Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka AEG OKO Lavamat 70640 Update, urwany bęben

14 Paź 2011 12:19 3693 2
  • Poziom 11  
    Witam
    Pralka AEG Lavamat 70640 z wielkim rumorem przerwała pranie.
    Po zdjęciu pokryw stwierdziłem,że bęben opadł podtrzymywany tylko jedną sprężyną.
    pralka AEG OKO Lavamat 70640 Update, urwany bęben pralka AEG OKO Lavamat 70640 Update, urwany bęben pralka AEG OKO Lavamat 70640 Update, urwany bęben

Druga zwisa swobodnie.
    pralka AEG OKO Lavamat 70640 Update, urwany bęben pralka AEG OKO Lavamat 70640 Update, urwany bęben
    Oba uchwyty - uszy z gniazdami dla sprężyn są solidnie uszkodzone.
    Ciekawy jest mechanizm tego uszkodzenia mianowicie obie sprężyny stopniowo wycinały sobie drogę " ku wolności" w plastikowym "uchu" bębna. Jedna wyżłobiła materiał do końca
    ale i drugiej niewiele pozostało.

Oczywiście pierwsze pytanie to DLACZEGO?
    Pralka owszem, służy bardzo intensywnie od 7 lat (wiosna 2004) ale bez przekraczania max wsadu.
    Przede wszystkim dziwi mnie brak jakichś tulejek wzmacniających gniazda sprężyn w uszach bębna.
    Taki mam zresztą pomysł na naprawę - rozwiercić otwory i wkleić mosiężne tulejki, zakitować wycięcia po sprężynach "wędrowniczkach".

I w tym miejscu zacznę żebrać o porady.
    Mam nadzieję, że pomysł z tulejkami nie jest zły. Pozostaje wybór kleju i materiału do wypełnienia powstałych uszkodzeń. Rozważam distal (będzie trzeba zadbać o to aby nie spłynął) lub poxilinę (może być problem z jej dokładnym wciśnięciem w szczeliny).
    I to na razie tyle odnośnie zawieszenia bębna.
    Nurtują mnie inne kwestie.
    Czy profilaktycznie wymienić amortyzatory? (nie umiem określić czy są w pełni sprawne).
    Czy wymieniać łożyska?
    - bęben po prowizorycznym podwieszeniu na drugiej parze uszu (swoja drogą zastanawiam się jakie jest ich zastosowanie? - uchwyty montażowe?) obraca się bez zgrzytów ale przypadek sprężyn sugeruje, że łożyska też są mocno zużyte...
    Silnik na szczęście kręci (korpus wytrzymał upadek bez wyraźnych uszkodzeń, za to solidnie wygiął dno pralki) szczotki całkiem dobre.
    Z góry dziękuję za opinie, porady
    pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 29  
    Weź dobrej jakości (twardą) blachę grubości 2-3mm i na 4 śrubkach Φ 4mm przykręć w miejsce uszkodzone. W tej blasze wywierć otwór taki jaki jest w nieuszkodzonym uchu wieszaka. Między blachę a plastik można dać kleju. Styk sprężyny z blachą posmarować smarem aby się nie wytarło ponownie.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za poradę ale pozostałem przy pomyśle z tulejkami.

Bęben zawieszony.
    Pranie, wirowanie bez problemów.
    jeszcze nie zamykam tematu - żeby nie zapeszyć :)
    pozdrowienia
    Marek