Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Toshiba 26A3001P Obraz po czasie...

10 Paź 2011 22:29 4698 15
  • Poziom 15  
    Witam kolegów.
    Mam bardzo dziwny (jak dla mnie) objaw. Po włączeniu jest podświetlenie i głos, ale matryca jest całkowicie bez treści, brak jest również OSD, po jakichś dwudziestu minutach pojawiają się takie kolorowe pionowe smugi, po około godzinie, półtora pojawia się w tych smógach jakby szczątkowy obraz (ledwo widać obraz) i z czasem jest coraz lepszy aż po około dwóch godzinach jest idealny. I wówczas może chodzić bez przerwy, choćby tydzień i dopóki chodzi jest OK. Po ostygnięciu cykl się powtarza.
    Telewizor nie reaguje kompletnie na stuki, ucisk, ruszanie kablem LVDS. Podgrzewanie również nic nie zmienia.
    Przejrzałem i przelutowałem złączki na płycie głównej, na płytce T-CON i nie mam pomysłu co dalej.
    Czy to może być uszkodzona matryca??
    Proszę o jakieś sugestie
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Takie objawy są typowe przy uszkodzonej matrycy ale jest to raczej naprawialne. Czy szyba V260B1L01REVC2, Chimei?
  • Poziom 15  
    W jaki sposób??
  • Poziom 33  
    Prezessso napisał:
    W jaki sposób??

Czy pytasz się w jaki sposób jest naprawialne, czy odnosisz się do postu Lamera, który odpowiedział przede mną, skasował swój post i wycofał się z dyskusji?
  • Poziom 15  
    Tak oczywiście, pytam w jaki sposób to jest "naprawialne"
  • Poziom 33  
    Ja podobne objawy naprawiałem w 26' LG HD przez zastosowanie materiału chłodzącego z uszkodzonego z Y-susa i wycięcie go na podkładkę, którą dopasowałem na pierwszą fleksę u góry szyby, z której połączenia idą do sterowników bramek (wierszy) tranzystorów w matrycy. Jesli to jest ta usterka, to jest to łatwo wykrywalne, bo treść obrazu będzie się zmieniać gdyż fleksa ta będzie wrażliwa na dotyk i ruch. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Miałem matrycę wymontowaną, ale niestety jak już pisałem żaden ucisk, wyginanie, dociskanie nic nie zmienia. Jeżeli byłby problem ze stykami, to usterka występowałaby nieregularnie.
    A w tym przypadku, jak się już "rozpędzi" to może chodzić bez końca, i jest cały czas w porządku. Na przykład dzisiaj, po moim wczorajszym przelutowaniu T-CONa potrzebował chyba z cztery godziny zanim wszedł normalny obraz. Ale wyglądało to dzisiaj zupełnie inaczej niż w poprzednich dniach.
    Długo nie było nic, dopiero po półtora godziny zaczęły pojawiać się paski bez obrazu, a później wskoczyła jakby "stop klatka" która się kilkakrotnie zmieniła i tak jak pisałem po jakichś czterech godzinach zaskoczył i później już działał normalnie
  • Poziom 30  
    Przerwy w szkle. Po nagrzaniu na skutek rozszerzenia połączenia się poprawiają i masz obraz.
  • Poziom 15  
    Może i tak, tylko ciekawi mnie fakt że podgrzewanie matrycy od tyłu mocną suszarką nic nie zmieniało. Tak więc nie jestem przekonany co do tej temperatury.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Prezessso napisał:
    Może i tak, tylko ciekawi mnie fakt że podgrzewanie matrycy od tyłu mocną suszarką nic nie zmieniało.

Więc odstaw suszarkę i zajmij się wyszukiwarką. Sposób naprawy matrycy (przerwy) był podany na forum, i nie słuchaj bajek o dociskach, uciskach i podkładkach, bo to jedna wielka amatorszczyzna.
  • Poziom 33  
    Ciekaw jestem tylko gdzie na tym forum jest opisany sposób naprawy matrycy V260B1L01, Chimei i kto ją udostepnił? Przecież matryca nie równa matrycy a 'drutowanie szkła' np. w matrycach Samsunga( które ktoś tu opisywał) nie ma nic wspólnego z matrycą dwudziestosześciocalaową Chimei, która ma zupełnie inną 'pinologię' na fleksach. Nawet jedna Chimei od drugiej się różnią...A tak swoją drogą, naprawa chińskich matryc przez lutowanie driverów wierszy to nie amatorszczyzna?
    Jeżeli naprawa wykonana w sposób amatorski przynosi pożądany efekt, to dlaczego nie skorzystać?
    A tak poza tym, to jeżeli jakakolwiek matryca ma słaby kontakt na fleksie pierwszej od góry i 'reaguje na docisk' mogą w niej wystąpić objawy opisane przez autora, toteż w jaki inny (nieamatorski)sposób można ją naprawić, metodą inną niz przez zastosowanie ucisku?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Objawy wskazują na uszkodzenie szkła matrycy. Problem jest w niej z połączeniem listwy górnej z flexami znajdującymi się z boku szkła. Patrząc na nią od strony ekranu wyświetlacza idą po szkle w lewym rogu cienkie ścieżki. Jak reaguje na podgrzewanie tego miejsca lub lekkie wyginanie matrycy trzymając za górne rogi to można ustalić przyczynę, gorzej z naprawą bo szanse są nie za duże.
  • Poziom 33  
    zbyszekskibinski napisał:
    Ciekaw jestem tylko gdzie na tym forum jest opisany sposób naprawy matrycy V260B1L01, Chimei i kto ją udostepnił?

A w którym miejscu autor napisał, że ma V260B1L01.
    Opis masz choćby tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9705165#9705165
    zbyszekskibinski napisał:
    A tak swoją drogą, naprawa chińskich matryc przez lutowanie driverów wierszy to nie amatorszczyzna?

Lutowania nie nazywam amatorszczyzną, amatorszczyzną nazywam, wszelkiego rodzaju podkładki, dociski, itp.
  • Poziom 15  
    Sprzęt oddany.
    Temat jeszcze zostawię chwilę otwarty, może ktoś rozwiąże taki problem i się pochwali.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam
    Prezessso
  • Poziom 33  
    Prezessso napisał:
    Temat jeszcze zostawię chwilę otwarty, może ktoś rozwiąże taki problem i się pochwali.

Taki problem niejednokrotnie był rozwiązywany, na podstawie tego co Ci podałem.