Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BASCOM Po kompilacji brak pomiaru tem.

marcinwrc2 11 Wrz 2011 18:46 870 4
  • #1 11 Wrz 2011 18:46
    marcinwrc2
    Poziom 12  

Witam.
    Mam problem z programem w bascomie.Robię termometr jednopunktowy i na attiny 2313.Po wgraniu programu w orginalnej wersji wszystko działa jak należy.Zaś jak zrobię kompilację w bascom avr to na wyświetlaczu wyświetla się 0,0stC. A jedynie edytuję pierwszy wiersz na wyświetlaczu (tekst wyświetlany) cała reszta bez zmian.
    Zrobiłem wg. tego projektu http://blog.lypse.net/2009/11/11/termometr-cyfrowy-diy/

0 4
  • #2 11 Wrz 2011 19:00
    comer3
    Poziom 27  

Sprawdź opcje BASCOMA (Options-> Compiler-> Communication), bo może masz domyślnie inną częstotliwość kwarcu ustawioną niż w zapisie programu i dlatego po kompilacji nie chce działać...

0
  • #3 11 Wrz 2011 19:03
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

Czy ustawiłeś fusebity w następujący sposób?

BASCOM Po kompilacji brak pomiaru tem.

0
  • #4 11 Wrz 2011 19:04
    Ture11
    Poziom 34  

Ponoć ustawienia w listingu maja priorytet, więc nie powinno się tak stać, ale kto zrozumie te urządzenia? ;-)

Co edytujesz? Czy tylko to: Lcd " Temperatura: "

Może spróbuj skompilować program bez żadnych zmian, wtedy dowiesz się, czy kolega comer3 nie ma racji ;-)

0
  • #5 11 Wrz 2011 19:13
    marcinwrc2
    Poziom 12  

Ture11 napisał:
    Ponoć ustawienia w listingu maja priorytet, więc nie powinno się tak stać, ale kto zrozumie te urządzenia? ;-)

Co edytujesz? Czy tylko to: Lcd " Temperatura: "

Może spróbuj skompilować program bez żadnych zmian, wtedy dowiesz się, czy kolega comer3 nie ma racji ;-)

Tak edytuję tą nazwę, co ciekawe moja nazwa się wyświetla tyko pomiaru tem. nie ma.
    A częstotliwość w opcjach zmieniłem na 16MHz i dalej to samo. Trochę to dziwne.
    Jednak poszło fusebity miałem zwalone.
    Dzięki za pomoc. Temat do kosza.

0