Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brumienie w kinie domowym, jak zlikwidować

Damianp16 13 Paź 2011 21:54 1683 6
  • #1 13 Paź 2011 21:54
    Damianp16
    Poziom 13  

Witam, mam kino domowe z LG HT 502SH i gdy podłączam do PC kablem RCA to w głośnikach słychać brumienie, jak można to zlikwidować?

0 6
  • #2 13 Paź 2011 23:18
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Czy to na pewno "brum" sieciowy, a może "brum" kabla bez masy?
    Czy występuje zawsze, a może tylko kiedy PC jest włączony/wyłączony?
    Wbrew pozorom, to w niektórych sytuacjach ważne.

0
  • #3 13 Paź 2011 23:19
    irekr
    Moderator

1. Zainstalować separatory galwaniczne, zwane potocznie D-boxami.To małe transformatory oddzielające masy urządzeń i wpływy sygnału wizyjnego oraz prądów wyrównawczych masy.
    2. Podłączyć do kina na krótkim kablu kartę podłączoną do kompa po USB.

0
  • #4 14 Paź 2011 13:24
    Damianp16
    Poziom 13  

Gdy podłączam inne urządzenia do kina to nie ma żadnego brum, gra czysto, i jest podłączone tym samym kablem, gdy miałem inne kino też była ta sama sytuacja. Szkoda że nie ma czystego dźwięku bo kino ma kopa, a jakbym kupił kartę zewnętrzną z Sound Blaster to jak myślicie będzie też ten sam problem?

0
  • #5 14 Paź 2011 14:18
    irekr
    Moderator

A czy zasilacz do komputera/komputer masz podłączony do gniazda z uziemieniem...?

Problem z przydźwiękiem polega na występowaniu prądów wyrównawczych między filtrem zasilania w komputerze/laptopie a masą odbiornika.
    Jedna z metod jest połączenie masy/obudowy PC-ta z obudową kina...

0
  • #6 15 Paź 2011 16:41
    Damianp16
    Poziom 13  

nie mam właśnie uziemienia, mam kabel RCA profesjonalny i przy tym kablu jest jeszcze jedna żyła zwykły cienki kabelek bez żadnej wtyczki do czego on służy?

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić wszystkie posty. [forestx]

0
  • #7 21 Paź 2011 18:54
    irekr
    Moderator

Zapewne jest to przewód uziemienia lub przewód wyrównawczy....

0