Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.4 2002r. błąd czujnika temperatury

27 Wrz 2011 18:56 11051 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak w temacie,wymieniłem czujniki temperatury cieczy dwu pinowy oraz jedno pinowy, instalacja przejrzana, a w sterowniku uparcie tkwi błąd czujnik temperatury cieczy-sygnał za wysoki. Auto po odpaleniu uruchamia wentylator, a temperatura na desce wzrasta na maksa, w parametrach odczyt zgodny z wskaźnikiem. Czy istnieje możliwość że uszkodzony jest sterownik lub BMI ?
  • Poziom 29  
    Jeśli masz sterownik s2000 to jest jeszcze wyłącznik czasowy który zwiera do masy może on jest padnięty,a jak co to odepnij czujnik 2 pinowy wyjmij wtyczkę jak będzie dalej anomalia to albo instalka albo ECU silnika
  • Poziom 40  
    Tak raczej sterownik to pewnie MM IAWxx?
  • Poziom 9  
    Witam
    Sterownik Bosch M7.4.4 , auto zaraz po włączeniu zapłonu przechodzi w tryb wysokiej temp,wskaźnik na maksa, wentylator się załącza, mruga kontrolka stop, nie ma znaczenia czy czujnik jest podłączony.
  • Poziom 29  
    No to wskazuje na uszkodzenie ECU.tylko bosch 7.4 w 1,4? może mam nie pełne dane ale występował w tym silniku 7.3 7.4 był w 1,6 16v.Mimo wszystko wychodzi na uszkodzenie ecu
  • Poziom 9  
    Moja pomyłka to jest1.6 16v, immo jest w ecu oraz w BSI i BSM ? Czy jest jeszcze jakaś osobna puszka?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    W parametrach odczyt zgodny z wskaźnikiem.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Po odpięciu czujników nic się nie zmienia, brak zwarcia między wymienionymi złączami.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Tak tez było...uszkodzony sterownik.Dziękuje za pomoc.
    Temat zamykam.