Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zapytanie w sprawie rozmowy kwalifkiacyjne :)

Gresos 08 Sep 2011 09:35 1789 15
Telkom Telmor
    Gresos
    Level 10  
    Witajcie,

Jestem z wrocławia, i w najbliższych dniach wybieram się na spotkanie kwalifikacyjne do Warszawy z dyrektorem firmy X na serwisanta sprzętu medycznego.
    Z wykształcenia jestem informtykiem.

Telefonicznie mi przedstawiono że może mnie pytać o elektrode , pompke perystaltyczną itp .

I chciałbym was zapytać o co jeszcze mogę zostać zapytany.

Długi czas pracowałem w Google Poland(Infrastuktura sieciowa), i bawiłem się w serwis sprzętu IT.

I jak się mogą plasować zarobki dla świeżaka.
    Oraz czy w razie zatrudnienia , sprzęt muszę mieć swój , bo kbiecina mówiła tylko o lapie telefonie i samochodzie o żadnych narzędziach nie wspomniała.
  • Telkom Telmor
    fortronik
    Admin of Medical Equipment
    :D Wszystko w zależności od kierunku (specjalizacji) firmy zatrudniającej. Druga sprawa to wiedzę na temat sprzętu można wymagać od osób wcześniej zajmujących się takim lub podobnym sprzętem. Jeśli ktoś przychodzi z tz ulicy to raczej sprawdza się ogólne wiadomości z wyuczonego zawodu. I tak większość firm młodych pracowników wysyła na szkolenia, lub przeprowadza szkolenia wewnętrzne np. przy boku starszego już wyszkolonego pracownika.
    Co do sprawy finansowe, to jest zależne od asortymentu serwisowanego.
    WaWrzOL
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Napisz kolego co za to za firma to doświadczeni koledzy napiszą czy w ogóle warto zawracać sobie nią głowę..
  • Telkom Telmor
    Gresos
    Level 10  
    RegGlest czy coś w tym stylu.

Informowała mnie że po udanej rekrutacji , najpierw przejde szkolenie pod okiem praconika z poznania ( chłopak na meczu dostał buta na twarz i nie mógł przez chwile pracować :) ) a pózniej wyślą mnie na szkolenie do Frankfurtu lub Stambule.
    Na rozmowie kwalif. powiedziałem docelowo chciałbym zarabiać 3 na łapke..To dużo czy mało jak na tą branże?

Ogólnie podobno firma ma " najlepszych serwisantów w Polsce " i wiadomo że "nasz serwisant nie wychodzi z placówki dopóki sprzętu nie naprawi "

Ogólnie bardzo fajna wizja pracy jak dla mnie i troche czuje się nie pewnie na tym gruncie dlatego proszę was doświadczeni koledzy o słowo rady. :)

Pozdrawiam
    Gresos
    Level 10  
    firma nazywa się xxxxxx sp z o.o.
    Moderated By fortronik:

Ukryłem nazwę firmy - forum publiczne, obowiązują nas określone zasady.

fernandosucre
    Moderator of Medical equipment
    To współczuje perspektywy pracy. "i wiadomo że "nasz serwisant nie wychodzi z placówki dopóki sprzętu nie naprawi ". Czytaj kolego między wierszami. Jeszcze nie spotkałem takiego magika który cały sprzęt naprawia u klienta. Wielokrotnie tak się dzieje ,że nie da się po prostu naprawić na miejscu a to brak części a to inwencja użytkownika której w żaden sposób nie mógł przewidzieć producent. Takie bajki to pewnie sprzedają oni klientom sprzedając sprzęt ale nie serwisantom z praktyką. Powodzenia na rozmowie.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

I jeszcze jedno radzę zaopatrzyć się w śpiwór karimatkę, herbatkę w termosie bo może tak się zdarzyć, iż nie opuścisz placówki przez długie tygodnie. Pracowałeś jako informatyk i tak nisko się cenisz 3 tysie na rękę kolego coś tu bajki opowiadasz.
    fortronik
    fernandosucre wrote:
    To współczuje perspektywy pracy. "i wiadomo że "nasz serwisant nie wychodzi z placówki dopóki sprzętu nie naprawi ".

:D Bez przesady dostanie duży pojazd i dwa kompletne urządzenia, pewnie nie będzie się bawił w naprawy tylko podmieniał podzespoły, a jak to nie pomoże to podmianka całego. Ze stronki tej firmy wynika że zajmują się sprzętem do gazometrii, czyli niewielkich gabarytów.
    Pewnie i płaca będzie niezbyt rewelacyjna, ale te 3000 może zarobisz.
    fernandosucre
    Moderator of Medical equipment
    Kolego fortronik ja się po prostu czepiam słówek np:podobno firma ma " najlepszych serwisantów w Polsce - nie po takich już naprawialiśmy sprzęt. Docelowo chciałby zarabiać 3 tysie podkreślam nie na początek ale docelowo. Fakt że ubogi mają asortyment w tej firmie może i zapakuje się do jakiegoś combolota z kpl płyt na podmianę jednakże warto to jeszcze raz podkreślić inwencja twórcza użytkownika powaliła już nie jednego serwisanta.

Dodano po 26 [minuty]:

Oczywiście życzę wszystkiego najlepszego, udanej rozmowy no i zatrudnienia. Jeszcze raz powodzenia.
    fortronik
    To była tylko taka dygresja z mojej strony :lol:
    Zastanawia mnie tylko jedno, skoro mają najlepszych serwisantów w Polsce to dlaczego szukają nowych :?: i do tego ludzi z ulicy, bez doświadczenia :!: Może Ci z doświadczeniem już nie chcą się nabrać na te oklepane slogany.
    Gresos
    Level 10  
    Powiedziałem że docelowo 3 bo nie znam się w ogóle na sprzęcie medycznym wiec nie chce krzyczeć nie wiadomo jakich pieniędzy.

Panowie, oczekuje od was raczej racjonalnej opini i drobnej pomocy. Wiem że na rozmowie rzuca się różnymi sloganami, jedkanże myślałem że macie jakąś wiedze na temat tej firmy.

Jestem bez doświadczenia, dlatego takie kwoty. Przecież migracja między firmami jest możliwa, wtedy wraz z rozwojem i doświdczeniem można rządać większych pieniędzy :)

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

A jakie pojazdy są używane przez serwisantów ?
    fortronik
    Ze względu na szkolenia za granicą w j. angielskim, przypuszczam że zostanie sprawdzona Twoja znajomość języka oczywiście technicznego, możliwe że będziesz musiał przetłumaczyć jakąś instrukcję. Jeśli nigdy nie pracowałeś w danej dziedzinie na pewno nikt nie będzie Cię pytał o budowę urządzeń sprzedawanych i serwisowanych przez tą firmę (tą wiedza nie jesteś wstanie się podzielić, bo skąd masz te urządzenia znać). Mogą paść pytania z podstaw elektroniki, z logicznego analizowania usterek.

Co do samochodów to wszystko zależy od serwisowanego sprzętu. Pewnie jakieś tanie w utrzymaniu kombi, lub dostawcze.
    Gresos
    Level 10  
    Własnie ang. technicznego się najbardziej boje, bo nie miałem z ang. techninomedycznym styczności. Może któryś z kolegów ma pojecie o urządzeniach gazometrycznych : RED SYSTEM. Muszę się jakoś do tego przygotować :)
    fortronik
    Gresos wrote:
    Własnie ang. technicznego się najbardziej boje,

Bez przesady jeśli w miarę sprawnie posługujesz się j. angielskim to i techniczny nie będzie problemem. Kwestia zapoznania się z dokumentacją danego systemu. A tu chodzi o język techniczny ogólnie.
    Gresos
    Level 10  
    A nie mógłbyś podać mi trochę sformułowań bym miał jakiś ogląd na sytuacje ? :)
    WaWrzOL
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Praca w serwisie wymaga od Ciebie przede wszystkim intuicji oraz tzw. "czucia" tematu. Oczywiście na starcie nie będą od Ciebie wymagać znajomości sprzętu oraz terminologii jaki jest z nim związany. Natomiast na pewno będą od Ciebie wymagać dużej samodzielności i samo zaparcia. Tak jak koledzy prawią, gabaryty sprzętu sprawią, że 90% komponentów będziesz woził ze sobą + może jakiś aparat zastępczy na czas naprawy. Na początku raczej radzę się skupić na gazometrii jako takiej oraz ogólnie o sprzęcie występującym w laboratorium analitycznym. Powodzenia.
    Gresos
    Level 10  
    Witajcie, ponownie!

Kontaktowała się ze mną Pani Dyrektor i zaprosiła mnie do stolicy na piątek. (hurrrrraaaaaaaaa)

Teraz taka prośba bo szukałem w necie, czy ktoś mógłby podrzucić mi linka do instrukcji budowy aparatów gazometrycznych ?
    Albo coś od siebie powiedzieć na ich temat ? :)
    Będe wdzieczny za każdą informacje :)