Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Winfast tv2000 xp expert. Karta telewizyjna nie wyszukuje programów.

Michał19901 09 Wrz 2011 20:13 1815 7
  • #1 09 Wrz 2011 20:13
    Michał19901
    Poziom 10  

Mam taki problem, iż moja karta telewizyjna nie wyszukuje programy.
    Stacje są bez dźwięku i tylko 6.
    W dodatku obraz nie jest taki dobry jak na telewizorze.
    Wszystko jest podłączone mam windowsa 7.
    Kiedyś na i XP miałem podobna sytuacje ale poza tym bywało, że wszystkie programy miałem ale to przy pierwszym zainstalowanie było to jakie 3 lata temu.
    Serdecznie proszę o pomoc.

0 7
  • #2 09 Wrz 2011 21:02
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Witaj sprawdź w ustawieniach jaki masz STANDARD VIDEO, powinno być PAL.
    Pozdrawiam

0
  • #3 10 Wrz 2011 09:43
    Michał19901
    Poziom 10  

Do tej pory miałem PAL włączone.

0
  • #4 11 Wrz 2011 19:19
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to ponowna instalacja programu pod Windowsa 7.

0
  • #5 11 Wrz 2011 21:09
    jaga134
    Poziom 25  

W starym kompterze miałem win XP i kartę WinFast 2000 Expert.Karta ta posiada wyjście dźwięku kabelkiem,który należy podłączyć do MB.Przy kupnie nowego komputera poprosiłem sprzedawcę o wmontowanie tej karty.Niestety również nie ma dźwięku.Stacje tv wyszukuje poprawnie.Moim zdaniem należy wyprowadzić kabelek od dźwięku na zewnątrz i podłączyć go do wejścia liniowego.Zrobię to kiedy upłynie okres gwarancyjny komputera.Obecnie używam USB HYBRID LV5HD i odbieram stacje analogowe i DVB-T.Aha system którego używam to Win7 64bit.

0
  • #6 11 Wrz 2011 21:22
    strucel
    Poziom 29  

Nowe płyty często już nie mają wejścia cd in/aux in wykorzystywanego do przesyłanaia dżwieku przez stare karty tv.Pozostaje wówczas tak jak planujesz zrobić kabelek/przejściówkę ze złacza 4 pin na karcie do małego jacka.Tyle że jak czekasz do końca gwarancji to moze być juz za póżno tzn nie będzie już sygnału analogowego , no chyba że masz kablówkę tam analog bedzie pewnie jeszcze długo.

0
  • #7 13 Wrz 2011 20:19
    mateuszkiek
    Poziom 15  

Moja rada dla ciebie jest taka. W zależności jakie sterowniki zainstalowałeś ponieważ na nowszych dźwięk idzie przez PCI a w starszych kabelkiem. Jak nie ma dźwięku to na klawiaturze naciśnij "A" - zmiana standardu kodowanie z PAL_D PAL_B SECAM i może coś jeszcze. U mnie aplikacja (ta od karty) miała problem z nagrywaniem sygnału jak dźwięk szedł przez PCI i wówczas musiał iść przez kabelek ale to w tej chwili mniej ważne.
    W aplikacji producenta możesz łatwo dodać kanały ręcznie jak znasz ich numery.

Pozdrawiam. Mam nadzieje że moje rady okażą się przydatne.

0
  • #8 24 Wrz 2011 08:48
    Michał19901
    Poziom 10  

Dziekuje i pozdrawiam

0