Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV Zamek centralny, nie działa zamknięcie

14 Wrz 2011 23:49 17511 11
  • Poziom 10  
    Witam ponownie mam następujący problem, posiadam golfa 4, 3 drzwiowego, Problem wygląda następująco dokładałem centralny z pilota ponieważ myślałem że uniknę wymiany mikro włączników w zamkach.

Od strony kierowcy gdy zamykałem z patentu po jakimś czasie przestały się zamykać kolejne drzwi z centralnego tzn raz sygnał załapał a raz nie, po jakimś tygodniu zamek został całkowicie uszkodzony ponieważ przestał zamykać nawet drzwi od strony kierowcy, lecz otwiera bezproblemowo..co ciekawe z wewnętrznego guzika przy panelu od strony kierowcy drzwi mogę zamknąć lecz muszę wysłać podwujny sygnał czyli 2x wcisnąć guzik zamknięcia w przeciwnym razie drzwi kierowcy sie otwierają..

Problem leży w tym że po zamontowaniu alarmu nie znalazłem na przewodach sygnału Zamykania drzwi, z otwarciem nie miałem problemu, leciałem po kolorach które podaliście mi na forum jak i podawałem na wszystkie kable +/- przed i za sterownikiem, nawet upewniłem sie u znajomych elektromechanikow czy wszystko na pewno robie ok, również oni uznali że nie maja pojecia co się dzieje i proponują od podstawienia zamka centralnego w drzwiach kierowcy..

Zastanawiała nas jedynie cały czas rzecz dlaczego z wewnętrznego włącznika drzwi sie zamykają, a gdy podajemy sygnały na kable nic sięnie dzieje próbowaliśmy się wpiąć nawet w instalacje bezpośrednio do włącznika wewnetrznego lecz po podawaniu + i - na wszystkie kable które do niego szły nic się nie działo..

i teraz pytanie do was co wy o tym przypadku sądzicie, najlepiej zależało by mi aby udało się wpiąć centralny z pilota jakoś bezpośrednio w sterownik zamka aby pominąć koszty wymiany zamka, jeżeli wg was też nie uda się bez wymiany centrala drzwiach to doradzcie mi tylko czy central od golfa lub bory czy passata 5D bd pasował do golfa 3D czy sterownik tak samo musi być od 3D

dodam że mikro włącznik w drzwiach pasażera też niestety skończył swoją żywotność i raz załapie sygnał z patentu a raz nie. Lecz z otwieraniem nie ma problemu.

na dzień dzisiejszy stoję na tym że centralny z pilota mam podłączony wg opisów prawidłowo, otwieranie z pilota działą ok lecz zamykanie nie działa..

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Nie unikniesz naprawy (lub wymiany) zamka w drzwiach kierowcy i być może pasażera (jak piszesz).
    Przy odrobinie zdolności manualnych i odwagi - zdemontujesz zamki , rozbierzesz i naprawisz.
    Przeglądnij jeszcze ciągłość połączeń między wnętrzem drzwi a kostkami we wnętrzu kabiny.

Sprawny zamek z demontażu kosztuje ok. 80zł - 100zł - czy warto kombinować ?

Zamek występuje w modelach:
    VW Passat B5, rok produkcji: 1997-2002
    VW Golf IV, rok produkcji: 1997-2004
    VW Bora, rok produkcji: 1998-2005
    Skoda Octavia, rok produkcji: 1997-2007
    Seat Leon, rok produkcji: 1999-2005
    Seat Toledo, rok produkcji: 1998-2005
  • Poziom 40  
    Zacznij od rozebrania kasety im poprawienia tam lutów.Tyle się o tym pisze a dalej każdy myśli że ma szczególny przypadek i zakłada nowy post nie rozbierając najpierw swojej kasety.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc, rozumiem ze nie ma różnicy czy kupie centralny od wersji 3D czy 5D tak jak napisał Camer, przepraszam że tyle razy pytam ale wole się upewnić, co do rozbierania centralnego.. rozebrałem, przemyłem wszystko zmywaczem nic nie pomogło, o poprawieniu lutów nie pomyślałem i raczej tego nie bd robił bo wyciągniecie zamka nie należy do najszybszych robótek :) no i dodam jeszcze ze w zamku musi byc uszkodzone coś jeszcze, ponieważ wkładka zaczeła mi się blokowaćw danych położeniach ( patent jest na pewno ok przy rozbieraniu sprawdziłem) wiec szkoda zachodu do rozbierania, jedynie to zrobie z strony pasażera :)

znalazłem na allego nowy zamek za 80 zł od strony kierowcy, myślicie że warto go kupić czy skończy swoją zywotność po paru dniach, czy lepiej zainwestować w używkę ?
    Golf IV Zamek centralny, nie działa zamknięcie
    http://allegro...
    Link został usunięty.
    Regulamin: 3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Mod.[CameR]

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    50%
    Miałem okazję montować dwa zamki typu "zamiennik z Chin" w jednym samochodzie.
    Jeden (prawy) wrócił do wymiany po ok.3 miesiącach, drugi (lewy) działa już ponad 2 lata (albo klient sprzedał auto) ;)
    Osobiście polecam oryginał.
  • Poziom 10  
    zamówiona używka, dzieki za pomoc..
    dam znać czy pomogło :)
  • Poziom 40  
    Nie jest tak ciężko,1.5 godz na spokojnie drzwi jedne ogarniam.Weź profilaktycznie w używce popraw te luty.
  • Poziom 10  
    rozumiem że w drzwiach pasażera wystarczy tak samo poprawić luty ?
    powiem szczerze że zawsze wymieniałem główny mikro włącznik i to pomagało, nigdy nie ingerowałem w luty, ale skoro tak mówicie sprawdze poprawie, najwyżej bd miał swoj stary zamek na przyszłość
  • Poziom 40  
    Luty poprawiasz na płytce w kasecie.Zdarzało mi się że drzwi pasażera źle działały a po naprawieniu kasety kierowcy ruszały,więc dlatego najpierw ta kaseta,potem forum.:D
  • Poziom 10  
    Zamek przyszedł z allegro, lecz po zamontowaniu zachowuje sięodwrotnie jak by biegunowość była pomylona juz wyjaśniam o co chodzi.. podczas zamykania zamka z pilota wszystkie drzwi sie zamykaja drzwi od kierowcy otwieraja, gdy otwieram z pilota wszystkei sie otwieraja drzwi od kierowcy zamkykaja, spotkaliscie sie kiedys z podobnym problemem ?

pytam z ciekawości, ponieważ nie wiem czy mu ten zamek odesłać.. dodam że w samochodzie jest na 100% wszystko ok ponieważ ten zamek z allegro tak mnie zmobilizował że naprawiłem swój stary i działą już wszystko ok jedynie zostala mi jeszcze wkladka do naprawy.

i jeszcze jedno pytanko, po otwarciu bagażnika nie zapala się lampka..
    przyczyną może być uszkodzony mikrowłącznik w zamku ?
    czy macie jakies inne propozycje ?
  • Poziom 40  
    KoperSlupsk napisał:
    i jeszcze jedno pytanko, po otwarciu bagażnika nie zapala się lampka..
    przyczyną może być uszkodzony mikrowłącznik w zamku ?

Tak
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ale pewnie to nie to, sam włącznik ok, ugniły piny od niego.