Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda octavia II tylne światła słabo świecą

13 Wrz 2011 01:37 4197 9
  • Poziom 2  
    Witam tak jak w temacie mam problem z tylnymi światłami, żarówki ledwo co się jarzą, w dzień są prawie niewidoczne. Co może być tego przyczyną ? Rocznik samochodu 2007
  • Poziom 18  
    Odblaski, spadek napięcia, brudne od wewnątrz klosze, czarne bańki żarówek.
  • Poziom 2  
    odblask ok żarówki nowe. Gdzie może być spadek napięcia od czego zacząć mierzyć ? Masę już sprawdzałem wszędzie jest ok
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    a może ktoś włożył żarówki na 24V takich asów też sie spotkało i to nie raz.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z tylnymi światłami pozycyjnymi w Skodzie Octavi II 2005r.
    Napięcie na żarówkach świateł pozycyjnych wynosi nie całe 3V w wyniku czego żarówki żarzą.
    Reszta żarówek czyli przeciwmgielny, wsteczny, kierunkowskazy świecą ok - 12V na żarówkach. Więc problem z masą można wyeliminować.
    Sytuacja przedstawia się identycznie na lewej jak i na prawej lampie.

Nieraz nie załączy się światło lewe pozycyjne co zasygnalizuję również komputer samochodu.

Gdzie może tkwić problem?
  • Poziom 12  
    witam, temat trochę stary, ale zapytam. czy udało się rozwiązać ten problem?
    Od niedawna mam O2 i również wydaje mi się że tylne światła słabo świecą.
    Napięcia wprawdzie nie mierzyłem, ale na oko widać że są słabsze.
  • Poziom 8  
    Miałem to samo, u mnie był to brak masy. Poprawienie przewodów w kostce w okolicy świateł pomogło i już od ponad roku jest OK.
  • Poziom 18  
    Na oko to chłop w szpitalu umarł. Podjedź do kogoś kto w te klocki umie grać bo później zapłacisz więcej i będziesz się wściekał że zdarli z Ciebie skórę za pierdołę.