Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

massey ferguson - EHR kody błędów

06 Wrz 2011 22:21 54799 35
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich zainteresowanych, problem jak w temacie kody błędów wygenerowane przez diodę w sterowaniu podnośnika EHR-D boscha stosowanych w M-F i nie tylko. Czy ktoś posiada wszystkie kody, sporadyczne odpowiedzi się trafiają pojedynczych kodów od dobrych użytkowników. A może ktoś posiada wszystkie i chciałby się podzielić taką cenną wiedzą. Pozdrawiam arturo07

Dodano po 28 [minuty]:

Przerzucone z innego tematy post kolegi " wal-ker"

Masz tu kody do MF-a serii 6.... ale prosze nie mieszajcie ciągników bo nikt tu niczego nie znajdzie.
    Kod 1-2 zwarcie w cewce elektrozaworu podnoszenia.
    Kod 3-1 problem z prawym sensorem draftu (bolec z kablem mocujący dolne ramię podnosnika.)Mierzy siły na podnosniku.Nie jest krytyczny tzn. lampka awarii mruga ale podnosnik powinien działac.Kod 1-2 jest błedem krytycznym nie pozwala na działanie podnosnika.

Dodano po 1 [minuty]:

i jeszcze jeden również kolegi "wal-ker"

"Błąd 1-1 to nie podłączony jeden z elektrozaworów.Krytyczny.Albo złamałes gdzies przewód albo wtyczka."

Dodano po 13 [minuty]:

Dodam dla obserwujących najpierw był błąd 1-2, i faktycznie było zwarcie na kablach od elektrozaworów naprawione, wyskoczył błąd 1-1 jeszcze nie sprawdzone co i jak. Ale po naprawie tego zwarcia to dość ważne i po otwarciu sterownika okazało się że to zwarcie wypaliło ścieżkę od pinu 55 naprawione i wtedy wywalał 1-1. ścieżka 55 i 53 idą na cewkę do jednego z elektrozaworów. Co do drugiego to może byc jeszcze padnięty tranzystor sterujący cewka i może nie widzieć sterownik elektrozaworu. ocena wzrokowa ok.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 33  
    Kod:
    1-1.....Nie podłączony jeden z elektrozaworów.
    1-2.....Zwarcie w cewce elektrozaworu podnoszenia
    1-3.....Zwarcie w cewce elektrozaworu opuszczania
    1-5.....Problem z przełacznikami podnoszenia/opuszczania na błotnikach
    1-6.....napiecie zasilania za wysokie (pow 18V)
    1-7.....zwarcie w obwodzie 9,5 Voltowym.
    1-8.....problem z przełącznikiem podnoszenia /opuszczania

2-2....problem z czujnikiem pozycji
    2-3....problem z czujnikiem głębokości
    2-4....problem z potencjometrem maksymalnej wysokości.
    2-7....napiecie zasilania za niskie(poniżej.10V)

3-1...problem z prawym czujnikiem draftu(bolec mocujący prawą dolną belke podnosnika.)
    3-2...problem z lewym czujnikiem draftu
    3-4...problem z potencjometrem predkosci opuszczania
    3-6...problem z potencjometrem intermixa(ten z gałką na panelu ze skalą od 1 do 6,najbliżej diody samodiagnostyki)

W niedziele postaram sie zamiescic schemat,opisy pinów we wtyczkach i coś z serwisu.
  • Poziom 11  
    DZIĘKI WIELKIE "WAL-KER"

na pewno dzięki takim jak ty takie fora służą do tego do czego mają służyć!!!
    na pewno wielu osobą się to przyda.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Witam.
    Może komuś sie przyda schemat takiego ehr-a....

massey ferguson - EHR kody błędów massey ferguson - EHR kody błędów massey ferguson - EHR kody błędów massey ferguson - EHR kody błędów
  • Poziom 11  
    Witam dokończę mój przypadek problem naprawiony pad przy tym zwarciu tranzystorek sterujący jednym z elektrozaworów bodajże BUZ104 koszt około 5zł. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam
    może mało będzie związany mój post z tematem... ,ale szukam schematu podłączenia przełącznika podnoszenia/opuszczania do MF 8160 chodzi mi konkretnie o kolejność tych sześciu kabelków co wchodzą w przełącznik .
  • Poziom 11  
    Witam, kolego nie wiem jak jest w twoim przypadku ale większość M-F mają podobnie podłączone te przyciski , odpowiedz masz na fotach powyżej pozycja chyba 14 i 15 to te przełączniki więc chyba nie powinno być z tym problemu, tylko odczytać schemat. pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam jednak nie mogę rozczytać schematu możne ktoś mógłby mi pomóc w podłączeniu tego przełącznika, massey ferguson - EHR kody błędów massey ferguson - EHR kody błędów
  • Poziom 11  
    Witam, a tobie chodzi o przełącznik ten w kabinie, to mała pomyłka ja ci podałem przełączniki na błotnikach. ten którego szukasz to jest na tym schemacie po lewej stronie u góry tam to rozrysowane tylko jakiś miernik i ustalić nr ze złącza od sterownika są opisane na schemacie i pomierzyć przełącznik naleźć wspólny pin i widać ze schematu że to chyba jest włącznik wł-0-wł podwójny tam masz nawet na tej kostce numeracje pinów. to chyba większej podpowiedzi już nie ma jak schemat. pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    witam
    w moim mf 6465 wyskakuje ERROR 1077, czy ma ktoś książkę kodów lub może pomóc w tej sprawie bo nie mam pojęcia co to może być

POZDRAWIAM
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 21  
    Error 1077 to tylko początek kodu błędu. Aby "dostać się" do rozszerzonego kodu błędu niezbędne jest podłączenie się z laptopem do ciągnika.
    Błąd 1077 jest pierwszą częścią błędu pompy paliwa.
  • Poziom 11  
    Witam ,jak się domyślam to masz go na perkinsie i pompa rotacyjna z elektronicznym sterowaniem, jak ci wyświetla ten błąd to jest tylko ten jeden czy coś się jeszcze zmienia, a zacznijmy od tego że to nie jest błąd od podnośnika tylko według moich danych dotyczy on tj 1077 Injection pump czyli pompy wtryskowej, i teraz jest sprawa tak co dokładnie to bedzie trzeba by pod kompa się podłączyć bo tam jest chyba ze 12 pod kodów jak to mogę nazwać tak czyli cos takiego 1077 00, 1077 02 , 1077 03 itd a dotyczą różnych rzeczy np temperatura paliwa wysoka , error softu, napięcie zasilania błędne , can magistrala error itp myślę że on ciebie informuje że coś nie halo ale pewnie żeby to zdiagnozować trzeba po komputer. A odpala i chodzi silniczek normalnie? czy coś się dzieje? myslę ze co nie które rzeczy można by samemu sprawdzić czyj tem paliwa chyba jest we filtrze, napięcie ładowania wiązke przewodów od pompy do sterownika i do pedału gazu naciągłośc na zwarcia do masy itp. życzę powodzenia. pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

cichus ma rację, pozdrawiam
    pisaliśmy w tym samy czasie nie zauważyłem że ktoś już odpisał pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, Panowie
    mam problem z mf8160 95''
    dokładnie z podnosnikiem
    wywalał mi kody 2.2 , 2,7 , 1,8
    wymieniłem czujnik wysokosci i przycisk podnoszenia/opuszczania
    po wymianie wywala błąd 2.2 czyli cz.wysokosci ale jest nowy
    dziś podpiołem caly panel ehr i sterownik co jest pod nim do innego mf-a
    i dział w nim
    natomiast po podpieciu ponownie do mojego, zapaliła się dioda na stałe

ma ktoś jakieś propozycje ??
    walcze już 5dni z nim
    dzieki i pozdrwiam
  • Poziom 11  
    Witam ,masz powyżej cały schemat to kabelek po kabelku trzeba sprawdzić ale najpierw masz również rozpiskę złącza moduł oraz panelu posprawdzaj wszystkie napięcia oraz punkty masy oraz zasilanie panela czujników itp. Nie zawsze trzeba zaraz wymieniać wszystko po kolei, masz coś w instalacji jeżeli w drugim działa wszystko to można wykluczyć moduł a czy panel też podmieniłeś? jak nie to też go zamień z innym i będzie wiadomo życzę powodzenia, napisz jak coś ustalisz. pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    jutro od nowa kabelkologia
    sprawdzałem ale sprawdze 3raz

jak uda sie mi rozwiazac problem to opisze co i jak
    napiecia na wtyczce wysokosci podnosnika mam na dwóch pinach 9.5 , 7,5 a na trzecim znikome 0,05
  • Poziom 2  
    Nadal stoje w miejscu
    kable sprawdzone zwarcia brak przetarc też brak
    kostki wydmuchane itp.

czy jest jescze taka mozliwość ze sterownik sie zawiesił ?? po\zmianie oleju

nasuwa sie jescze mi pytanie czy zmiana oleju przyczyniła sie do tego ze ehr zamilkł
    czy tylko zwykły zbieg okolicznosc

tak wiec szukam kogos kto mi to ogarnie bo ja juz nie mam pomysłów a robota czeka :cry:
  • Poziom 19  
    Witam dolacze do tematu jak odczytac kody bledow podnosnika MF 6190 brak dzialania podnosnika i zadna dioda sie nie pali od pokretel. Dodam ze przegrzebane i zamontowane przyciski gora/dol a ja chce przywrocic poprawne dzialanie.
  • Poziom 2  
    Witam.Mam poroblem ze skrzynią w MF8240.Brak jazdy w skrzyni Powershift po uruchomienu nie chce wejść w tryb jazdy ostatnio nie chce wyjść nawet z trybu parkowania.Elektronik sprawdzał ale on jest dobry w samochodach.Nie mogę znaleźć kogos kto zna tą skrzynię .Pomocy!! Jestem z lubelskiego.W polskich serwisach nie wiedzą nawet od czego zacząć.
  • Poziom 2  
    Witam, wie może ktoś jaki jest zakres napięcia sterującego w EHR z pokrętła regulacji głębokości pracy? Seria 6400 2008 r. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    W jaki sposób odczytuje się kody błędów EHR w MF6110. :?:
  • Poziom 9  
    Witam
    mam problem z MF 8160- nie chce misie właczyć komputer na słupku w kabinie po przekręceniu kluczyka zaswieca się cały, ale sie nie włącza , swiecą sie wszystkie diody i po chwili gasną i swieci tylko jedna. może ktoś podpowie czym moze to być spowodowane?a do kolegi wyżej prawdopodobnie masz tak jak w moim Mf na panelu EHR masz diode ( swieci na czerwono) ktora miga i liczysz ile razy "mignie" tak kiedyś mi jeden mechanik tłumaczył...
  • Poziom 9  
    prawdopodobnie skasował się program. trzeba wgrać na nowo. częsta przypadłość w seri 3000 i w 6100 pewnie też
  • Poziom 9  
    ostatnim czasem zdarzyło się że sie kilka razy właczył, ale to raz na jakiś czas. a gdzie mogę dośtać program aby go wgrać ?no i oczywiście będzie problem z dostaniem "kabla"
  • Poziom 19  
    Odgrzeję kotleta, mam problem z EHR-em to C lub D, w ogóle nie działa podnośnik. Kontrolka sygnalizuje błąd 3-7, mruga 3 razy krótka przerwa i 7 razy, długa przerwa i wszystko od nowa.Czy może ktoś ma opis tego błędu
  • Poziom 11  
    potegat napisał:
    Odgrzeję kotleta, mam problem z EHR-em to C lub D, w ogóle nie działa podnośnik. Kontrolka sygnalizuje błąd 3-7, mruga 3 razy krótka przerwa i 7 razy, długa przerwa i wszystko od nowa.Czy może ktoś ma opis tego błędu

Witam dzwoń do Korbanka on ci powiedzą co i jak.
  • Poziom 2  
    Witam Panie i Panowie, chciałbym się dowiedzieć jako iż jestem początkującym w MF-ach gdzie mam zamontować/gdzie znajduje się wtyczka do podpięcia omawianego wcześniej EHR-a od Boscha.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 10  
    To może i ja odgrzeję. Walczę z EHR w MF 6180. Według schematu załączonego prze wal-ker to plus po stacyjce idzie na pin 17 w złączu panelu a w opisie jest jako not used. Czy to nie ten opis? A może podpowiecie jak zdiagnozować czujniki? Na razie to panel nie żyje. Mam + na jednym ze środkowych na włączniku ale kontrolka nie świeci. Ładowanie na aku jest. dzisiaj pobadam zasilania panela jeszcze.
  • Poziom 10  
    Temat opanowany na razie dzięki schematom. Walnięty był bezpiecznik 3A na zasilaniu po zapłonie. Teraz działa ale pokazuje błąd 3-1 czujnika draftu. Nie wiem czy sam czujnik czy przewód uszkodzony(jest przyduszony czymś).

No i właśnie dzwonił kolega, że znowu przestał opuszczać z panelu. Z błotników działa bez zarzutu. Jeśli byłby to błąd z gr. 2 to chyba by też nie podnosił. Jutro rano jadę walczyć dalej. Może macie jakieś pomysły?
  • Poziom 11  
    flisak1 napisał:
    Temat opanowany na razie dzięki schematom. Walnięty był bezpiecznik 3A na zasilaniu po zapłonie. Teraz działa ale pokazuje błąd 3-1 czujnika draftu. Nie wiem czy sam czujnik czy przewód uszkodzony(jest przyduszony czymś).

No i właśnie dzwonił kolega, że znowu przestał opuszczać z panelu. Z błotników działa bez zarzutu. Jeśli byłby to błąd z gr. 2 to chyba by też nie podnosił. Jutro rano jadę walczyć dalej. Może macie jakieś pomysły?

Witaj proponuje dzwonić do serwisu korbanka oni ci powiedzą gdzie szukać błędu o sam bendziesz kombinował a i tak możesz do tego nie dojść .
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z wom massey 8140 pod obciążeniem w bronie wirowej zatrzymuje się won czy to jest czujnik wom czy tarczki się skonczyly