Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia II tylne światła słabo świecą

13 Sep 2011 01:37 4926 9
  • Level 2  
    Witam tak jak w temacie mam problem z tylnymi światłami, żarówki ledwo co się jarzą, w dzień są prawie niewidoczne. Co może być tego przyczyną ? Rocznik samochodu 2007
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 18  
    Odblaski, spadek napięcia, brudne od wewnątrz klosze, czarne bańki żarówek.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 2  
    odblask ok żarówki nowe. Gdzie może być spadek napięcia od czego zacząć mierzyć ? Masę już sprawdzałem wszędzie jest ok
  • User removed account  
  • Level 17  
    a może ktoś włożył żarówki na 24V takich asów też sie spotkało i to nie raz.
  • Level 11  
    Witam.
    Mam problem z tylnymi światłami pozycyjnymi w Skodzie Octavi II 2005r.
    Napięcie na żarówkach świateł pozycyjnych wynosi nie całe 3V w wyniku czego żarówki żarzą.
    Reszta żarówek czyli przeciwmgielny, wsteczny, kierunkowskazy świecą ok - 12V na żarówkach. Więc problem z masą można wyeliminować.
    Sytuacja przedstawia się identycznie na lewej jak i na prawej lampie.

Nieraz nie załączy się światło lewe pozycyjne co zasygnalizuję również komputer samochodu.

Gdzie może tkwić problem?
  • Level 12  
    witam, temat trochę stary, ale zapytam. czy udało się rozwiązać ten problem?
    Od niedawna mam O2 i również wydaje mi się że tylne światła słabo świecą.
    Napięcia wprawdzie nie mierzyłem, ale na oko widać że są słabsze.
  • Level 9  
    Miałem to samo, u mnie był to brak masy. Poprawienie przewodów w kostce w okolicy świateł pomogło i już od ponad roku jest OK.
  • Level 18  
    Na oko to chłop w szpitalu umarł. Podjedź do kogoś kto w te klocki umie grać bo później zapłacisz więcej i będziesz się wściekał że zdarli z Ciebie skórę za pierdołę.