Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprilia Area 51 nie chce odpalić

bartoni7795 10 Wrz 2011 10:26 2132 5
  • #1 10 Wrz 2011 10:26
    bartoni7795
    Poziom 7  

Witam. Mam skuter marki aprilia area 51 jest to 2t chłodzony cieczą.Kupiłem go 3 miesiące temu.Jeździł i odpalał normalnie lecz po zrobieniu szlifu i nowym wyregulowaniu gaźnika ma problemy z odpaleniem.
    Mój skuter nie chce odpalać. Miał robiony szlif 1000km temu i 1000km temu regulowany gaźnik.Wczęśniej gdy nie padał deszcz wszystko było ok teraz gdy zaczyna padać to juz ok nie jest.Gdy było zimno po nocy to z rozrusznika troche pomęczyłem i odpalał a teraz już wcale nie chce.
    Już kilka razy nie chciał mi odpalić to okręcałem świece czyściłem i od razu odpalał "na dotyk" , natomiast dzisiaj nie pomagała taka operacja.
    Dodam że skuter stoim "pod chmurka". Co to może być? Bardzo wdzięczny będe za odpowiedź :).

0 5
  • #2 10 Wrz 2011 12:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Wrz 2011 11:08
    bartoni7795
    Poziom 7  

Wczoraj po okręceniu świecy i podgrzaniu jej odpalił. Jeszcze dzisiaj zauważyłem że mam mniej płynu chłodniczego w zbiorniczku a pod skuterem mokro . Między kolektorem wydechowym a kolankiem od wydechu jest mokro i między cylindrem a głowicą jest kropelka płynu chłodniczego. Dodam że przez noc sporo ubyło. Aczkolwiek świeca nie jest mokra w płynie tylko leciutko zroszona w benzynie.
    Jak przytykam wejście na świece w głowicy to ręka lekko morka w benzynie, kompresja dobra. A apropo gaźnika byłem u znajomego mechanika i jest dobrze wyregulowany. ;)

0
  • #4 13 Wrz 2011 21:35
    robertwojciak
    Poziom 13  

Witam. Skoro mówisz o płynie że z niej leci i ubywa sprawdź czy głowica jest przykręcona dobrze. Miałem taki problem w sr50 myśle ze ma podobny silnik. Możesz też sprawdzić czy nie ma przedmuchów do układu chłodzenia. Zapal jak Ci sie uda i odkręć korek zbiorniczka płynu od chłodnicy. Jak będą bańki lub dym to możesz spróbować ciągnąć głowice lub jak nic to nie pomoże to wymiana uszczelki.

0
  • #5 13 Wrz 2011 21:50
    bartoni7795
    Poziom 7  

Dzisiaj normalnie odpalała jak ciepła była a jak zimny to problem. Świeca zalana lekko płynem chłodniczym , co to za uszczelka mogła siąść?

0