Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Super Exclusive 24L i BERETTA IDRA EXCLUSIVE 20I

12 Sep 2011 18:51 4972 4
  • Level 10  
    Witam
    Mam u siebie zamontowany wynalazek o nazwie:

Beretta Super Exclusive 24L

W zasadzie od samego początku mam z nim problemy, ostatnio jednak totalnie odmówił grzania CWU, nagrzewnica wygląda jak durszlak i generalnie piec nadaje się na złom.
    Tym niemniej muszę w obecnym domku pomieszkać jeszcze do przyszłego lata, zanim się nie przeprowadzę, więc i inwestować w nic nowego nie będę. Na serwisantów w ciągu ostatnich 10 lat wydałem już tyle, że nowy bym kupił.

Chciałbym go jakoś zreanimować i mam możliwość kupienia za mniej niż 200 zł w pełni sprawnego:

BERETTA IDRA EXCLUSIVE 20I

Pytanie:
    Czy to są podobne urządzenia?
    Czy części z Irdy pasują do mojego pieca?
    Czy gdybym zdecydował się na podmianę piecy, to czy podłączenia mają ten sam rozstaw i kolejność, najlepiej abym listwę montażową mógł zostawić ze swojego.

Dzięki za wszelkie informacje.
  • Level 21  
    AD1 tak są podobne
    AD2 nie, nie będą pasować ,no może poza wymiennikiem cwu
    AD3 będzie pasowało
    Generalnie jest to poprzedni model super excluziva
  • Level 10  
    Niestety piecyk już mi ktoś podkupił, więc temat nieaktualny...

Mam jednak pytanie, czy ten rozstaw i kolejność podłączeń pod piecem wiszącym dwu-funkcyjnym jest jakoś znormalizowany? tzn, czy jak kupię jakiś piec innej firmy, to czy moje wyjścia podłączeń będą pasowały do niego:
  • Level 21  
    niestety napewno nie ,aczkolwiek niektóre firmy posiadaj w ofercie konsole "przełączeniowe" na ich modele (np viessmann)
    pozdrawiam
    m

Proszę poprawić błędy pisowni
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
  • Level 10  
    Temat zamykam.
    Kupiłem nowy piec Viessmann.
    Berettę mam do sprzedania, na części.