logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV Siesta 3. Uszkodzona przetwornica. Kineskop wyświetla barwy tęczy i gaśnie.

artelektron 29 Lis 2004 14:47 1579 5
REKLAMA
  • #1 1022268
    artelektron
    Poziom 23  
    Posty: 838
    Pomógł: 14
    Ocena: 49
    Witam
    Mam mały kłopocik tv Siesta3 mianowicie uszkodzona została przetwornica ,głównie poleciały elki po ich wymianie napięcia sa ok .
    objawy tv sa takie po załączeniu st-by świeci kinol na kolorowo barwy tęczy przez około 4s po czym gasnie WN pracuje ,w głośnikach słychac ciche piszczenie
    Moze ktos miał juz taką usterke !!
    pzdr arczi
  • REKLAMA
  • #2 1022330
    bemo1
    Poziom 25  
    Posty: 921
    Pomógł: 45
    Ocena: 18
    Sprawdz ukl. rozmagnesowania kineskopu ,a szczegolnie pozystor.
  • REKLAMA
  • #3 1022396
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 743
    Pomógł: 62
    Ocena: 34
    Witam moim zdaniem Masz usterkę w odchylaniu pionowym sprawdź elektrolit 47µ/250V w 200V pozdrawiam G&KVIDEO
  • REKLAMA
  • #4 1022525
    artelektron
    Poziom 23  
    Posty: 838
    Pomógł: 14
    Ocena: 49
    sprawdziłem obie sugestie i i nic dalej to samo ! podejrzewam układ TEA 2029CV jak go mozna sprawdzic ??
  • REKLAMA
  • #5 1022554
    Mir
    Poziom 25  
    Posty: 1009
    Pomógł: 41
    Ocena: 47
    sprawdzić układ?? w tych telewizorach wszystko jest mozliwe wiec dobrze byłoby go podstawić.
  • #6 1022588
    artelektron
    Poziom 23  
    Posty: 838
    Pomógł: 14
    Ocena: 49
    Nie mam tego układu aby podstawić, ale grzeje się bardzo opór R582 i nawet po dłuzszym czasie zaczyna się z niego kurzyć.
REKLAMA