Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung (Plazma) 42 cale HDMI nie funkcjonuje prawidłowo

sexonwax 08 Wrz 2011 19:49 6453 6
  • #1 08 Wrz 2011 19:49
    sexonwax
    Poziom 2  

Witam. jakis czas temu ( ponad 2 lata) rodzice zakupili 42calowy Samsung PS 42 B 450 (plazma)

kilka dni temu zamontowałem sobie telewizję cyfrową(przejąłem ten telewizor rodzice wzięli sobie mniejszy) i tutaj pojawia się problem.

Mianowicie wszystko działa pięknie oprócz dźwięku. Dokładniej opisując jeśli włączę telewizję analogową (dostawca ASTER analogowej jak i cyfrowej) oczywiście wszystko jest w porządku. Jeśli natomiast włączę telewizję cyfrową kablem HDMI pojawia się obraz lecz nie ma dźwięku kompletnie. Mam jeszcze składaną wierzę Technicsa z głośnikami koncertowymi wzmacniaczem korektorem i tunerem itd itd... podpiętą jeszcze jackami to wszystko jest również ok jeśli dźwięk idzie na wieży, lecz jest to dźwięk analogowy. Telewizor ewidentnie jest nie sprawny ( sprawdziłem wszystkie porty HDMI (3) wszystkie opcje ustawień dźwięku w telewizorze, jestem po wizycie technika od mojego usługodawcy (ASTER) i po sprawdzeniu na drugim modelu telewizora (również samsung lecz LCD) tam wszystko działa od reki.

Drugi problem polega na tym iż kablem HDMI-HDMI po podpięciu mojego laptopa MSI GT660 do mojego trefnego telewizora raz że nie ma dźwięku to nie mogę ustawić wyższej rozdzielczości niż 1280x1024 (tak laptop obsługuje FULL HD) matryca laptopa Również jest w full HD. na innych telewizorach laptop funkcjonuje idealnie z telewizorem. (sprawdzane na 2 modelach samsunga)

Sterowniki, ustawienia karty graficznej i telewizorów na których to sprawdzałem na 100% była w porządku.

I teraz do rzeczy.

Co mogę z tym teraz zrobić ? (pytam o TV) gwarancja skończyła się w czerwcu br. Ewidentnie sprzedano mi nie w pełni sprawny telewizor. Wcześniej nie miałem jak tego sprawdzić (laptop na 2gim końcu polski nigdy go nie przywoziłem) telewizję cyfrową zamontowałem niedawno - wcześniej rodzice używali telewizor tylko na analogu.

jest możliwość wyjścia z tej dziwnej sytuacji jakoś obronna ręką ? jeśli w grę wchodzi tylko naprawa ile może naprawa takiej rzeczy kosztować ? (zakładam, że to uszkodzenie hardwarowe niż softwarowe)

czy jest może możliwość ubiegania się o zwrot telewizora pomimo upływu gwarancji ? (jestem bardzo mocno przekonany iż zrobiono moich rodziców delikatnie mówiąc w balona wykorzystując fakt iż się nie znają kompletnie - ja też wielkim specem nie jestem, ale mimo wszystko bez sprawdzenia tego nie kupiłbym telewizora) w karcie gwarancyjnej nie ma słowa na temat takich przypadków.

Wybieram się osobiście do punktu w którym sprzedano telewizor (Media Markt gwoli ścisłości) przez telefon nic się nie dowiem wszędzie będą mnie zbywać (znam ten kraj doskonale)

byłbym wdzięczny za wszelką pomoc, informację - skrótem: za cokolwiek co pomoże mi być odrobinę do przodu w tej sprawie.

dziękuję pozdrawiam

0 6
  • #2 08 Wrz 2011 21:31
    marik_te
    Poziom 22  

Jeśli chodzi o rozdzielczośś przez HDMI to oto kłania się specyfikacja: Rozmiar 42" (107)
    Rozdzielczość 1 024 x 768. Co jest natywną rozdzielczością tego TV i większe będą skalowanie, a większych widocznie nie obsługuje. Jeśli chodzi o dźwięk, to może jest gdzieś w opcjach coś na ten temat.

0
  • #3 09 Wrz 2011 13:29
    egon42
    Poziom 37  

Trzeba sprawdzić czy któreś z urządzeń nie ma włączone HDMI jako DVI bo wtedy nie ma dźwięku.

0
  • #4 10 Wrz 2011 03:10
    sexonwax
    Poziom 2  

TV obsługuje rozdzielczość HD (FULL HD Filmy również) ciekawostką jest to iż na bardzo wysokich rozdzielczościach 1980x... również smigał np Xbox tylko ze nie był podpinany kablem HDMI. to odnośnie postu pierwszego

Dodano po 1 [minuty]:

odnośnie ustawień nawet "pan" podpinający telewizję cyfrową kilkukrotnie sprawdzał ustawienia i mówił, że wszystko jest w porządku ustawione. ;/

0
  • #5 16 Lut 2012 08:18
    darek9051
    Poziom 11  

I jak sexonwax rozwiązałeś problem z głosem bo właśnie posiadam też ten sam telewizor 42 cala a przedwczoraj zakupiłem tuner MPEG4, podłączony do telewizora przez HDMI i brak głosu,głos się pojawi jak wyłączę i włączę ponownie tuner MPEG4 jest tak za każdym razem.
    W sklepie powiedziano mi że może być to wina tunera jak i telewizora.Wymieniłem tuner na inny,nie stety problem jest dalej ten sam,można wykluczyć wadę tunera,ciekawe czy to może być niezgodność sprzętowa,dodam że głos przez HDMI w telewizorze nie jest czysty jak po analogowej telewizji, natomiast po podłączeniu tunera pod euro złącze wszystko działa jak należy(w telewizorze pod HDMI podłączałem nie dawno kino domowe i działało dobrze)

0
  • #6 19 Lut 2012 18:00
    sexonwax
    Poziom 2  

Witam u mnie przyczyna prawdopodobnie jest urzadzenie odpowiedzialne za telewizje cyfrowa bo laptopa udalo mi sie podlaczyc i wszystko bylo si. narazie jade telewizje cyfrowa na glosnikach z wierzy zakupilem jeszcze do innego pokoju kolejna plazme ale nie mialem zbytnio czasu sprawdzic czy to wina tv czy jednak tego urzadzenia za cyfrowa odpowiedzialnego. jak sprawdze to dokladniej napisze co i jak :)

0
  • #7 19 Lut 2012 21:50
    jacwie5
    Poziom 13  

Spróbuj wyłączyć dolby digital w dekoderze, często starsze TV go nie dekodują po HDMI.

0