hd będzie tyle ile jest w standardowych pakietach platform cyfrowych i telewizji naziemnej.
    Telewizor będzie docelowo wisiał na ścianie, choć chwilowo musze go postawić na stoliku w miejscu starego .
    Doradźcie proszę jakiś model który będzie się poprawnie i bezawaryjnie sprawował i nie zrujnuje mojego budżetu. Z góry dziękuję za pomoc

• #2 16 Sty 2012 12:20
    stanislaw56
    Poziom 19  

Witam. Proponuje samsunga, tylko 6500.

• #4 22 Sty 2012 15:16
    Mylagos
    Poziom 19  

Jeśli zdecydowałbyś się na Sony, to dołóż do modelu EX720; różnicy w cenie dużej nie ma, a telewizor moim zdaniem sporo lepszy.

• #5 03 Lut 2012 19:35
    KRISFAN
    Poziom 9  

też zamierzam kupić 46" i ostatnio zainteresował mnie samsung d6750 poszukaj specyfikacji lepszy od d6500 a cena nie wiele większa w sklepie int. hit.pl cena najkorzystniejsza.

• #6 04 Lut 2012 12:42
    stanislaw56
    Poziom 19  

Witam. Od prawie roku jestem posiadaczem Samsunga 46 d 6500 i porównywałem obraz z 6750 i różnicy nie stwierdziłem, oczywiście, jeśli ktos się się uprze to na pewno coś znajdzie.To co mnie najbardziej denerwuje to skype, i kamerka do tej aplikacji za 500 pl.

• #7 05 Lut 2012 19:45
    KRISFAN
    Poziom 9  

stanislaw56 napisał:
    Witam. Od prawie roku jestem posiadaczem Samsunga 46 d 6500 i porównywałem obraz z 6750 i różnicy nie stwierdziłem, oczywiście, jeśli ktos się się uprze to na pewno coś znajdzie.To co mnie najbardziej denerwuje to skype, i kamerka do tej aplikacji za 500 pl.

może nie ma tak znaczących różnic ,ale oprogramowanie micro dimming w d6750 poprawiająca jakość czerni na wyświetlanym obrazie, to już znaczący argument oprócz kilku wizualnych szczegółów .
    A tak poza tym coś mógł byś dodać czy jakieś problemy z nim napotkałeś przez ten rok użytkowania chodzi mi o awaryjność tego modelu?

• #8 05 Lut 2012 20:09
    stanislaw56
    Poziom 19  

Witam.Telewizor sprawuje się bardzo dobrze zero problemów.Jeśli chodzi oczerń wydaje się że jest super,różnice można by na pewno stwierdzić porównując dwa tv, mogę śmiało go polecić. Pozdrawiam.

• #9 13 Lut 2012 12:43
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

Niedawno stanąłem przed podobnym dylematem.
    Po tym co zobaczyłem na własne oczy opisałem w tym wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2184667-0.html
    Polecam abyś przeczytał cały wątek, bo w nim się wypowiadam na temat kiepskiej jakości obrazu Samsungów.
    Ostatecznie wybrałem Sony KDL-46HX720 i myślę, że był to świetny wybór, choć jest kilka mankamentów, które mnie drażnią w tym modelu:
    1. Resetowanie wewnętrznego zegara po chwilowym zaniku zasilania.
    Jakby nie mogli zrobić synchronizacji zegara poprzez internet.
    2. Po wgraniu nowszego oprogramowania, menu telewizora zrobiło się bardziej ociężałe.
    3. Zbyt mocno rozbudowane funkcje ustawień obrazu oraz dźwięku, których ilość się zmienia zależnie od rodzaju źródła sygnału. Przez to menu staje się mało intuicyjne.
    4. Brak podświetlania klawiszy pilota.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME