Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do amplitunera Harman/Kardon?

newchief 11 Wrz 2011 16:40 4428 7
  • #1 11 Wrz 2011 16:40
    newchief
    Poziom 28  

Witam.
    Mam amplituner Harman/Kardon (nie pamiętam dokładnego modelu a nie mam jak sprawdzić w tej chwili) i chciałbym jakieś sensowne kolumny kupić.
    Pomieszczenie małe ~25m2.
    Rozważałem zakup JBL ES80 lub Yamaha NS555.
    Czy w podobnym przedziale cenowym jest coś lepszego?
    Co polecacie?

0 7
  • #2 11 Wrz 2011 20:28
    RADUL
    Poziom 21  

1.STX FX300
    2.Tonsil Fiesta
    3.Tonsil Maestro S/II
    Wszystkie grają lepiej od Jbli z serii E, ES i nowych Studio.

0
  • #3 11 Wrz 2011 21:53
    newchief
    Poziom 28  

RADUL napisał:
    1.STX FX300
    2.Tonsil Fiesta
    3.Tonsil Maestro S/II
    Wszystkie grają lepiej od Jbli z serii E, ES i nowych Studio.

Dziękuje za odpowiedź :) Chyba zdecyduje się na Tonsil Fiesta :)

0
  • #5 11 Wrz 2011 22:04
    newchief
    Poziom 28  

wariato napisał:
    Panuje opinia że ze sprzętem H/K dobrze zgrywają się właśnie kolumny JBL. Ale jeśli zdecydował się na Fiesty/Siesty to będzie również dobry wybór.

Właśnie tak mi powiedział sprzedawca w jednym sklepie i pewnie wziąłbym te JBL ES80 ale nie zmieściłyby mi się do samochodu. Całkiem blisko mnie jest firma która sprzedaje te głośniki Tonsil. Jutro może sobie podjadę do nich bo jest możliwość odsłuchu wtedy podejmę decyzje - JBL miałem możliwość odsłuchać podobało mi sie, aczkolwiek Klapsch biły na głowe JBL :)

0
  • #6 12 Wrz 2011 20:25
    newchief
    Poziom 28  

Witajcie. Zakupiłem Kolumny Tonsil Fiesta wraz z subooferem jamo. Problem polega na tym iz podłączyłem kolumny pod Speaker 1 a subofer pod sub mono i jest dźwięk w subooferze natomiast kolumny milczą jak zaklęte.. Przepinałem pod SPK2 i to samo. Sprawdziłem czy napewno + do + - do - i to też ok. Na amplitunerze wybrałem SPK1+SPK2 i dalej cisza.. Głośniki i sub sprawdzałem przez zakupem u sprzedawcy i działały. Wcześniej miałem podłączone głośniki Logitecha 5+1 poprzez przelotke jack -> czincze. Ktoś może coś podpowiedzieć?

Dodam jeszcze że słychać "pyknięcie" w kolumnach przy przyciszeniu aplitunera na -80db. Oraz jak przełączam z CD na VID3 itd.

HK 3490 - model amplitunera

0
  • #7 14 Wrz 2011 09:47
    The-Wraith
    Poziom 10  

Najprawdopodobniej uszkodzony amplituner, ponieważ sub ma własny wzmacniacz, te 5.1 też miały własny więc jedyne co mi przychodzi do głowy - uszkodzony wzmacniacz w amplitunerze.

0
  • #8 16 Wrz 2011 11:01
    ahas1
    Poziom 13  

To że klipsch bije jbl na głowę to wszyscy wiedzą.Miałem kiedyś harmana avr 255 z tonsil fiesta i dawało to rade.Posiadałem także sub aktiv tonsila i zgrywało się to bardzo dobrze jak na te pieniądze.

0