Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć 2 subwoofery i 4 głośniki do komputera

dzordzan 10 Wrz 2011 13:11 7779 6
  • #1 10 Wrz 2011 13:11
    dzordzan
    Poziom 2  

Jak podłączyć
    1 subwoofer, który ma 2 głośniczki i
    1 subwoofer, który też ma 2 głosniczki.

Są one całkowicie nie zależne, po prostu mam w domu dwie pary takich urządzeń i chce podpiąć to do komputera, ale nie wiem jak.

Jeśli było by możliwe zrobić z tego 4:2 (2 tylnie + subwoofer tylni no i 2 przednie) :D to by było genialne ale wiem, że to raczej nie możliwe.

Jeden zestaw to logitech z313(2 głosniki, 1 sub), a drugi to miniwieża JGC (2 głośniki, 1 subwoofer + urzadzenie sterujące). Obecnie korzystam z tego drugiego zestawu.

0 6
  • Pomocny post
    #2 10 Wrz 2011 13:35
    wariato
    Poziom 43  

Pisz od razu że masz na myśli zestawy 2.1 (sub + satelitki).

Możesz spróbować przez odpowiednią przejściówkę/rozdzielacz "minijack". Ale nie jest to do końca udane rozwiązanie bo sygnał będzie osłabiony.

Najlepiej jakbyś zostawił jeden lepiej grający zestaw i go podłączył. Poza tym jaki sens podłączać dwa całkowicie różne zestawy jednocześnie ?

0
  • #3 10 Wrz 2011 13:41
    dzordzan
    Poziom 2  

No bo nie chce żeby jeden zestaw siedział niewykorzystany w domu, a chce sprawdzić jak to by wszystko sprawowało, może akurat fajnie to wyjdzie.
    jak podpinam przez taką rozdzielkę to i tak gra tylko na jednym wyjściu tej rozdzielki, dziwne to jest (może mam jakąś zrąbaną bo od kolegi pożyczyłem), albo coś pokombinować ze sterownikami.

1
  • #4 10 Wrz 2011 16:07
    Brydzio12346
    Poziom 20  

A jeszcze lepiej zostaw ten drugi w zapasie , gdyby ten pierwszy się uszkodził POZDRAWIAM

0
  • #5 10 Wrz 2011 16:28
    dzordzan
    Poziom 2  

Brydzio12346 napisał:
    A jeszcze lepiej zostaw ten drugi w zapasie , gdyby ten pierwszy się uszkodził POZDRAWIAM

Drugi kupiłem, gdy pierwszy się uszkodził, ale już wrócił z naprawy :>.

Dobra, widzę że zamiast pomocy na tym forum to od niektórych osób złośliwe docinki to jedyne na co ich stać.

Nara, jak wymyśle jakieś sensowne rozwiązanie(może jakiś konkretne urządzenie które rozdziela sygnał jak w 5:1) to postaram się tu odpisać.

0
  • #6 10 Wrz 2011 16:54
    Brydzio12346
    Poziom 20  

POZDRAWIAMY i czekamy za odp jak ci się udało połączyć te dwa zestawy

0
  • #7 14 Wrz 2011 13:05
    MrCryway
    Poziom 16  

jeśli na przejściówce działa Ci tylko jedno gniazdo to napewno przejściówka jest uszkodzona.. to standart tych rozdzielaczy, kiedyś kupiłem 15 sztuk i każda miała jakąś usterkę. Najlepszym rozwiązaniem była by karta dźwiękowa, która podaje sygnał nie tylko z jednego gniazda lub rozdzielacz audio ze wzmacniaczem sygnału.

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]

0