Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochodzik

19 Lut 2003 21:15 3253 4
  • Poziom 10  
    mam samochodzik zdalnie sterowany, czasami nachodzi mnie ochota zeby pojezdzic..::ale ten gruchot jezdzi szybciej niz moj zolw::>>jest jakis sposob na to aby wzmocnic napiecie podawane na silnik? probowalem dodac baterie ale swoje wazą - moze ktos ma prosty schemat wzmacniacza ktora doda pare (koni:)
  • Poziom 27  
    :arrow: lukaszek177 widze w tobie ambitnego mlodego czlowieka napisales post w odpowiednim dziale dokladanie bateryjek jak to nazywasz skonczy sie tym ze twoj samochodzik zasnie jak zolw na zime(niewiem czy zolwie zasypiaja)

ale juz na powaznie nieda sie zastosowac zadnego wzmacniacza niestety kazdy silnik ma swoje parametry napiecie zasilania i moc ktora idzie w parze z poborem pradu a z bateryjki wiele osiagnac niemozna zwiekszanie napiecia skonczy sie spaleniem silniczka i tyle bedzie z zabawy :D pozdrawiam i witam w gronie
  • Poziom 26  
    Ja się całkowicie nie zgodzę, bo jak się trochę zwiększy napięcie (powiedzmy tak z 30 %) to silnik wytrzyma i będzie się szybciej obracał.

:arrow: Możesz dołożyć bateryjkę (najlepiej z 2 x 1,5 v alkaliczne), albo zbudować prostą przetwornicę podwyższającą, o ile podołasz temu zadaniu :?

Najlepszym rozwiązaniem jest uzycie jakiegoś zestawu akumulatroków, które przy tej samej wadze co baterie dadzą większą gęstość upakowania energii na jednostkę wagi, najlepiej LiOn (Litowo Jonową - ale to będzie koszt ok 80 zł :( więc nie wiem czy ci przypasuje :smoke:
  • Poziom 17  
    Ja również zgodze się z faktem iż podwyższenie zasilania o jakieś 30% nie powinno odrazu spalić silnika ale razde kontrolować jego tamperaturke. Dobże było by również otwożyć samochodzik i zobaczyć jakie mamy tam elementy ewentualnie podbić napięcie i zoabaczyć czy się nie przegżewa. Co do bateryjek to mało żywotne lepiej wybrać sie do sklepu modelarskiego i zakupić ogniwa są wydajniejsze. Do dam że sam mam takie zboczenie tyle że ja do swojej zabawki obliczonej na 9.6V Podłanczam akume od wiertarko wkrętarki 18V w szczycie 24V i zabawka nadal chodzi:) a więc bez paniki.
    Pozdrowionka
  • Poziom 10  
    dzieki za zainteresowanie :) ..eh Ciezka sprawa z bateriami ..chcialem byc bardziej ambitny i zbudowac przetwornice...ale wiem ze to nie prosta sprawa - mimo wszystko wielkie dzieki za posty moze zainwestuje w baterie - pozdrawiam