Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda octavia I 1,9 tdi - kłopot tylnym światłem przeciwmgielnym

bigmazij 30 Dec 2015 11:24 4161 4
 • #1
  bigmazij
  Level 1  
  Mam problem z tylnym światłem przeciwmgielnym.
  Po wymianie żarówki i włączeniu światła na desce rozdzielczej zapala się kontrolka informująca o włączeniu tylnego światła przeciwmgielnego i faktycznie świeci. mimo że światła przeciwmgielne są wyłączone. Co może być powodem?
 • #2
  znaczny
  Level 12  
  Prawdopodobnie zwarcie przewodów plusowych lub we wtyczce między żarówkami przeciwmgłową i pozycyjną.Ewentualnie brak masy na obydwu żarówkach ,ale wtedy obie świecą z niewłaściwą mocą.
 • #3
  andrzej20001
  Level 43  
  Żarówka na pewno taka sama?
 • #4
  Staszek49
  Level 35  
  Kolego coś pokombinowałeś ze światłami i to podczas wymiany żarówki. Może ktoś pozamieniał przewody w tylnej lampie, a może jak koledzy sugerują masz zwarcie, bądź brak masy. Sprawdź w aucie jaki masz typ wielofunkcyjnego włącznika świateł, który w pozycji włączonych świateł umożliwia również włączenie świateł p.mgielnych. W zależności od wyposażenia auta możesz mieć włącznik tylko na tylne (obowiązkowe) światło p.mgielne, które zapala się po "wyciągnięciu" pokrętła o 1 pozycję. W przypadku auta z przednimi (nieobowiązkowymi) światłami p.mgielnymi - włączenie ich następuje poprzez "wyciągnięcie" pokrętła tj. do 2 pozycji.
  Podczas nieostrożnego (niewłaściwego) obsługiwania wspomnianego włącznika mogło dość do jego uszkodzenia i opisane przez Ciebie "efekty" mogą być tego następstwem.
 • #5
  grzegorzbuczylo
  Level 20  
  W octavii przeciwmgielne i pozycja to żarówka P21/5W lub P21/4W nie pamiętam dokładnie. Na pewno założyłeś jednowłóknową lub nie do końca przekręciłeś żarówkę, blaszki się zwarły i takie są efekty. Sprawdź co tam jest nie tak.